Господарка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні словники

ГОСПОДА́РКА, и, жін. 1. Жіночий рід до господар. Як дбайливі господарки Парк садили дівчата мої (Степан Крижанівський, Під зорями.., 1950, 8); Господарки кіосків швиденько закривали торгівлю і собі поспішали до клубу (Вадим Собко, Скеля.., 1961, 6); Такий бенкет справляють, що ну. А самої господарки, Ївги, ніхто ні в чім і не питає (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 264); Господарка, досить принадна молода якутка, турбувалась коло самовара (Павло Грабовський, III, 1960, 92).

Домашня господарка — жінка, яка не працює на виробництві, а веде господарство своєї сім'ї, господарює вдома. [Степан:] Людей не вистачає. Вже всіх підняли. Навіть домашніх господарок (Яків Баш, П'єси, 1958, 123).

2. діал. Господарство (у 5 знач.). — Ти поралася нині до полудня зі мною в господарці, потребуєш тепер відсвіження (Ольга Кобилянська, III, 1956, 176); Степан одягався вдосвіта в старий одяг, натягав на себе полинялий халат, подерті старі черевики і йшов у такому одязі по господарці (Антін Крушельницький, Буденний хліб, 1959, 45).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання