Італія

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Бориса Грінченка

Італія, -лії, ж. Италія. Федьк. І. 55.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

ІТАЛІЯ

  1. Держава в Європі, над Середземним, Ліґурійським, Тірренським, Іонічним та Адріатичним м.; складається з 20 автономних обл.; анклави на території І. - держави Ватикан, Сан-Марино. У межах І. пд. частина Альп з масивом Монблан на кордоні з Францією та Швейцарією, пласке, алювіальне Паданське плоскогір'я, обмежене пасмами Альп з пн., Апеннінський півостр. з ланцюгами Апеннін, довж. 1350 км, що простягаються через увесь півостр. та острови: Сицилія, Сардинія, Ліпарські, Тосканські та ін.; гори й височини займають 77% території країни; часті землетруси, згаслі та діючі вулкани, найактивніші: Стромболі, Етна. Клімат субтропічний середземноморський, літо гаряче й сухе, зима волога й тепла, в Альпах гірський, із помітно вираженою ярусністю; густа мережа рік, особливо на пн. країни; на пд. частина рік влітку пересихає; багато оз. післяльодовикового періоду (в Альпах), тектонічного та вулканічного п
  2. В античну добу назва пд. частини Апеннінського півостр., поступово поширена на пн. території.

Орфографічний словник української мови

Іта́лія - іменник жіночого роду

Ілюстрації

1005204 italy.gif Italyвпапрп1.jpg Italyаіпвулаовржлд.jpg 20131108140754.jpg

Медіа

Аудіо

Гімн Італії

Adriano Celentano - Amore no

Adriano Celentano - La Shate Mi Cantare

Див. також

Зовнішні посилання

Цікаве про Італію

Символи держави

Прапор Італії

Прапор Італії
Прапор Італії - один з державних символів Італійської Республіки, являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох вертикальних рівновеликих смуг: зеленої у древкового краю, білої - в середині, і червоної - у вільного краю полотнища. Відношення ширини прапора до його довжини - 2:3.

Національний гімн

Італійський гімн, відомий також як " Брати Італії "і" Пісня італійців "- неофіційно був гімном Італійської Республіки з 12 жовтня 1946. 17 листопада 2005 Сенат у першому читанні прийняв закон про офіційне гімні, проте далі закон не пройшов і гімн так і залишився на неофіційному рівні. Текст гімну був написаний восени 1847 Гоффредо Мамелі, а музика, трохи пізніше, композитором Мікелем Новара. У 80-і роки XX століття також широко був поширений уривок з опери Джузеппе Верді "Набукко", який виконувався в якості гімну.

Герб

Герб Італії
Офіційна емблема Італійської Республіки була оприлюднена Президентом Італії Енріко де Никола 5 травня 1948. Ескіз емблеми був зроблений художником Паоло Паскетто, який виграв це право у конкурсах 1946 і 1947 років серед 500 інших кандидатів і майже 800 ескізів.

Емблема містить білу п'ятикутну зірку з червоними краями, накладену на зубчате колесо з п'ятьма спицями, що стоїть між оливковою гілкою зліва і дубовою справа. Зелені гілки зв'язані разом червоною стрічкою з написом "Італійська Республіка" (італ. REPUBBLICA ITALIANA) заголовними білими буквами

Адміністративний поділ

Столиця держави - Рим.

Країна поділена на 20 областей - Валле-д'Аоста, Ломбардія, Трентіно-Альто Адідже, Фріулі-Венеція Джулія, П'ємонт, Лігурія, Венето, Тоскана, Умбрія, Емілія-Романья, Марке, Абруццо, Лаціо, Молізе, Базіліката, Кампанія, Калабрія, Апулья, Сардинія і Сицилія, (з яких 5 - Сицилія, Сардинія, Трентіно-Альто-Адідже, Валле-д'Аоста і Фріулі-Венеція Джулія - мають особливий статус), що включають як адміністративно-територіальної одиниці 110 провінцій.

Провінції у свою чергу діляться на комуни, в загальній складності комун 8101.

В автономних областях є свої парламенти - обласні ради та уряду - джунти, які мають повноваження в питаннях місцевого самоврядування.

Політична структура

Глава держави - Президент Італії.

Виконавчу владу і Уряд очолює Голова Ради міністрів Італії.

Міністерства Італії:

Міністерство закордонних справ Міністерство внутрішніх справ Міністерство юстиції Міністерство оборони Міністерство економіки та фінансів Міністерство економічного розвитку Міністерство міжнародної торгівлі Міністерство зв'язку Міністерство транспорту Міністерство соціального забезпечення Міністерство образотворчих мистецтв

Законодавча влада - Двопалатний парламент Італії, який обирається на 5 років.

Палата депутатів Італії - 630 членів.

Сенат Італії - 315 членів.

Провідні політичні партії - Ліві демократи, Демократичний союз, Італійська народна партія, Об'єднані християнські демократи, " Народ свободи ", Ліга Півночі. Партії об'єднані в коаліції - права ( Народ свободи, ХДП, Ліга Півночі), і ліву (ДПЛС, СП, Народна партія, екологісти).