Шолуминня
Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Шолуми́ння, -ня, с. Стебли кукурузы.
Зміст
Сучасні словники
Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка
Шолуми́ння, -ня, с. Стебли кукурузы.
Словари и энциклопедии на Академике
Шолуминня.-я, с., збірн.
Стебла кукурудзи.
Ілюстрації
Медіа
Цікаві факти
Матеріал з Вікіпедії
Стебло у кукурудзи — міцна, пряма, висока, могутня, груба, округла соломина, розділена на вузли, заповнена нещільною паренхімою. В південних регіонах України рослина досягає 2,5–3 м заввишки. Висота його залежно від біологічних особливостей сорту чи гібрида та факторів урожайності коливається від 60-100 см у ранньостиглих форм і до 5–6 м у пізньостиглих. Товщина — 2–7 см. Кількість міжвузлів на стеблі у ранньостиглої кукурудзи досягає 8-12, у дуже пізньостиглої — до 30–40 і більше.
Цікаві факти
- Кукурудза – дуже давня рослина, відома людству вже 12 тисяч років і є одним з найбільш корисних злакових.
- Батьківщиною кукурудзи вважається Північна Америка, а саме Мексика, звідки її завезли в інші країни і на інші континенти, щоб сьогодні ми могли насолодитися прекрасним смаком цієї злакової культури.
- Якось при розкопках в Мехіко дослідники знайшли кукурудзяний пилок, вік якого сягав 55 тисяч років.
- З давніх часів кукурудза була основною складовою раціону мексиканців і індіанців. Вперше вона була одомашнена предками сучасних мексиканців ще 10 тисяч років до н. е.
- Завдяки археологічним знахідкам вчені зробили висновок, що раніше кукурудза виглядала зовсім по-іншому. Вона була низькорослої і початок розташовувався на верхівці рослини, а зверху качана перебувала волоть. Така кукурудза могла легко запилюватися вітром, а насіння «голого» качана, розсипаючись на землю, даючи сходи і життя наступному поколінню рослин.
- До нас, у Європу, насіння кукурудзи привіз сам Христофор Колумб. Завдяки Колумбу, сьогодні кукурудзу вирощують на всіх континентах, крім Антарктиди.