Їстивний

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Їсти́вний, -а, -е. = Їстовний. 1) Тут і їстивне і випити. Шевч. 278. 2) Сіно у мене їсти́внеКанев. у.

Сучасні словники

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Їстивний, -а, -е. = їстовний. 1) Тут і їстивне і випити. Шевч. 278. 2) Сіно у мене їсти́вне. Канев. у.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ЇСТІВНИ́Й, а́, е́. Який можна споживати. На степу росте багато їстівного зела (Ю. Янов., І, 1954, 256); Їстівні гриби; // у знач. ім. їстівне́, но́го, с. Їжа (у 1 знач.), пожива. [Антон:] Дівчата, ставте на стіл, що там є їстівного (Кроп., III, 1959, 29).

Словник.UA

ЇСТІВНИЙ, а, е. Який можна споживати. На степу росте багато їстівного зела (Ю. Янов., І, 1954, 256); Їстівні гриби; // у знач. ім. їстівне, ного, с. Їжа (у 1 знач.), пожива. [Антон:] Дівчата, ставте на стіл, що там є їстівного (Кроп., III, 1959, 29).

Ілюстрації

Їстивний.jpg Їстивний1.jpg Їстивний2.jpg

Медіа

Див. також

Цікаві факти про їжу 1). Крекери і сухофрукти шкодять зубам більше, ніж цукерки. Вас лякали в дитинстві, що цукерки зіпсують ваші зуби, видаючи нам їх по кілька штук в день? Але от 1 факт, що наші батьки явно не знали.

Солоні крекери і сухофрукти для зубної емалі набагато гірше цукерок. Це тому, що кислота, а не цукор, є основною причиною руйнування зубів.

Доктор Марк Бурхенн з Askthedentist.com дав список з 5 продуктів, які настільки гірше для ваших зубів, ніж цукерки.

2). Що ви знаєте про інжирі? Ми впевнені, що після вивчення цього факту, ви станете дивитися на нього з цікавістю. Інжиру потрібен особливий процес запилення і оси-бластофаги відіграють у цьому важливу роль.

Плід інжиру діє як матка, куди вагітні оси несуть пилок. У плід вони потрапляють через крихітний отвір в нижній частині фрукта, там вони розмножуються.

3). Індіанці називали чорницю «Зоряними ягодами», тому що в кінці цвітіння вони виглядають як п’ятикутна зірка. Індіанці говорили, що Великий Дух послав «зоряні ягоди», щоб вгамувати голод своїх дітей під час голодного року.

4). Огірок може допомогти в боротьбі з обезводненням. При відсутності води, коли відчуєте зневоднення, спробуйте перекусити огірком — це 96 відсотків води. (Весь перелік води в продуктах).

5). Найчастіше купується нами бальзамічний оцет — підроблений. Справжній бальзамічний оцет «повинен витримуватися від 12 до 25 років, і найголовніше, його роблять з винограду Треббіано. (Джерело).

6). В усі часи вважалося, що оливки і Кріт нероздільні. На острові росте близько 40 мільйонів оливкових дерев, це приблизно 60 дерев на одного жителя.

7). Мало хто в дитинстві любив їсти вівсяну кашу. А вівсянка, до речі, посіла перше місце серед продуктів для сніданку і третє місце в «Індексі ситості», створений австралійськими дослідниками. Джерело: https://vseznayko.com/dovidnik/cikavi-fakti-pro-zhu-nezvichajne-pro-produktax-xarchuvannya-i-napoyax

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

[httpадреса слова]

http://wiki.kubg.edu.ua/%D0%87%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE http://wiki.kubg.edu.ua/%D0%87%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9