Потримай Лариса Андріївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика (27.09.2021 р. по 24.10.2021 р.)

'Загальна інформація про заклад: ThinkGlobal_Березняки

Очільник локації.jpg


Олена Крушельницька

Очільник школи ThinkGlobal на П. Тичини, 18В


ThinkGlobal.jpg ThinkGlobal Березняки


Педагогічний колектив ThinkGlobal.jpg Педагогічний колектив школи


Сайт школи .jpg Сайт школи


1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ). Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.

Інтерв'ю з очільником локації

Висновок: школа добре забезпечена ІКТ-технологіями. Вчителі постійно намагаються використовувати під час уроків, свят, гутрків, а також при самопідготовці. З побаченого можна стверджувати, що педагогічний колектив намагається забезпечити комфортне електронне спілкування з батьками. Комунікація з учнями, батьками, співробітниками відбувається через платформу «School Today»


2. Цифрової компетентності (ЦК) науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкетування працівників школи

Висновки: більшість працівників за віком до 40 років; 75% вважають, що школа має високий рівень технічного забезпечення; 75% використовують сучасні інформаційно-комунікаційні технології у своїй професійній діяльності та 25% - за потреби; 100 % використовують мережеве спілкування з іншими учасниками освітнього процесу ( колегами, батьками, учнями); 50% вважає, що потрібне підвищення рівня кваліфікації щодо використання ІКТ; більшість готові до використання ІКТ в професійній діяльності; 50% розміщують свої авторські матеріали на Web-ресурсах; 75% мають власний сайт; 100% знають програмне забезпечення школи. Загалом більшість працівників використовують ІКТ технології на практиці, добре знайомі з ними, але все таки потребують підвищення рівня знань в ІКТ.


3. Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення школи:

  • серверна система - 1
  • дошки інтерактивні - 1
  • принетри - 5 шт.
  • 3d принтер – 2 шт.
  • ноутбуки - 60 шт.
  • проектори мультимедійні - 2 шт.
  • телевізори плазмові - 10шт.

Інформаційне середовище школи:

https://www.instagram.com/thinkglobal_berezniaki/?igshid=xv2irusgcg4d

Програмне забезпечення:

  • Linux
  • School Today
  • LibreOffice Writer
  • LibreOffice Calc
  • LibreOffice Base
  • LibreOffice Impress
  • Google Chrome
  • Tux Paint
  • Сервіси Google

Висновок: школа достатньо забезпечена ІТ інфраструктурою. Але для більш цікавого та продуктивнішого навчання, можливо, необхідно збільшувати кількість інтерактивних дошок та програмне забезпечення школи.


4. Завдання на вибір на тему цифрових компетенцій. Створила блог, в якому працівники зможуть ділитися досвідом щодо дистанційного навчання. Посилання на блог:

Блог


5. Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання цифрових технологій в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

З приводу того, що наразі є дуже актуальна тема дистанційного навчання та як зацікавити дітей. Вирішила провести збори з вчителями початкової школи на тему «Використання віртуальних інтерактивних дошок Padlet на заняттях»

Презентація


Фото зі зборів


Висновки: більшість колег чули про віртуальну інтерактивну дошку Padlet, але на практиці не використовували. Після прослуховування зборів, їх зацікавила така дошка, бо це дуже зручно дистанційно перевірити знання учнів, розміщувати свої роботи, проекти, зробити самоаналіз та інше. Після зборів вчителі почали потроху вводити інтерактивну дошку на практиці на свої уроках.


6. Методичні рекомендації Рекомендації щодо проектування інформаційного-освітнього середовища ThinlGlobal Березняки:

1.Створити портал в якому вчителі можуть розміщувати свої роботи та ділитися ними з колегами. 2. Для покращення ІОС можна було б оновити сайт школи. В школі немає відповідальної особи за сайт та сторінки соціальних мереж. Тому інформація на сайті та сторінка публікується із запізненням або взагалі ні. Треба, щоб була відповідальна особа за сайт школи та сторінки соціальних мереж.

Рекомендації щодо модернізації ІТ-інфраструктури:

1. Збільшити кількість інтерактивних дошок, 3д принтерів та звичайних принтерів. 2. Оновити інформацію на сайті, бо вона трохи застаріла.

Рекомендації щодо формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи

1. Проводити тренінги, майстер-класи, консультації для покращення цифрових компетентностей педагогічного колективу. 2. Наполягати на тому, щоб працівники активніше використовували на практиці ІКТ.