Яценко Ірина Василівна
Яценко Ірина Василівна
'Виробнича (зі спеціалізації) практика 2022 р. (6 курс, гр. ДОм-1-21-1.4з)
Зміст
Завдання 1
1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
1.1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками (фото результатів директора та вихователя методиста з підписом).
Загальні відомості про ЗДО
ЗДО № 362 ( Деснянський район, вул. Закревського 99А) Практика проходила на базі ДНЗ№362
Адреса: м. Київ,вул. Закревського 99А,
Директор Кулик Олена Андріївна
Контакти: Email:_dnz362@ukr.net
Сторінка в соцмережі Facebook https://www.facebook.com/DNZ362Miloslavchik
Сайт: в процесі доробки
Режим роботи: Понеділок - п'ятниця, 7:00 - 19:00, Заклад №362 розпочав свою роботу у 2016 році Проектна потужність: 15 груп 300 дітей Функціонує 15 груп. У заклад дошкільної освіти приймаються діти з 2-х років. З дітьми у закладі дошкільної освіти працюють вихователі, музичні керівники, інструктор з фізичної культури,інструктор з плавання,практичний психолог. В садочку добре розвинута гурткова робота: гурток з ритмічної гімнастики, гурток з пісочної анімації, гурток з англійської мови, "Академія вундеркіндів" . Заклад дошкільної освіти працює за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Щоденно з дітьми організовуються групові та підгрупові заняття, спостереження, ігрова, трудова діяльність відповідно до вимог програми. Систематично проводяться розваги, свята, гурткова робота. У закладі дошкільної освіти сучасна матеріально-технічна база. Функціонують методичний кабінет, музичний, фізкультурний зали та сучасний басейн. Цьогоріч на базі нашого садочку проходив освітній хакатон "Дошкілля на пульсі часу" , який був присвячений Всеукраїнському Дню Дошкілля. Це чудове свято показала креативність наших вихователів, які в душі лишаються дітьми і їх фантазія не має меж. Розроблено тематичн6і фотозони та проведені цікаві квести. Фотозона "Назад у дитинство"
Локація "Радісна " иузичний квест
В рамках аналізу освітньої політики дошкільного закладу, з питань впровадження ЦТ в освітній процес було проведено інтерв'ю з директором ЗДО №362
Що для вас є ЦТ в освіті? (безпосередньо в вашому закладі)
Розвиток сучасного суспільства характеризується потужним впливом цифрових технологій (ЦТ), які проникають у всі сфери людської діяльності, забезпечують розповсюдження інформації в суспільстві та формують глобальний інформаційний простір. В даний час Україна розробляє нову систему освіти, зосереджуючись на вході у світ цифрових технологій в освіті та вагому увагу надають дошкільній освіті. Цей процес супроводжується серйозними змінами в теорії викладання та практиці навчального процесу, а з коригуванням змісту технології навчання необхідно адаптуватися до сучасних технологічних можливостей та сприяти гармонійному входу дітей до інформаційного суспільства. Комп’ютерні технології покликані бути невід’ємною частиною загального навчального процесу, значно підвищуючи його ефективність. Було проведено інтерв'ю з керівником дошкільного закладу.
Яка головна мета впровадження ЦТ у вашому дошкільному закладі?
Основною метою впровадження інформаційно -комунікаційних технологій в установі тримати авторитет закладу на сучасному рівні, залучення всього нового та максимально сприяти гармонічному розвитку вихованців є показати підростаючому поколінню що наука і навчання можуть бути цікавими і сучасними, а також для підвищення якості, доступності та ефективності освітнього процесу. Це ж дає можливість розвиватись та навчатись в інформаційних просторах, не тільки дітям, а й вихователям, пізнаючи нові тенденції у навчально-виховному процесі.
Чи можете ви впевнено сказати, що у вашому садочку , широко використовують ЦТ?
Так, Використання ЦТ, є майже в кожному направленні нашого дошкільного закладу. В управлінській діяльності :
- робота в міській освітній мережі ;
- оформлення внутрішнього контролю за службами в електронному вигляді;
- участь у форумах, чатах, конференціях, і т.п.
В методичній діяльності:
- Оформлення стендів, інформаційних куточків;
- розробка презентацій для семінарів і методичних заходів. І т.п.
В роботі психолога :
- корекційно-розвивальна робота з дітьми за допомогою розвивальних програм, тренінгів
Вихователі:
- при розробці інтерактивних,
- інтегрованих занять ,
- завдань презентацій.
Чи є у ваших колег бажання, до самоосвіти і підвищення цифрової компетентності?
Так звичайно, вони розуміють, що самоосвіта в цьому направленні, допоможе їм бути на одній хвилі , з сучасним світом. І для освіти це великий плюс, розвиток мислення освітян, ознайомлення з новими інформаційними тенденціями, що напряму допоможе зробити заняття для вихованців цікавим, сучасним, інноваційним.
Висновок: Директор вболіває за авторитет закладу, усвідомлює актуальність та ефективність цифрових технологій, прагне виховувати комп’ютерні знання працівників та вихователів, активно використовувати сучасні інноваційні технології у навчально-виховному процесі професійно-технічної освіти та розвитку ІТ-інфраструктури. Керівник особисто докладає багато зусиль для підтримки закладу на сучасному рівні.
1.2 Цифрової компетентності (ЦК) науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування.
Зметою оцінки компетентності вихователів у використанні цифрових технологій було проведено анкетування.
Аналіз результатів анкетування:
За результатами анкетування вихователів з рівня ЦТ – компетентності, ми можемо визначити, що більшість вихователів мають дещо середні знання з данної сфери. Також, більшість вихователів розуміють сутність представлених ресурсів. Позитивною стороною є те, що вони продовжують навчання та вдосконалення своїх знань з використання ЦТ в освіті. З огляду на представлені результати анкетування керівництво ЗДО №362 має на меті поглиблювати теоретичні та практичні навички працівників у роботі з ЦТ на тренінгах, консультаціях та курсах підвищення кваліфікації. Позитивним аспектом є готовність педагогів покращувати свої знання й вміння та бажання відвідувати курси для підвищення ЦТ-компетентності.
Аналіз ЦТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Апаратне забезпечення: Персональні ноутбуки:
- директора,
- вихователя-методиста,
- завгоспа,
- медичної сестри,
- діловода,
- Принтер-2 шт,
- Сканер-1 шт,
- Wi-Fi-роутер- 2 шт,
- Ксерокс-1 шт,
- Мультимедійна дошка-1 шт,
- Проєктор-1шт,
- музичні центри-1шт,
- мережа інтернет
- Система відеонагляду
Програмне забезпечення:
Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 7 та антивірусної програми Avast Professional Edition.
Для роботи з документами встановлено Microsoft Officе. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе
Інформаційне та навчально-наукове забезпечення
- Створення та ведення організаційно-розпорядницької документації;
- Ведення бухгалтерського обліку
- Підготовка матеріалів методичного характеру
- Розробка дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
- Систематизація персональних даних вихованців ЗДО, включаючи їхні медичні дані
- Облік матеріальних цінностей
Вихователі закладу можуть спокійно використовувати всю цю техніку для своєї практичної діяльності
Завдання 2. Створення е-ресурсу
Для створення навчального е-ресурсу, серії навчальних відео-роликів, був розпочатий мною під час військового стану .Теми та ідею для відео-роликів, знімала, монтувала,озвучува самостійно. Потім виникла ідея, створити ютуб-канал,для зручності, а також ,щоб ділитись досвідом та ідеями, а також це дало змогу підтримувати зв'язок з дітками та їх інтерес до заннять.
https://youtube.com/channel/UCJfGLtmRcFGUsvCjjcTYHfw
Презентація одного з занять https://docs.google.com/presentation/d/1kxJ3feYAEbTWxY14ycRqaIojRCqJPJplQRKcN0fcHRI/edit?usp=sharing
Завдання 3.
Для підвищення Цифрової компетентності працівників закладу №362 проведено семінар на тему "Презентація в PowerPoint" Презентація семінару. https://docs.google.com/presentation/d/18-aHARsnrSn5fgU0JnWGD4T41YH3KWjN9cBACC-fAxY/edit?usp=sharing
Завдання 4. Методичні рекомендації
ПРоектування інформаційного середовища
- Розробити детальний план проектування IOS в організації: враховуючи потреби вихователів, і адміністрації, яке технічне обладнання (ноутбуки, ПК,
- інтерактивні дошки, маршрутизатори тощо) необхідне для ефективної навчальної діяльності;
- Використовувати хмарні сервіси для створення системи електронного документообігу;
- Закінчити роботу над створенням сайту закладу.
Модернізація ІТ інфраструктури
- створити сучасну та ефективну ІТ інфраструктуру закладу;
- підвищити рівень інформаційної компетентності педагогів шляхом проходження спеціальних курсів;
- підвищити рівень конкурентоспроможності ЗДО;
- розвивати STEM освіту та підвищувати комп'ютерну грамотність дітей.
Формування цифрової компетентності співробітників
- підвищення кваліфікації компетентності ЦТ;
- систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
- активна участь у семінарах, конференціях майстер-класах щодо застосування ЦТ у навчальній практиці;
- за допомогою МООС;
- створення проектів із використанням ЦТ.
- У закладі необхідно проводити майстер-класи, тренінги, семінари для набуття педагогами практичних навичок використання ЦТ;
- адміністрації закладу варто направляти педагогів на спеціалізовані курси задля підвищення комп'ютерної грамотності;
- вихователям необхідно приділяти час самоосвіті: брати участь в онлайн вебінарах, читати необхідну літературу та інтернет-джерела