Айвівка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Айві́вка, -ки, ж. Наливка изъ айвы. Котл.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник
АЙВІ́ВКА, и, жін. Наливка або настоянка з айви.

Ілюстрації

236038a39bc8e9788c87c110958509f2.jpg Nalivka iz ajvy.jpg Nalivki-iz-aivy-e1415712083337.jpg Ликер-из-айвы.jpg

Цікаве

Айва має кисло-солодкий незвичайний смак і чарівний аромат, а тому настоянка з неї виходить просто чудовою! Більше того, цей алкогольний напій є не тільки смачним, але і незрівнянно корисним, адже айва так багата вітаміном С, нестача якого завжди актуальна взимку. Отже, розглянемо технологію приготування айвові наливки.

Рецепт № 1
Необхідно взяти айву (0,5 кг), добре її помити, розрізати на дві половинки, видалити насіння і натерти плоди на крупній тертці. Натерту айву перекласти в яку-небудь ємність (банку або великий бутель, наприклад) і залити горілкою (0,5 л). Горілки має бути стільки, щоб вона повністю покрила плоди айви. Ємність закрити кришкою і на 3 тижні прибрати в прохолодне місце (льох або при його відсутності холодильник). По закінченні відведеного часу досипати в ємність цукор (150 г), закрити кришкою і залишити ще на тиждень. На цей раз банку з майбутньою айвові наливкою потрібно добре струсити.
Через тиждень, процідити настоянку і при бажанні додати незначну кількість ваніліну. Розлити напій по пляшках і насолоджуватися його смаком.

Рецепт № 2
Стиглу айву (2 кг) помити під проточною водою, очистити і нарізати невеликими скибочками, які слід скласти в банку. Туди ж помістити цукровий пісок (700 г), щільно закрити кришкою, перетрусити і відправити на 2 дні настоюватися в темне місце, при цьому періодично ємність струшувати. По закінченню цього часу необхідно залити спиртом вміст банки, закрити її і на 6 тижнів визначити в темне місце. Після цього перелити отриману настоянку по пляшках, а що залишилися в банку фрукти злегка засипати цукром. Коли цукровий пісок розчиниться, додати в ємності з наливкою. Закрити кришками і зберігати в темному місці.

Рецепт № 3
Айву (1 кг) вимити і натерти на тертці, дрібно нарізати корінь імбиру (50 г). Викласти все в скляну ємність з кришкою, додати цукор (400 г) і перемішати. Туди ж помістити різні прянощі: корицю, мускатний горіх, бадьян. Фруктово-пряну масу залити горілкою (0,5 л) і добре закрити кришкою. Раз на тиждень струшувати вміст банки. Через 2 місяці процідити напій і розлити його по чистим пляшках.

Додержуючись будь-якого з наведених рецептів, можна приготувати чудовий на смак напій! До того ж, як можна було переконатися, рецепт його приготування надзвичайно простий.

Джерела та література

Наливка з айви

В інших мовах

В англійській мові
quince liqueur

В польській мові
ajwiwka, pigwówka