Яковенко Валентина Василівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Проходження виробничої (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практики в закладі дошкільної освіти №726 "Голосіївські перлини"


     Заклад дошкільної освіти №726 "Голосіївські перлини" [1]
     Адреса: вул. Теремківська, 9, м. Київ
     Директор: Калько Наталія Анатолівна 
     Вихователь-методист: Войтенко Надія Володимирівна



Зміст

Завдання 1. Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

1.1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

Стрімкий розвиток суспільства характеризується сильним впливом на нього ІКТ, які поширені в різних видах діяьності, зокрема і в закладах дошкільної освіти. ІКТ забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві та утворюють глобальний інформаційний простір. Зараз в Україні йде модернізація системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Цей процес супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу, пов'язаними із внесенням коректив у зміст технологій навчання.Комп'ютерні технології покликані стати невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, значно підвищувати його ефективність. Тому рівень комп'ютеризації разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності дошкільного закладу. На даний момент директор закладу дошкільної освіти при впровадженні зіткнулась з рядом проблем з впровадженнчм ІКТ в ЗДО, а саме:

      невисокий рівень комптентності педагогів з комп’ютерних технологій;
      брак фінансового забезпечення;
      недостатня забезпеченність ЗДО технічними засобами.

Анкетування та інтерв’ю директора та методиста закладу дошкільної освіти Для анкетування директора та методиста було використано Google Форми- Анкета В ході анкетування було виявленно наступне: 1. Директор та методист обізанні з питання ІКТ-політики та ІКТ-технологій. Але думки щодо чи буде це корисно для ЗДО розділились:50%- це так, буде користь; 50%-частково буде користь. 2. 100% що для створення ІКТ середовища в садочку потрібно буде фінансове забезпеченя та що для цього потрібно буде забезпечити і компютерами, принтерами, швидким інтернетом. (Оскільки Smart Board є в закладі дошкільної освіти). 3. 100% використовували б ікт-технології в роботі ЗДО як і з дітьми, так і з батьками, а також в організації своєї роботи. 4. Організація ІКТ-середовищ мала б на меті підняти рівень престижу ЗДО та для документообігу. 5. Підвищення компетенції педагогів в використовуванні ІКТ-технологій організували б майстерами-класами-100%, а от щодо навчання колег більш комптентними педагогами та самоосвіти, думки розділились-50%. 6. Що директор, що методист у своїй роботі використовують телеовон з метою обміну документами, файлами, якщо не на робоому місці, також для зв’язку. Під час інтер’ю директора було задано декілька питань.

         На вашу думку, Наталіє Анатолівно, що є більш проблематичним підняти рівень ІКТ комптенції педагогів чи забезпечити ЗДО технікою?
         Дирекор:

Більш проблематично забезпечити ЗДО технкою, адже швидше навчити педагогів користуватися нею, чим знайти додаткове фінансування для закупівлі техніки. ПЕдаогоги швидше навчаться корисутватися технікою, коли вона буде в повному обсягі та доступі кожногому педагогу для організації освітнього-процесу.

         Чи вважаєте ви за необхідність вихователями використовувати ІКТ у своїй діяльності?
         Директор:

Питання досить акнтуальне в нас час. Інший час, діти інші. Їх все більше приваблюють яскраві картинки, комп’ютери, телефони, вони цікавляться зовсім іншими іграми, іншими персонажами і переживають інші життєві ситуації. Тому сучасному вихователю необхідно використовувати ІКТ -це підвищить інтерес дітей до пізнання.

         Наталіє Анатолівно, у Вас є одна Smart дошка, а груп в садочу багато. Ви не задумувались створити календар щодо організації занять з  
         дошкою? Директор:

Так у нас в садочку Smart дошка в одному екзимлярі, але вона находиться в актовій залі. На мою думку, було б не погано мати такий календар, оскільки це урізноманітнило б заняття дітей.

         Дякую, Вам, за участь в інтрев’ю та анкетуванні.

90px-%D0%90%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B7_%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%8E_%D0%B3%D1%83%D0%B3%D0%BB_%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC.jpeg

ІК-компетентності вихователів закладу дошкільної освіти. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз анкетування.

Для визначення ІК-компетентності вихователів було створено анкету за допомогою Google Форми- анкетування вихователів. Метою анкетування було виявити рівень ік-компетенції вихователів, як часто вони використовують в своїй роботі технології. В ході анкетування було виявлено наступне: 1. Про ікт-технології добре знають - 28,6%, частково- 57,1%, і не знають - 14,3% педагогів; 2. На думку 57,1% Ікт-технології полегшать роботу, а решта- 42,9% думають, що лишень частково полегшать роботу; 3. Ноутбуки (власні) використовують у роботі 85,7% педагогів, 71,4 % використовують також і телефон, а 28,6% педагогів використовують у своїй роботі Smart дошку; 4. 100% педагогів у свой роботі використовували б Смарт дошку, телевізор, ноутбук/ПК для демонстрації повчальних відео-матеріалів, 57,1% - для проводження інтерактивних занять і 14,3% - для ведення документації. 5. 85,7% у своїй роботі використовують телефон для здійснення дзвінків, передачі повідомлення батькам через телефоні додатки, 71,4% для написання/ведення документації. 6. 85.7% - додакток Вайбер, 42,9% - Мессенджер, 71,4%- Фейсбук, 57,1%- додаток "казки для дітей", Предентації/таблиці.. і Youtobe- 85,7%, 42,9%- додаток "колискові для дітей - ось з якими додатками добре ознайомлені вихователів та можуть працювати на іхню думку. 7. 100% - ознайомленні з програмою Smarn Notebook, 50% - з Сходинками інформатики та Publisher, 33,3% - Paint Net. Підсумовуючи результати анкети, можна зробити такий висновок: більша частина педагогічного колективу готова до введенні ІКт-технологій в свою діяльність, звичайно більша частина налаштована на використання для перегляду повчального відео-матеріалу, на мою думку, це лишень через брак знань з можливостей використання Смарт дошки, Смарт телевізору, пакету програмного забезпечення Microsoft Office, якщо цей брак знань наздогнати, то педагогічний колектив буде готовий до створення інтерктивних занять, що в свою чергу має позитивно вплинути на розвиток дітей, зацікавити їх ще більше та задовольнити їх освітні потреби.

90px-%D0%9E%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F.jpeg

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

На сьогодні садок не повністю забезпечений технічними засобами для реалізації ІКТ в роботі педагогів. В закладі є:

  3 шт Ноутбук ASUS TUF Gaming FX505DY-AL025 Black (90NR01A2-M01840)
  1 шт принтер Canon TS3150
  1 шт Canon I-SENSYS MF112
  1 шт Проектор Protech Lejiada Led YG400
  1 шт Інтерактивна дошка 
  2 музичні центри та 1 DVD
  мережа інтернет
  програмне забезпечення Windows 3шт
  програмне забезпечення Microsoft Office 3шт
  Smart Notebook 1шт
 

Вихователі закладу можуть спокійно використовувати всю цю техніку для своєї практичної діяльності (друкувати дидактичні та наочні матеріали, розробляти інтерактивні дидактичні ігри, показувати дітям відео-матеріали, тощо).

Завдання 2. На вибір

2.1. Гугл- календар для співробітників, керівників

https://calendar.google.com/calendar/b/1?cid=a21wdS5lZHUudWFfOW10MTRranQxZzBvcDVjZ3ZidjhsYjNmOG9AZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ

Завдання 3. Семінар (тренінг)

3.1. Провести семінар (тренінг) для вихователів з використання ІКТ в освіті.

Для підвищення ІК-компетентності педагогів закладу дошкільної освіти був проведений семінар-практикум на тему “Використання інтерактивної дошки в навчально-виховному процесі ЗДО на прикладі заняття з лего” Текстовий документ Педагоги змогли ознайомитися з особливостями використання інтективної доски, попробувати взаємодіяти з нею не тільки як візуальне споглядання, а й як дотикові дії.

120px-IMG-7824b7e9376096b58f30a90294a8fd0f-V.jpg 120px-%D0%9B%D0%B5%D0%B3%D0%BE.jpeg 120px-%D0%A1%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%BE.jpeg 90px-%D0%9B%D0%B5%D0%B3%D0%BE_%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA.jpeg 90px-%D0%A7%D1%96%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%BE.jpeg

Завдання 4. Методичні рекомендації

4.1. Рекомендації проектування інформаційного освітнього середовища установи

 1.Створення сайту ЗДО та систематичне його оновлення.
 2.Встановити швидкісний інтерент та поширити його на території всього садочка за допомого маршрутизаторів WI-FI.
 3.Створення ІОС закладу,де буде міститись вся користана інформація для педагогів і батьків.
 4.Використання Google додатків у роботі ЗДО (диск, календар, блог, групи) та пакету Microsoft Office 365, які дозволить поширювати інформацію між працівниками та зберігати її. 
 5.Створення спільної почти для важливої інформації. 
 6.Підвищення ІКТ-компетентності працівників закладу.

4.2. Рекомендації модернізації ІТ інфраструктури

 1.Оснащення груп копм'ютерами, смарт дошками та принтерами.
 2.Створення комп'ютерного класу та закупівля новітніх навчальних програм для дітей дошкільного віку
 3.Оновлення програмного забезпечення.
 4.Покращення якості мережі інтернет.

4.3. рекомендації формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

1.Курси підвищення кваліфікації педагогів у використанні ІКТ в практичній діяльності
2.Тренінги,семінари практикуми для вихователів ЗДО
3.Самоосвіта вихователів
4.Вебінари, онлайн курси, перегляд відео уроків використання ІКТ в ЗДО.
5.Наявність комп'ютерної техніки в ЗДО (бажано, щоб ця техніка була у кожній групі)
6.Використання ІКТ у освітній роботі з дітьми дошкільного вік
7.Обмін досвідом вихователів ЗДО.