Брак

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Cnwqmgue337702.jpg

Брак, -ку, м. 1) Бракъ, негодное. Сам брак ми ( = мі) лишили. Фр. Пр. 116. 2) Недостатокъ, неимѣніе. Купив би всього, та брак грошей.

Брак - 1) у, ч. Нестача чогось, відсутність кого-, чого-небудь. Разом а тими відомостями почали приходити й інші - про голод в краю, про брак паші, про дорожнечу (Фр., IV, 1950, 45); Досі не писала.. через брак часу (Л. Укр., V, 1956, 175); Євген Вікторович тепер особливо відчував брак товаришів, знайомих (Ле, Міжгір'я, 1953, 445). 2) у, ч. Продукція або товар низької якості. Не маючи ніякого досвіду, Оксана спочатку робила багато браку (Ткач, Крута хвиля, 1956, 176).

Синоніми до слова Брак

Нестача, недостача, (дуже мало) дефіцит, скрута, голод, криза, (повна) відсутність, (частіше в медицині) недостатність.

Відмінювання

Брак - іменник, чоловічий рід, неістота.

Відмінок

Називний брак

Родовий браку

Давальний бракові, браку

Знахідний брак

Орудний браком

Місцевий на/у браку

Кличний браку


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Шлюб (від слов'янського «слюб» — з'єднання з любов'ю)[1] — історично зумовлена, санкціонована й регульована суспільством форма людських взаємин, яка визначає їхні взаємні права та обов'язки, а також їхні права та обов'язки щодо дітей. У більшості країн світу шлюб реєструється державним органом реєстрації актів цивільного стану. Шлюб тісно пов'язаний з сім'єю.

Шлюб – це вільний рівноправний союз чоловіка та жінки укладений з дотриманням порядку та умов встановлених законом, який утворює сім'ю та породжує між чоловіком та жінкою особисті майнові та немайнові права та обов'язки.

Ілюстрації

1507714133 chto-takoe-grazhdanskiy-brak-dlya-muzhchiny.jpg Koltsa-1-460x270.jpg Pexels-photo-110204-1024x683.jpeg Vtoroiy-brak.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Кодекс про сім'ю та шлюб на сайті Верховної Ради Про це варто знати. Розлучення як воно є Сімейне законодавство Цивільний шлюб: бути чи не бути? Цивільний шлюб. Розподіл майна пари, яка не зареєструвала шлюб між собою офіційно Філософський словник / за ред. В. І. Шинкарука. — 2-ге вид., перероб. і доп. — К. : Головна ред. УРЕ, 1986.

Зовнішні посилання

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%BB%D1%8E%D0%B1