Положення про Фестиваль-конкурс

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Головна Положення Конкурсні вимоги Критерії оцінювання Реєстрація учасників Лауреати-2024 Архів
Народ-герой ЛОГО.png

1.1. Цим Положенням визначаються мета, завдання, порядок підготовки та проведення Відкритого патріотичного фестивалю-конкурсу «Народ-герой героїв появляє» (Борис Грінченко) (далі – Фестиваль-конкурс), повноваження оргкомітету і журі, засади фінансового й інформаційного забезпечення Фестивалю-конкурсу.


1.2. Засновником Фестивалю-конкурсу є Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, співзасновниками – Благодійний фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка та Національний академічний оркестр народних інструментів України.


1.3. Засновник Фестивалю-конкурсу затверджує узгоджені зі співзасновниками персональний склад оргкомітету та план-графік підготовки і проведення Фестивалю-конкурсу.


1.4. Фестиваль-конкурс проводиться щорічно серед молоді віком від 14 до 35 років.


1.5. Фестиваль-конкурс проводиться у двох категоріях – «Професіонали» та «Аматори» за номінаціями:

 • образотворче та декоративно-прикладне мистецтво;
 • фотомистецтво;
 • дизайн;
 • музичне мистецтво;
 • хореографічне мистецтво;
 • театральне мистецтво;
 • літературна творчість;
 • журналістика;
 • медіамистецтво.


KUBG UA konkurs.png

Мета і завдання фестивалю-конкурсу

2.1. Мета Фестивалю-конкурсу – поширення патріотичних ідей засобами мистецтва, виявлення і підтримка талановитої молоді, сприяння становленню української та європейської ідентичності, заохочення до патріотичної творчості захисників і захисниць України через участь у мистецьких проєктах.


2.2. Завдання Фестивалю-конкурсу:

 • сприяти формуванню громадянської позиції, патріотичної свідомості, української та європейської ідентичності молоді засобами мистецтва;
 • пропагувати серед молоді кращі взірці мистецьких творів патріотичного спрямування, що оспівують героїчний шлях українського народу, прославляють подвиги та підтримують бойовий дух захисників і захисниць України, здобутки волонтерського руху, культурних спільнот, розкривають міжнародну солідарність і підтримку України у протидії російській агресії;
 • залучити учнів, студентів та інших представників молодого покоління до патріотичної творчої діяльності;
 • популяризувати новітнє українське мистецтво;
 • збагачувати національну патріотичну спадщину кращими взірцями сучасного мистецтва;
 • формувати художньо-естетичні смаки молоді.


KUBG UA konkurs.png

Робочі органи фестивалю-конкурсу

3.1. Робочими органами фестивалю-конкурсу є Оргкомітет та Журі.


3.2. Склад Оргкомітету затверджується наказом ректора Київського столичного університету імені Бориса Грінченка або особою, яка виконує його обов’язки.


3.3. До участі в роботі Оргкомітету залучаються представники засновника та співзасновників Фестивалю-конкурсу, а також провідні діячі культури і мистецтва, керівники творчих спілок, підприємств, установ та організацій у сфері культури і мистецтва (за згодою).


3.4. Оргкомітет працює на громадських засадах і самостійно визначає порядок своєї роботи.


3.5. Повноваження Оргкомітету:

 • визначає загальну творчу концепцію Фестивалю-конкурсу;
 • розробляє та затверджує символіку й атрибутику Фестивалю-конкурсу;
 • залучає в разі потреби інші організації, установи, колективи, творчі спілки тощо;
 • визначає формат проведення Фестивалю-конкурсу;
 • формує і затверджує персональний склад журі та здійснює взаємодію з ним;
 • затверджує та розміщує на офіційній вебсторінці Фестивалю-конкурсу вимоги до конкурсних робіт (виступів) та критерії їх оцінювання;
 • готує матеріали про Фестиваль-конкурс, розміщує їх на офіційній вебсторінці Фестивалю-конкурсу та на інших інформаційних ресурсах і в засобах масової інформації;
 • ініціює зміни та/або доповнення до цього Положення;
 • готує сценарій та організовує церемонію нагородження переможців;
 • виконує інші функції, пов’язані з організацією та проведенням Фестивалю-конкурсу.

3.6. Журі Фестивалю-конкурсу формується за номінаціями.


3.7. До складу Журі залучаються викладачі закладів вищої (фахової передвищої) освіти, відомі діячі культури і мистецтва.


3.8. Повноваження Журі:

 • розробляє вимоги до конкурсних робіт (виступів) та критерії їх оцінювання;
 • здійснює перегляд та оцінювання конкурсних робіт (виступів);
 • визначає переможців у кожній номінації;
 • може присуджувати окремим рішенням диплом Гран-прі, встановлювати спеціальні відзнаки.

3.9. Рішення журі ухвалюється простою більшістю голосів відкритим голосуванням, оформлюється протоколом, є остаточним, перегляду і скасуванню не підлягає.


3.10. Журі має право відхиляти подані конкурсні роботи (виступи), якщо вони не відповідають вимогам, та не визначати переможців в окремих номінаціях.


KUBG UA konkurs.png

Умови участі та порядок проведення фестивалю-конкурсу

4.1. Фестиваль-конкурс проводиться, як правило, щороку протягом травня – червня, підведення підсумків – 28 червня (День Конституції України).


4.2. На Фестиваль-конкурс подаються роботи (виступи), які не брали участь в інших конкурсах.


4.3. Учасники Фестивалю-конкурсу можуть брати участь у кількох номінаціях.


4.4. Учасники Фестивалю-конкурсу надсилають заявки в термін, визначений у плані-графіку підготовки та проведення Фестивалю-конкурсу.


4.5. Обробка персональних даних учасників Фестивалю-конкурсу здійснюється з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».


4.6. Надаючи організаторам свої дані в паперовій або електронній формі, фізична чи юридична особа тим самим дає згоду на обробку персональних даних на таких умовах:

 • персональні дані оброблятимуться з метою проведення Фестивалю-конкурсу, підготовчої роботи до нього, а також із метою інформування учасників про новини Фестивалю-конкурсу і про заходи, які проходитимуть у його рамках;
 • Оргкомітет оброблятиме лише персональні дані, вказані особою, яка їх надала;
 • згода на обробку персональних даних може бути відкликана за заявою, направленою на електронну адресу, вказану на офіційній вебсторінці Фестивалю-конкурсу.

4.7. Фестиваль-конкурс проходить в один тур.


4.8. Фестиваль-конкурс може проводитися в очному або дистанційному форматі.


4.9. Гала-концерт та виставка робіт (презентація медіапроєктів) переможців Фестивалю-конкурсу, а також церемонія нагородження відбуваються очно за умови гарантування організаторами безпеки життя та здоров’я учасників. За інших обставин означені заходи проводяться онлайн із записом та поширенням відеоверсії на електронній сторінці Фестивалю-конкурсу.


4.10. У рамках Фестивалю-конкурсу можуть проводитися виставки, майстер-класи, творчі майстерні, зустрічі з майстрами мистецтв, концертні програми тощо.


4.11. Переможці в номінаціях нагороджуються дипломами (I, II, III ступеня), за окремим рішенням журі – дипломами Гран-прі, спеціальними відзнаками.


4.12. Інші учасники Фестивалю-конкурсу одержують пам’ятні дипломи.KUBG UA konkurs.png

Фінансування фестивалю-конкурсу

5.1. Фінансування Фестивалю-конкурсу здійснюється за рахунок благодійних внесків, спонсорської допомоги та інших надходжень, які не заборонені чинним законодавством України. Cпонсори Фестивалю-конкурсу отримують право розміщення реклами на електронних ресурсах Університету.


5.2. Розмір організаційного внеску визначається кошторисом, який затверджується ректором Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. В разі відмови від участі у Фестивалі-конкурсі після сплати організаційного внеску кошти не повертаються. Участь у Фестивалі-конкурсі воїнів Збройних сил України, ветеранів війни, осіб зі статусом «дитина учасника бойових дій», «дитина загиблого учасника бойових дій» є безкоштовною.


5.3. У разі проведення Гала-концерту (презентації медіапроєктів), виставки художніх робіт переможців конкурсу та їх нагородження в очному форматі затрати на доставку робіт, проїзд, проживання, харчування учасників компенсуються за рахунок організації, що відряджає, або за рахунок самих учасників.