Улюблений

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 20:54, 28 жовтня 2018; Mokaporyna.ij18 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Улюблений, -а, -е. Любимый, возлюбленный. Пані моя, пані моя, пані влюбленая. Мет. 122.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках УЛЮ́БЛЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до улюбити. Чолом тобі [Лесе Українко], улюблена в народі, Як люблені борці лиш і співці! (Максим Рильський, Зим. записи, 1964, 55); Для них [учнів] це улюблене їхньою вчителькою «тощо» було, мов пароль, мов заклик до веселощів (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 38); Мій жених (як величає його Катря) — тип, улюблений сількорами (Яків Качура, II, 1958, 48); Дуже давній улюблений народом вид озеленення громадських територій — обсаджування деревами вулиць та шляхів (Озеленення колгоспного села, 1955, 10).

2. у знач. прикм. Який викликає почуття любові, користується любов'ю. Про давніх своїх знайомих Обринських і саму колишню улюблену дівчину чував я від хвилі розлуки небагато (Ольга Кобилянська, III, 1956, 88); — Ти для мене тепер не лише улюблений поет, ти мені рідний, як батьківщина... (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 489); Вранці діти, йдучи до школи, тримали в рученятах букетики синіх пролісків та рожевого рясту, щоб піднести їх улюбленим вчителькам (Анатолій Шиян, Баланда, 1957, 60); // Якому віддають перевагу, який подобається більше, ніж інші. В майбутньому — в широкому різноманітному репертуарі Панаса Саксаганського улюбленими ролями стануть образи простих людей (Юхим Мартич, Повість про нар. артиста, 1954, 32); Юра горлає свою улюблену пісню (Юрій Смолич, II, 1958, 12); Стояла спека. І ми вирішили знову йти в ліс до свого улюбленого місця на річці (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 56).

3. у знач. ім. улюблений, ного, чол., рідко. Той, кого дуже люблять; коханий. Вона бачила Ольгу.. на таємних сходинах з улюбленим (Іван Франко, II, 1950, 317).

Ілюстрації

7GaiB3MDRx0лавки.jpg Лове.jpg Улюблений.jpg Photoicon.png

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=wYutmamoFe8

Див. також

Джерела та література

http://sum.in.ua/s/uljublenyj https://www.youtube.com/?gl=UA&hl=ru

Зовнішні посилання