Узуватися

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 12:12, 24 квітня 2024; S.horbatiuk (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Узува́тися, -ва́юся, -єшся, сов. в. узутися, узуюся, -єшся, гл. Обуваться, обуться. Чого сидиш надулася, чом в чоботи не взулася. Ном. № 9100. Устав бурлак зашатався, нема чобіт не взувався. Макс.

Сучасні словники

ВЗУВА́ТИСЯ (УЗУВА́ТИСЯ), а́юся, а́єшся, недок., ВЗУ́ТИСЯ (УЗУ́ТИСЯ), взу́юся, взу́єшся, док. Надівати собі на ноги взуття. Приклади Ой вставав бурлак, не вмивався, Не мав чобіт, не взувався. (І. Франко) Грабовський .. знайшов чоботи і став узуватися. (М. Сиротюк) Взуваймось добре на свою дорогу, Вдягаймось тепло на зимовий шлях. (М. Вінграновський) Він взувся у легенькі балетки. (А. Шиян) Забезпечувати себе взуттям. Приклади [Анзорге:] Мені зостається 7 талярів на цілий рік. На ті гроші вари, пали, одягайся, взувайся. (Леся Українка)

Ілюстрації

Узуватися29032024.JPG Узуватися29032024.1.jpg Узуватися29032024.2.jpg

Медіа

Див. також

Узуття

Джерела та література

Тлумачний словник української мови https://theoleo.com.ua/ua/blog/cikavi-fakty-pro-vzuttya/

Цікаві факти

Як і коли краще міряти взуття

Багато хто не знає, але для придбання взуття є свій ідеальний час. Це післяобідній період. Причина у тому, що у другій половині дня стопи трохи набрякають і збільшуються у розмірі. Тому туфлі, куплені вранці, можуть виявитися тісними ввечері.

Якщо нове взуття призначається дитині, то не слід купувати виріб впритул або із занадто великим запасом. Щоб визначити правильний розмір дитячих черевичків, необхідно виміряти довжину стопи (у положенні стоячи) та збільшити отримане число на 0,5-0,7 мм. Це ідеальний запас, щоб створити комфорт для стопи. Міряти нове взуття слід зі шкарпетками або колготками тієї щільності, з якими плануєте їх носити.