Панченко Тетяна Романівна
Виробнича практика (зі спеціалізації) студентів VІ курсу групи ПОм-1-21-1.4з, ПОм-2-21-1.4з заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта» Факультету педагогічної освіти з 18.10.2022 р. по 7.11.2022 р.
Персональні дані
- Освітньо-професійна програма: Початкова освіта
- Рівень: другий (магістерський)
- Курс: 6 (2)
- Група: ПОм-1-21-1.4з
- ПІП: Панченко Тетяна Романівна
- База практики: КИЇВСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №46
База практики та інформація про школу
Завдання 1
- Аналіз освітньої політики з питань впровадження ЦТ. Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками.
Інтерв’ю з керівником навчального закладу
Інтерв’ю з керівником закладу дало змогу дійти висновку, що в умовах пандемії та в умовах воєнного стану, коли всі активно перейшли на використання цифрових технологій в освіті, їх потенціал значно зріс. ЦТ володіють величезним творчим потенціалом. ЦТ здатні залучати до процесу навчання, робити з пасивних слухачів активних діячів, стимулювати пізнавальний інтерес до навчання та дисциплін в цілому; надавати навчальній роботі проблемний, творчий чи дослідницький характер, індивідуалізувати процес навчання і розвивати самостійну діяльність учнів.
- ЦК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Аналіз результатів анкетування
Було опитано 10 вчителів. За опрацьованими результатами анкетування виявлено, що педагоги користуются інтернет ресурсами та комп'ютерною технікою. Для підвищення рівня цифрової компетентності було проведено вебінар для вчителів з використання цифрових технологій в освіті. На вебінарі було представлено онлайн-ресурси для вчителів початкової школи, виділено основну цінність кожного сайту, який пропонується для використання в ході як дистанційного, так і традиційного навчання.
- Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Аналіз ІТ інфраструктури закладу
Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) дав змогу визначити, що школа має гарне забезпечення, проте цифрова компетентність педагогів потребує подальшого удосконалення. З цією метою педагогам було запропоновано ознайомитися з методичними рекомендаціями щодо проектування інформаційного освітнього середовища закладу, модернізації ІТ інфраструктури, формування цифрової компетентності вчителів.
Завдання 2
Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність закладу освіти/освітньої установи, відповідно до потреб визначених в попередньому завданні).
- Інформаційний блог для вчителів
Завдання 3
Вебінар для вчителів з використання цифрових технологій в освіті. На вебінарі було представлено онлайн-ресурси для вчителів початкової школи, виділено основну цінність кожного сайту, який пропонується для використання в ході як дистанційного, так і традиційного навчання.
Завдання 4
Методичні рекомендації до
- проектування інформаційного освітнього середовища закладу/установи,
- модернізації ІТ інфраструктури.
- формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи