Раґеля

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Раґеля, -лі, ж. Снарядъ для ловли раковъ, родъ небольшаго бредня. Екатер. Губ. Вѣдом. 1892, № 50.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

РАГЕ́ЛЯ, -і, жін., діал. Рідка сітка для ловіння раків. — Ну от, стара, щоб не журились дома, Приніс чимало.. пліток, щук. В рагелю торбу кинувши на сома, Зігнувшись, в хату входить поліщук (Михайло Стельмах, V, 1963, 15). // Словник української мови: в 11 томах. — Том 8, 1977. — Стор. 426.

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Раґеля, -лі, ж. Снарядъ для ловли раковъ, родъ небольшаго бредня. Екатер. Губ. Вѣдом. 1892, № 50.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Раґеля, -лі, ж. Снарядъ для ловли раковъ, родъ небольшаго бредня. Екатер. г. Вѣдом. 1892, № 50. // Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 4. — С. 1.

Ілюстрації

Рагеля1.jpg Рагеля1.jpg Рагеля1.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

Раки (Astacidea) — інфраряд десятиногих ракоподібних (Decapoda). Живуть на дні прісних водойм. Розміри — 15-20 см завдовжки.

Тривалість життя — до 20 років. Линяють 1-2 рази на рік. Має зеленувато-буре забарвлення (зумовлене синім, зеленим, бурим і червоними пігментами). Під дією високих температур усі, крім червоного пігменту, руйнуються, тому у вареного рака панцир червоніє. Раки дуже чутливі до забруднення водойм, що спричиняє їх масову загибель. Найпоширеніші в Україні два види: довгопалий та широкопалий раки. Довгопалий рак стійкіший до забруднення водойм, плодючіший, тому витісняє широкопалого. Останній занесений до Червоної книги.

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Рак

Пастка