Швачка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Швачка, -ки, ж. Швея. Дочки зросли, у швачки пішли. Чуб. III. 404. Ум. Шва́чечка. Мил. 217.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ШВА́ЧКА, и, жін. Те саме, що кравчиха. Бідна швачка взяла роботу — й перед самим святом, та ще мусить і за малу плату бути вдячна! (Леся Українка, III, 1952, 473); Дарочка підняла портьєру. На порозі стояла швачка Мар'яна — та сама дівчина, що вишивала сріблом сукню (Любов Яновська, I, 1959, 117).

"Словопедія"

швачка-іменник жіночого роду, істота ШВАЧКА-шваля, кравчиха, кравчиня, модистка; (що вишиває) вишивальниця; (що гаптує) гаптарка.

[ http://specialnosti.ptu.org.ua/ua/Wvachka.html]

Швачка – виконує роботи по виготовленню одягу на універсальних та спеціальних швейних машинах. Виконує роботи, пов’язані з регулюванням спеціальних машин, їх наладкою та управлінням. Виконує чистку, змазку швейних машин, доглядає за ними, а при необхідності усуває неполадки в роботі машини.

   Виконує кінцеву обробку, готових швейних виробів, чистку та волого-теплову обробку. Обмежень за статтю та віком немає, але це професія переважно жіноча. Для опанування професії швачка необхідно мати добру загально освітню підготовку, зокрема знання з хімії, фізики, малювання, креслення. 
   Професія швачка потребує від робітника розвиненого художнього смаку і здібностей, розуміння художніх ефектів, наочно-образної уяви, схильності до творчості.. 
   Професія користується великим попитом на ринку праці 
   Ризик безробіття серед громадян, які володіють цією професією є досить низьким. 

Швачка працюють у сфері побутового обслуговування (ательє, пошивочні майстерні, швейні підприємства), виготовляють одяг як за індивідуальним, так і за бригадним методом.

     Професія має 1-5 розряди. 
  Можливе створення власної справи - організація швейних малих підприємств, комерційних курсів кроєння і шиття, індивідуального пошиття вдома.

Іноземні словники

українська-англійська Словник

ЯНДЕКС словари

Словари и энциклопедии на Академике

Ілюстрації

Shvachki.jpg x140px Imgpreview.jpg

Цікаві факти

Багато віршів написано швачкам. Іван Багряний, Тарас Шевченко,Павло Грабовський Більше читайте тут: http://litopys.org.ua/shevchenko/shev251.htm, http://www.poetryclub.com.ua/metrs_poem.php?poem=16322