Брова

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:22, 21 листопада 2015; T.marchenko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Брова, -ви, ж. 1) Бровь. Не так очі як ті брови, любі, милі до розмови. Мет. 10. Брови на шнурочку. Узенькія ровныя красивыя брови. 2) Мясистый наростъ надъ глазомъ тетерева. Шух. I. 238. 3) Кличка вола съ чорными бровями. КС. 1898. VII. 42. Ум. Брівка, брівонька, брівочка, бровеня, бровенятко, бровеняточко. Брівками моргає. Г. Арт. (О. 1861. III. 109). В мене чароньки чорні брівоньки, в мене принада сама молода. Нп.

Сучасні словники

Брови — дугоподібне піднесення шкіри над очницями, має волосяний покрив і забезпечене особливим мускулом corrugator supercilii, що захищає очі від сильного світла, стікання на них поту та інших рідин[1][2]. Роль брів у вираженні емоцій Брови є засобом комунікації, з їх допомогою виражаються через міміку такі емоції, як здивування, переляк, незадоволення та інше. Брова є одним з об'єктів уваги моди: існує косметика для підфарбовування брів, засоби для додання їм форми (наприклад, вищипування), пірсинг.

БРОВА́, и́, ж.; мн. бро́ви, брів. Дугаста смужка волосся над очною ямкою. Михайло.. низько насува чорну шапку на чорні брови (Вовчок, І, 1955, 380); Дві чорні брови, мов дві чорні п’явки, повпивалися над очима (Мирний, II, 1954, 34); Очі пильні, блищать з-під густих розльотистит брів (Кучер, Зол. руки, 1948, 226). ◊ [І] брово́ю не веде́ (не моргне́, не здвигне́ і т. ін.); Хоч би брово́ю моргну́в хто — байдуже комусь, не звертає ніякої уваги хтось. Говоримо було із мамою та згадуємо [Катрю], — батько слухає, — бровою не здвигне… (Вовчок, І, 1955, 232)

Ілюстрації

Brov1.jpg Brov2.jpg Brov3.jpg

Медіа

Цікаві факти

10 цікавих фактів про брови

Першими експерименти зі своєю зовнішністю почали проводити єгиптянки. У Xviст. до н. е. жінки стали голити свої брови і малювати фальшиві. Красивими вважалися тонкі довгі брови, що доходять до самих скронь. Чоловіки в Давньому Китаї спеціально фарбували брови щоб надати обличчю войовничий вираз. У Середній Азії ознакою жіночої краси вважалися зрощені на переніссі, густі, темні брови. З дитинства, дівчаткам подрисовывались їх соком усьмы. Досі сік усьмы – дуже популярне в Середній Азії засіб для фарбування брів, вій і волосся. Він живить цибулини волосся і стимулює їх зростання. За допомогою фарби, гречанки з'єднували брови на переніссі товстої жирною лінією. Красиві, доглянуті, густі брови донині залишаються ознакою жіночої краси в Греції. В мусульманській культурі вищипування брів серед жінок було під забороною, за винятком тих випадків, якщо чоловік сам порекомендував цю процедуру дружині. Донині, мусульманська жінка може як змінювати свою зовнішність тільки з дозволу чоловіка. У 1770 році модним трендом у Франції були накладні брови з мишачого волоса. У 1858 році танцівниця Лола Монтес опублікувала книгу зі своїми секретами краси. У ній вона радила всім жінкам з тонкими або безбарвними бровами домалювати їх. При цьому належало «старанно наслідувати природі» – колір і форма брів не повинна була вступати в протиріччя з кольором обличчя. У 1950 році зірка Голлівуду Одрі Хепберн сказала: «Наберуся сміливості і зізнаюся жінкам, які мріють про такі ж брови, як у мене, що я просто ніколи їх не вищипувала». 1 піднята брова часто стає результатом невдалої блефаропластики. Коли після операції піднімають обидві брови, лікарі називають цей ефект «обличчям Круелли де Віль». 3000 годин знадобилося французькому інженеру вивчає портрет Мони Лізи з допомогою цифрового сканера. Результат дослідження: брови у Джоконди все-таки були.