Цесарець

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 11:20, 15 листопада 2021; Amzavalniuk.uk19 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Цесарець, -рця, м. и пр. См. Цісарець и пр. У Венгерській стороні, у цесарців, за шляхецькою землею стоїть гора висока. Шевч. 309.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЦЕСА́РЕЦЬ, рця, чол., діал. Австрієць.

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Цесарець, -рця, м. и пр. Cм. цісарець и пр. У Венгерській стороні, у цесарців, за шляхецькою землею стоїть гора висока. Шевч. 309.

УКРЛІТ.ORG Cловник

ЦЕСА́РЕЦЬ, рця, ч., діал. Австрієць.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Цесарець
-рця, ч., діал. Австрієць.

Цеса́рець
іменник чоловічого роду, істота
підданий Австро-Угорської монархії
іст., діал.

Ілюстрації

Цесарець.jpg Цесарець2.jpg Цесарець3.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

А́встрія (нім. Österreich), офіційно Респу́бліка А́встрія (нім. Republik Österreich, Republik Österreichфайл) — держава в Центральній Європі, яка складається з дев'яти федеративних земель. Столицею, найбільшим містом і однією з федеративних земель є місто Відень. Країна має площу 83 879 км², населення чисельністю майже 9 млн осіб і номінальний ВВП 477 мільярдів доларів США. Межує з Німеччиною і Чехією на півночі, Словаччиною та Угорщиною на сході, Словенією та Італією на півдні та Швейцарією і Ліхтенштейном на заході. Австрія — це переважно гірська країна, що не має виходу до моря, і лежить в межах Альп; лише 32 % країни лежить нижче 500 м, а її найвища точка — 3 798 м.[3] Більшість населення розмовляє баварським діалектом як рідною мовою і німецькою, яка має статус державної мови.[4] Регіональні мови: словенська, градіщансько-хорватська та угорська. Близько 97 % населення Австрії — австрійці. В прикордонних районах країни живуть хорвати, словенці, угорці. Державна й літературна мова — німецька. Більшість віруючих (близько 90 %) — католики. Існують громади протестантів. З самодіяльного населення більшість залучено у сфері торгівлі та обслуговування, а також промисловості й будівництві, у сільському й лісовому господарстві. Найгустіше заселені північні та східні райони Австрії, долина Дунаю (до 95 чол. на 1 км²), рідше — західні високогірні райони (Тіроль — 34 чол./км). Столиця — Відень (нім. Wien) — 1,67 млн мешканців. Інші великі міста: Грац (223 тис. мешканців), Лінц (185,8 тис.), Зальцбург (145,2 тис.), Інсбрук (119,25 тис.), Клагенфурт (90,1 тис.). У містах з населенням понад 2 тис. мешканців проживає близько 3/4 населення країни.