Щучка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 02:06, 1 грудня 2013; Марченко (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

'Жирний текст'Щучка, -ки, ж. Ум. отъ щука.

Сучасні словники

Щучка

  • Щучка ( дешампсія ) дерниста Бронзешлеер ( Deschampsia caespitosa Bronzeschleier ) - багаторічник , що має щільні кущі - купини з великою кількістю тонких , довгих , темно -зелених листів, не відмираючих на зиму. Даний сорт - один з найрозкішніших культиварів висотою до 1,7 м і шириною 75 см. Поширений по всій північній півкулі .

У червні -липні утворює пагони висотою 20-70 см з витонченими розлогими волотями довжиною 8-25 см. Мітелки змінюють свій колір від зеленого ( при розкритті ) до бронзово -коричневого , часто зберігають декоративність до весни.

  • Щучка ( дешампсія ) дерниста Бронзешлеер - рослина дуже невибаглива , не вимагає ні підгодівлі, ні поливів. Продовжує зростати і при дуже низьких температурах. Росте дуже швидко , по 1-2 см в день.

Найкраще місце неї - миксбордер , край газону або галявина , де вона буде дуже ефектно виглядати на тлі чагарників або в поєднанні з широколистими рослинами. Можливе використання в саду в стилі природного ландшафту або в рокарії в поєднанні з великими валунами .

  • Щучка ( дешампсія ) дерниста Бронзешлеер використовується як акцент , солітер на газоні , чудова в масі , коли формує величезні широкі хмари з квіток , що змінюють свій колір залежно від сезону.

Ефектна на тлі темної землі , різних видів мульчі : кори , гравію , шкаралупи кедрових горішків. Але не варто забувати , що вона дає самосів , і є ймовірність , що з гравію доведеться виколупувати пророслі молоді рослини .

Добре поєднується з рослинами, що мають іншу форму листя ( астильба , Бузульник , Роджерс ) . Вражаюче виглядає при спільних посадках з сибірськими ірисами .

  • Новий толково-словотворчий словник російської мови. Автор Т. Ф. Єфремова.


щучка 1. ж. Багаторічна трав'яниста рослина сімейства злаків, зростаюче на лугах і по берегах річок. 2. ж. разг. 1) Символіку. до сущ.: щука (1 *). 2) Ласк. до сущ.: щука (1 *).

Орфографічний словник

щучка щ `Учка,-і, р. мн. щ `учек

Тлумачний словник російської мови під ред. Д. Н. Ушакова

Щучками щучкі, ж. Символіку. до щука.; Щучками щучкі, мн. немає, ж. (бот.). Лугова трава, багаторічний злак, зростаючий по сирих місцях.


[http://nyurochka.ru/sadovie-zveti/zlakovyie-travyi/

Щучка] Щучка - луговик дернистий (інші назви «щучка», «клаптик волосся»). Рослина, що утворить купини з тонких прикореневого листя, стебла досягають 1-1,5 метрів у висоту, суцвіття - пониклі волоті бронзового або золотистого кольору. Луговик добре росте на нейтральних або злегка кислих грунтах, може рости в невеликому затіненні. Порівняно морозостійкий, необхідне укриття на зиму.

Ілюстрації

Щучка 1.png [1] Щучка 2.jpg [2] Щучка 3.jpg [3] Щучка 4.jpg [4]

Див. також

  • [ Щучками 1. ж. Багаторічна трав'яниста рослина сімейства злаків, зростаюче на лугах і по берегах річок. 2. ж. розмовне 1) дивіться щука (1 *). 2) дивіться щука (1 *).].
  • Deschampsia cespitosa ' Goldschleie '

Цвітіння починається з золотисто -жовтого і переходить в жовтий , пшеничний . Цвітіння починається рано і колоски тримаються пару місяців. Потім оббиваються і квіткові стебла ламаються. Наприкінці літа- початку осені стебла краще зрізати. * Морфологічний опис . Луговик ( щучка ) дернистий - багаторічна трав'яниста полікарпічні рослина ; щільно - дерновини злак , часто утворює в кінці великого життєвого циклу " ложноползучіе " кореневища ( Серебрякова , 1971). У дорослої рослини придаткових коренева система досягає глибини 70-80 см (іноді до 1 м) на материкових луках і в заплавах , 20 см на болотах. Основна маса коренів розташовується горизонтально у поверхні (їх довжина 15-30 см) , частина коренів йде косо вглиб на 10-30 см , а решта ростуть вертикально вниз - до 60-70 см ( Работнов , 1950). Коріння мало гілкуються , кореневі волоски нечисленні; діаметр коренів у середньому 0,5-0,7 мм.

Надземні пагони інтравагінальне і, як правило , ортотропними . У кожного втечі мається зеленуватий предлістья ( 1-2,5 мм). У власне розеткових пагонів щорічно виникає 3-5 асимілюючих листя , лускоподібний листя немає ( Персикова , 1959 ; Жукова , 1961). Довжина листової пластинки варіює від 2,5 до 30 см. Піхви листя довгі ( 0,5-14 см) , знизу гладкі , щільно прилеглі до стебла . Хорошим систематичною ознакою в будь-яких екологічних умовах і в різних вікових станах є наявність довгого ( 5-8 мм) , дуже гострого , пленчатого язичка , іноді розщепленого на верхівці , щільно прилеглого до стебла . Лист дорослої рослини має 7 гострих ребер із закритими колатеральними пучками.

Пагони щучкі поліциклічности . Число вузлів на пагоні - від 15 до 25. Власне розеткові пагони залишаються укороченими 1-2 роки , потім виникають 1-2 подовжених междоузлия , потім знову кілька укорочених , що утворюють звичайну розетку. Таким чином , втечу третього і четвертого року виявляється піднесеним над колишнім рівнем кущіння , а сама зона кущіння складається з двох ярусів.

  • Розведення :

статевозрілими щучкі Худжета стають в 2-3 роки. Нерест стимулюється підвищенням температура і додаванням свіжої води. На одну самку краще саджати 2-3 самців. Продуктивність від 500 до 5 тис. ікринок. Інкубаційний період 20-24 год ( 26 ° C). Стартовий корм - дрібний планктон , артемія . У міру зростання необхідна сортування . сумісність: добре уживаються з будь-якими великими рибами . Полюють на дрібних рибок. Будь рибка , пролазити в рот щучками буде з'їдена. Додаткові відомості: маються три підвиди , що розрізняються забарвленням. Тривалість життя в акваріумі до 10 років.

  • [5], Толковый словарь
  • [6],
  • [7], щучка Хьюжета, ктенолуциус Хьюжета