Журавлюка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Журавлюка, -ки, м. Ув. отъ журавель.

Сучасні словники

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Журавлю́ка, -ки, м. Ув. отъ журавель.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Журавлю́ка, ки, м. Ув. отъ журавель.

Ілюстрації

Журавлюка1.jpg Журавлюка2.jpg

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

Види Журавель сірий (Grus grus) — найбільш відомий представник роду. Раніше гніздився майже по всій Європі та Північній Азії на південь від зони тундри. Нині європейська частина його ареалу дуже скоротилася. Заселяє різноманітні типи ландшафтів, крім тундр, пустель і гірських областей. Райони зимівлі розташовані на Піренейському півострові, в Північній Африці, Північно-східній Африці, Передній Азії, Індії та Китаї.

Журавель канадський (Grus canadensis) — найбільш звичайний вид у Північній Америці. Поширений від тундри до найпівденніших районів континенту. У невеликій кількості гніздиться також у Північно-східній Азії, на Чукотському півострові. Зимує більшість птахів на узбережжі Мексиканської затоки.

Журавель американський (Grus americana) — великий птах білого кольору, лише голова, ноги та кінці крил чорні. Поширений у лісах Канади, зимує в Техасі. Раніше ареал охоплював майже всю Північну Америку. Однак до початку XX ст. чисельність і ареал дуже скоротилися, і в 1914 р. у природі залишалося лише 15 птахів. Завдяки широкомасштабній програмі порятунку чисельність популяції вдалося збільшити.

Журавель білий (Grus leucogeranus) — гніздиться винятково на території Росії; одна з популяцій — у пониззі р. Обі, друга — в рівнинній тундрі межиріччя Яни і Колими. Зимують ці дві ізольовані популяції, відповідно, в Індії та Китаї.

Журавель японський (Grus japonensis) — найбільший серед журавлів: маса 10-12 кг. Забарвлення оперення переважно біле, другорядні махові пера, плями на голові та шия чорні, «шапочка» яскраво-червона. Гніздиться в Росії (Амурська область, Хабаровський і Приморський краї), Китаї та Японії.

Журавель чорношиїй[3] (Grus nigricollis) — дуже подібний до японського, але помітно менший і забарвлений у сіруватий колір. Заселяє високогір'я Внутрішньої Азії (від Кашміру до західних провінцій Китаю) і північно-західні райони Індії. Гніздиться в гірських безлісих долинах на висоті до 4500 м н.р.м.

Журавель чорний[3] (Grus monacha) — найдрібніший серед журавлів: маса до 4,8 кг. Гніздиться майже виключно на території Росії (південно-східні райони Сибіру). Зимує переважно в Японії.

Журавель даурський[3] (Grus vipio) — трапляється в Росії (на Далекому Сході), Монголії і, можливо, Китаї. Зимує в Китаї, на Корейському півострові і в Японії. Антігона[3] (Grus antigone) — найвищий серед журавлів: зріст до 180 см. Поширений у тропічній частині Азії: Індії, М'янмі, Камбоджі, Лаосі та В'єтнамі, а також у північних районах Австралії.

Журавель австралійський[3] (Grus rubicunda) — заселяє Австралію.