Тмин

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 11:26, 4 грудня 2013; Наталія Качанюк (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Тмин, -ну, м. Раст. Carum Carvi L. ЗЮЗО. I. 116.

Сучасні словники

Словник української мови.Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ТМИН, у, чол. Те саме, що кмин. Багато рослин вирощують для одержання з насіння ефірних [летючих] олій, як, наприклад, коріандр, тмин, фенхель (Олійні та ефіроолійні культури, 1956, 4).

Ілюстрації

Тмин.jpg Тмин1.jpg Тмин2.jpg Тмин3.jpg

Медіа

Див. також

Енциклопедія лікарських рослин. Тмин звичайний

4 хвороби, які лікує тмин

тмин – лікарська рослина від багатьох хвороб

Цікаві факти

Тмин - запашна спеція родом їх Єгипту - як виявилося, здатн принести чимало користі нашому здоров'ю. Вчені планують використовувати корисні властивості тмину проти низки серйозних хвороб.

1. Діабет 2-го типу. Наукове дослідження проведене в Пакистані, показало, що кролики з діабетом і здорові кролики, які вживали тмин, знижували рівень цукру в крові за 2 години після прийому спеції. Ефект тривав від 4 до 8 годин. В інших дослідженнях тмин довів свою ефективність як ангіопротектор: він захищає судини від пошкоджень, які розвиваються при прогресуванні діабету.

2. Артрит. Чорний тмин показав обнадійливі результати в тестах з усунення симптомів артриту. Цей сорт тмину містить хімічні речовини, відмінні від тих, які знайдені в білому тмині. Головний елемент спеції, який називається тимохинон був виявлений ще в 1930-х роках. Тимохинон володіє потужними протизапальними властивостями. Дослідження на тваринах встановило, що він ефективний у лікуванні симптомів артриту. Правда, подальші дослідження повинні підтвердити ці властивість у людей.

3. Серцево-судинні хвороби. Експерти з Американської кардіологічної асоціації (American Heart Foundation) рекомендують включити тмин в щоденний раціон: у дослідженнях ця спеція продемонструвала кардіопротекторний ефект і здатність нормалізувати серцевий ритм.

4. Рак кишечника. Чорний тмин - засіб профілактики раку кишечника. У низці досліджень тимохинон пригнічував зростання пухлин і проліферацію злоякісних клітин. Він також інгібує потенціал раку і перешкоджає метастазуванню. Правда, поки ці дослідження були проведені тільки в пробірці або на тваринах. Залишається провести випробування на людях, щоб протипухлинну користь від тмину підтвердити остаточно.