Мережка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Мережка - це ажурне вишивання, що виконується за продернутими ниткам тканини у вигляді смуги. Мережка є одним з китайських винаходів під час розкопок полотна бога Будди.


Види мережки

Мережка "одинарний прутик"

Мережкою "одинарний прутик" починають вишивку інших мережок.

Вишиваючи зразок мережки, виконують качалочки на 5 або 6 ниток. Знизу качалочки, відступивши дві нитки, підрізають і висмикують 3 або 4 нитки тканини. Закріпивши на двох нитках тканини петлею робочу нитку, праворуч, внизу від ниток на голку підхоплюють 3-5 ниток тканини і виривають в залежності від їх товщини. Загальне число ниток тканини, підхоплює на голку для створення прутика, не повинно перевищувати 3 мм, інакше мережка стягне край тканини або візерунок.

Підхопивши нитки тканини, простягають під ними голку з робочою ниткою. Повертаючись, голку вколюють праворуч від підхоплених ниток і виводять з виворітного боку на лицьову по діагоналі через 2 або 3 нитки, навпроти робочої нитки. Простягають робочу нитку і стягують нею підхоплені нитки тканини. Отримують перший стовпчик прутика. Всі інші стовпчики одинарного прутика у зразку виконують точно так само.

Мережка "стовпчики"

Мережка "стовпчики" складається з трьох рядів. 1-й вишивають одинарним прутиком; 2-й — стовпчиком, 3-й так само, як і в попередніх мережках, одинарним прутиком. Починають вишивати зразок мережки з качалочок висотою 1 см і по мірі виконання рядів мережки качалочки дошивають. Знизу качалочки відступають дві нитки, підрізають і висмикують три нитки тканини. Потім вишивають в першому ряду знизу одинарний прутик. Виконавши його, залишають три нитки, підрізають і висмикують три нитки тканини для другого ряду.

Мережка "подвійні стовпчики"

Мережка "подвійні стовпчики", як і попередня мережка стовпчики— неширока, тому в візерунках вона буває відмежовує лінією. Мережка подвійні стовпчики складається з трьох рядів: 1-й ряд виконують одинарним прутиком, як і в попередніх мережках; 2-й ряд складається з подвійних стовпчиків, 3-й ряд також вишивають одинарним прутиком.

Джерела

Ілюстрації