Заріцька Анна Ігорівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук


Зміст

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

6150-FL6A8152 (1).jpg


НВК "Новопечерська школа" — приватний навчальний заклад сучасної освіти. Новопечерська школа пропонує своїм учням освітній досвід, який максимально розкриває їхній навчальний потенціал. Вони прямуватимуть шляхом, на якому стануть незалежними учнями з широким кругозором, будуть критично мислити та з легкістю вирішувати проблеми, а також віддано розвиватимуть свої таланти. Так вони будуть створювати кращу версію як самих себе, так і суспільства. Саме тому школа активно впроваджує використання ІКТ та актуального освітнього-програмного забезпечення, створюючи умови для організації навчання та використання новітніх технологій.

Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

1442319400764-GSS 8208 web.jpg


Директором Новопечерської школи є Ірена Корбабіч-Путко, канадійка українського походження, яка має 23-річний досвід роботи у канадській освітній системі, з них протягом 14 років була директором шкіл."Я з радістю ділюся своїм досвідом і застосовую досвід канадської освіти у Новопечерській школі, адже, виховуючи учнів, я долучаюсь до створення в Україні відновленого суспільства",— гасло пані Ірени.
Марина Пристінська — учитель-методист, керівник початкової школи. На думку Марини, сучасні діти перебувають у розвиненому світі, навчаються за складною програмою. Свою педагогічну мету вбачає у тому, щоб спростити сприйняття. Марина знайомить дітей із сучасними інформаційно-технічними можливостями, використовуючи Інтернет під час уроків, заохочує дітей самостійно писати статті в Інтернет. Завдяки цьому вони почуваються справжніми дослідниками та більше зацікавлюються навчанням.

14460282102118-GSS 8278 web.jpg


Пані Ірена і пані Марина залюбки погодились відповісти на декілька запитань з приводу впровадження ІКТ в Новопечерській школі.
Як Ви вважаєте використання ІКТ підвищує якість навчання?
Звичайно, адже наше суспільство постійно розвивається, тому ІКТ займає в цьому важливе місце. Інформаційно-комунікативна компетентність вчителів зараз необхідність часу. Тому що діти майже весь час проводять в Інтернеті, хтось для навчання, а дехто для ігор та соціальних мереж. В результаті поєднання освітнього процесу з ІКТ, ми отримали підвищену результативність роботи педагога, ефективність управління освітнім процесом, який базується на інтересах дітей, і водночас дає можливість повністю використовувати індивідуальний підхід.
На Вашу думку, школа достатньо розвинена з інформаційно-комунікаційних технологій? Новопечерська школа дає всі можливості застосовувати інформаційно-комунікаційних технології у навчанні. Таким чином покарщувати процес навчання і підвищувати свої ІТ-компетентості. Ми завжди відкриті до нових ідей і пропозицій, і тільки підтримуємо це. Зі своєї сторини, то ми слідкуємо за сучасними тенденціями в ІТ-сфері, і постійно повнюємо свої знання.
Що Ви хотіли змінити чи створити в навчальному закладі з ІКТ?
В планах є вдосконалення ІК компетентності вчителів. Минулого року наші вчителі пройшли онлайн курс підвищення кваліфікації від Канадського університету. В даному курсі одним з розділом було застосування ІКТ в роботі вчителя. Після проходження курсу, ми помітили позитивні зміни в роботі вчителів, і не збираємось на цьому зупинятися.

Анкетування ІК- компетентності вчителів закладу.

Опитування було розроблено в Google формі та спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів. Було запропоновано дати відповідь на ряд запитань, з якими Ви можете ознайомитись за посиланням.
В анкетуванні приймали участь вчителі початкової школи. Всього 16 осіб прийняло участь.
Анкетування показало що:

  • Всі вчителів мають постійний доступ до Інтернету.
  • Щоденно мають можливість використовувати ноутбук, проектор та планшет.
  • Кожний вчитель веде блог свого класу.
  • Учасники опитування оцінили свій рівень ІКТ як вище середнього, але при цьому кожний вважає за потрібним підвищити свій рівень ІК-компетентності.


Перейшовши за даним посиланням, Ви може більш детально ознайомитися з результатами анкетування.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).


Апаратне забезпечення :

  1. Комп'ютерні класи – 2
  2. Мультимедійні комплекти і комп'ютери – оснащений кожен клас
  3. Планшети – 20 (на кожного учня)
  4. Принтери – 4
  5. Копіювальний апарат – 2
  6. 3D-принтер – 1
  7. Навісні плазми – 5
  8. Інтернет та WiFi-зони
  9. Кабінет відео-спостереження по всій території школи – 1


Програмне забезпечення :

  • Microsoft office
  • Mac OS
  • Windows
  • Антивірусні програми
  • Використання баз даних (учнів, учителів, технічного персоналу)


Інформаційне забезпечення :

  • Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику – Сайт школи
  • Школа в соціальних мережаї – Facebook


Навчально-наукове забезпечення:

  • додатки Apple і MacOS, додатки Apple - iOS (iPhone, iPad)
  • основи алгоритмізації і програмування
  • система SMLS

Гугл- календар для співробітників, керівників


Проходження практики співпало з підготовкою до шкільного свята: День Лідерства. День лідерство – це день, коли уроки проводять не вчителі, а учні. Темою уроків є 7 Звичок високоефективних людей за Ст. Кові. Таким чином учні діляться знаннями з друзями і проявляють вміння застосовувати всі 7 Звичок. Дана подія потребує ретельної підготовки. Саме тому, на мою думку, створення Google Календаря є чудовим способом спланувати підготовку до свята і організувати учнів, вчителів і батьків.
Переглянути календар можна за даним посиланням. НовоШкола.png

Тренінги для вчителів

IMG 8619.JPG

Тема тренінга була присвячена сучасним можливостям ІКТ під час проведення уроків. Даний тренінг пройшли всі бажаючи вчителі початкової школи, де вони мали можливість ознайомитись з такими сервісами як Wordart (ресурс для створення хмаринок слів), Thinglink (створення інтерактивних зображень), Google classrom (створення віртуального класу з комплексом завдань, відстежуванням учнівської активності, результатів навчання), Learning apps (створення вправ), Kahoot(тестування за допомогою взаємодіїі гаджетів та інтерактивної дошки) та інших. Вчителі отримали не тільки теоретичні знання, а й спробували на практиці застосувати отримані знання.

IMG 8630.JPG IMG 8631.JPG IMG 8633.JPG
В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що застосування ІКТ у навчанні - справа цікава і зовсім не складна, адже для створення онлайн завдань вчителям знадобилось зовсім небагато часу і зусиль.


IMG 8617.JPG

Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи модернізації ІТ інфраструктури.


Підбиваючи підсумки практики, можна зробити висновок, що ІТ-інфраструктура Новопечерської школи цілком відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. Є тільки деякі моменти, які можна було б скоригувати і покращити.

  1. На базі школи постійно проходять різноманітні тренінги, семінари для співробітників і батьків, чи протсо бажаючих освітян. Але трапляються ситуації, які не дозволяють фізично відвідати дану подію. Тому пропоную організувати ряд вебінарів, відкритих skype конференцій, майстер-класів в Інтернеті. Дані відео-матеріали можна підзавантажувати на хмарні сервеси, що дають можливість переглядати їх в зручний час.
  2. SMLS система. Минулого року Новопечерська школа почала використовувати SMLS систему для покращення електороного навчання. Дана система дає такі можливості як:
  • створення сучасних цифрових інформаційних ресурсів освіти;
  • розвиток концепції безперервної освіти;
  • забезпечення ефективності та привабливості процесу навчання і управління;
  • налагодження контакту між учасниками освіти (вчитель, учень, батьки, керівник та ін.) без тимчасових і просторових перешкод;
  • забезпечення доступу студентів до навчальних матеріалів.
    SMLS.png


Але так як дана система є досить новою для працівників, батьків та учнів, то варто надати чітку інструкцію її використання. Для новеньких батьків та учнів це може відбуватися у форматі щорічного тренінгу. Для працівників школи можна зробити відео-інструкцію використання SMLS. Для зручності можна розбити на декілька відео-уроків, де детально розглядалось би різні функції системи.

  1. Створення навчального контенту. Для того, щоб навчання було сучасним і цікавим, необхідно розширювати свій список електроних сервсів, які можуть допомогти підготуватися до уроку і розробити навчальні матеріали. Педагогам слід регулярно обмінюватися своїм досвідом і наробками, заохочувати учнів до використання електронних сервісів таких як Mind map, WordArt, Kahoot, Padlet, Prezzi та ін.

Модернізація ІТ-інфраструктури


ІТ- забезпечення школи не потребує значної модернізації. Школа забезпечена ІКТ на більш ніж достатньому рівні. Для зручності можна додатково придбати принтери у кожен клас. Але при цьому варто пам'ятати про раціональне використання паперу. Збільшивши використання електронного навчання, ми можем покращити не тільки процес навчання, а й позитивно вплинуть на екологічне виховання учнів.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.


ІК- компетентність передбачає наявність у особистості здатностей:

  • застосовувати ІКТ в навчанні та повсякденному житті;
  • раціонально використовувати комп’ютер і комп’ютерні засоби під час розв’язування завдань, пов’язаних з опрацюванням інформації, її пошуком, систематизацією, зберіганням, поданням і передаванням;
  • будувати інформаційні моделі й досліджувати їх за допомогою засобів ІКТ;
  • давати оцінку процесові й досягнутим результатам технологічної діяльності.


Для підвищення ІТ-компетентності працівників слід проводити щомісячні курси підвищення кваліфікації із застосування інформаційних технологій в освітньому процесі, ознайомлення з новими ресурсами через практичні заняття. Слідкувати за новинками і досвідом зарубіжних колег. Створити платформу (це може бути сайт чи блог), де вчителі можуть обмінюватися ідеями, порадами, приймати участь в обговорені.