Уздовж

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Уздовж, нар. Вдоль, въ длину. Та вздовж, та вшир. Рудч. Ск. І. 6. Вздовж байдака.... похожає. Шевч. 50. Ой іде чумак уздовж улицею. Нп.

Сучасні словники

Словник синонімів

ВЗДОВЖ[УЗДО́ВЖ]присл. (у довжину, у напрямку по довжині), ВДОВЖ[УДО́ВЖ], ВПОДО́ВЖ[УПОДО́ВЖ], ПОДО́ВЖ, ПОЗДО́ВЖ, ВПРОДО́ВЖ[УПРОДО́ВЖ], ЗДОВЖрозм.Карпо.. почав з Лавріном міряти город вздовж та впоперек (І. Нечуй-Левицький); Глянув [Остап] уздовж на довгі гони (А. Головко); І посідають удовж по вулиці на завалинах, на колодах (Г. Квітка-Основ’яненко); Стіна здригнулася й розкололася вподовж надвоє (Ю. Смолич); Тоді учи, як упоперек на лавці лежить, а як подовж ляже, то тоді вже його трудно вчити (прислів’я); Стіл із розколиною упродовж посередині [хати] (Марко Вовчок); На його щоках побігли здовж і впоперек зморшки (І. Нечуй-Левицький). Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 319.

СЛОВОПЕДІЯ

УЗДОВЖ пр., повздовж, удовж, подовж, поздовж, уподовж, упродовж; (чого, низом) попід, (рівнобіжно) попри, (горою) понад.

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Уздовж нар. Вдоль, въ длину. Та вздовж, та вшир. Рудч. Ск. І. 6. Вздовж байдака.... похожає. Шевч. 50. Ой іде чумак уздовж улицею. Н. п

СЛОВНИК.ua

СЛОВОФОРМИ. ОРФОГРАФІЧНИЙ СЛОВНИК. уздовж - прийменник

Ілюстрації

Уздовж.jpg

Медіа

Див. також

Cпоріднені слова зі словника Бориса Грінченка

Джерела та література

Зовнішні посилання