Відсоток
Відсоток, -тка, м. Процента. Кон. Ар. 62.
Зміст
Сучасні словники
Академічний тлумачний словник (1970—1980)
1. Сота частина певного числа, що береться за ціле, за одиницю (позначається знаком %); процент. Він мав п'ять тисяч ринських в ощадній касі і відсотки з них так само щороку докладав до капіталу (Іван Франко, VI, 1951, 236); Нині.. 99 відсотків фізично-корисної праці виконують машини (Літературна Україна, 5.IV 1963, 2).
2. Частина чого-небудь. Дарка збирала малину панам на конфітури, — ну, то вже, певне, й собі брала якийсь відсоток натурою (Леся Українка, III, 1952, 660).
Словник синонімів Полюги
ВІДСОТОК (сота частина числа) процент.
українська-англійська Словник
Переклад на англійська: interest (verb, noun )
Словник іншомовних слів
Процент
лат., на сто 1. Сота частка числа, яке приймається за ціле, за одиницю (позначається %); відсоток. 2. Доход, який одержують на кожні сто грошових одиниць капіталу або грошової суми, покладеної у банк або ощадну касу; плата, яку кредитор одержує від позичальника за користування наданими йому коштами. 3. Винагорода, що нараховується залежно від обороту, доход.
Економічний енциклопедичний словник
Орфоепічний словник української мови
відсоток [в'ідзсо/ток] -тка, м. (на) -тку, мн. -ткие, -тк'іў
Ілюстрації
Цікаві факти
Цікаві факти про походження друкованих символів Відсоток «%» Саме слово «відсоток» походить від лат. «Pro centum», що означає в перекладі «сота частка». У 1685 році в Парижі була видана книга «Посібник з комерційної арифметики» Матьє-де ла Порта. В одному місці йшлося про відсотки, які тоді позначали «cto» (скорочено від cento). Однак складач прийняв це «cto» за дріб і надрукував «%». Так через друкарські помилки цей знак увійшов в ужиток