Тарасенко Марина Сергіївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
==== Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Тарасенко Марини Сергіївни. 

База проведення практики - Спеціалізована школа №194 "Перспектива" з поглибленим вивченням природничих дисциплін(вулиця Героїв Дніпра, 10Б, Київ, 04212)

База практики: http://www.school194.edukit.kiev.ua/

Skola-194.jpg


Mcaticon.png
Вступ

Спеціалізована школа № 194 «Перспектива» – лідер модернізації шкільного освітнього простору України, реалізує ідеї Нової української школи вже сьогодні. Спеціалізована школа № 194 «Перспектива» – простір партнерської взаємодії педагогів, учнів і батьків, в якому дитина набуває досвіду бути: · здоровою та щасливою, · духовно багатою та активною, · ініціативною та умотивованою на успіх, · компетентною та здатною адекватно сприймати й відповідати на індивідуальні потреби та соціальні життєві виклики.

Спеціалізована школа № 194 «Перспектива» – правильний вибір учнів і батьків, оскільки в ній створено освітній простір гармонійного розвитку, свідомого самовизначення й успішної самореалізації дитини в соціумі. Структура У складі школи функціонують початкова школа (1-4 класи), основна школа (5-9 класи), профільна старша школа (10-11 класи). Форма власності: комунальна.


В школі навчаються 1080 учнів у 38 класах.

 • 1 - 9 -ті класи – працюють за програмами науково-педагогічного проекту «Росток».
 • 8 - 9-ті класи з поглибленим вивченням фізики та математики.
 • 10-11 класи мають фізико-математичний, біотехнологічний та універсальний профілі.

Спеціалізована школа № 194 «Перспектива» – лідер модернізації шкільного освітнього простору України, реалізує ідеї Нової української школи вже сьогодні. Спеціалізована школа № 194 «Перспектива» – простір партнерської взаємодії педагогів, учнів і батьків, в якому дитина набуває досвіду бути:

 • здоровою та щасливою,
 • духовно багатою та активною,
 • ініціативною та умотивованою на успіх,
 • компетентною та здатною адекватно сприймати й відповідати на індивідуальні потреби та соціальні життєві виклики.

Вивчення англійської мови та інформатики з 1 по 11 клас. На паралелях 7, 8, 9 –х класів працюють спеціалізовані класи:

 • з поглибленим вивченням математики
 • з поглибленим вивченням фізики
 • з поглибленим вивченням біології.

Адміністрація школи

Косачевич Віталій Михайлович Вчитель історії Вчитель вищої категорiї Вчитель-методист тел. 412-82-90

e-mail: kvm194@i.ua

Заступник директора з АГЧ

Білоконенко Олександр Іванович тел. 412-83-25

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Білодід Наталя Віталіївна Вчитель української мови і літератури Вчитель вищої категорiї Старший вчитель тел. 412-86-48 e-mail: belodednatala@gmail.com


Заступник директора з навчально-виховної роботи

Назарівська Тетяна Миколаївна Вчитель математики Вчитель вищої категорiї Вчитель-методист тел. 412-86-48 e-mail: obolon194@i.ua


Заступник директора з інформаційних технологій

Косенко Лідія Миколаївна Вчитель інформатики Вчитель вищої категорії Вчитель-методист тел. 412-86-48


Заступник директора з виховної роботи

Гончар Олена Володимирівна Вчитель історії Вчитель вищої категорiї Вчитель-методист тел. 412-86-48

Завдання 1

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

В результаті проведеного інтерв`ю було зроблено висновоки про те, що застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні - одна з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу. У вітчизняній школі в останні роки комп'ютерна техніка й інші засоби інформаційних технологій стали все частіше використовуватися при вивченні більшості навчальних предметів. Інформатизація істотно вплинула на процес придбання знань.

Інтерв’ю з директором навчального закладу:

Провівши розмову з директором навчального закладу та його заступниками щодо освітньої політики з питань впровадження ІКТ у СШ І-ІІІ ст. № 194 «Перспектива» отримали і сформували таку відповідь:

Косачевич Віталій Михайлович

- Кращій школі - кращі та найсучасніші вчителі, а в них вже й найкращі діти! На мою думку, розвиток критичного мислення учнів в умовах сучасного інформаційного суспільства є надзвичайно актуальним та важливим. Розвиваючи вміння аналізувати джерела інформації ми формуємо творчого , самостійного ,креативного ,розвиненого учня. Перевагу в школі не надаємо якійсь конкретно технології ,ми намагаємось використовувати в своїй роботі різні форми і технології ,для того щоб наші уроки не були нудними .

Що ви можете сказати про інформаційне середовище вашого закладу?

- Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу: дітей, вихователів, батьків. В нашій школі приділяється велика увага оптимізації інформаційного середовища.

Охарактеризуйте готовність вчителів, зокрема вчителів початкових класів, до впровадження ІКТ?

- Готовність вчителів до використання ІКТ слід розглядати в комплексі з більш глобальним завданням, яке стоїть перед професійною освітою – формуванням готовності до інноваційної діяльності в цілому. Наші вчителі ,скажу чесно більша половина школи є повністю готовою до впровадження ІКТ ,хтось вже давно працює .Наша школа забезпечена на достатньому рівні технічним обладнанням, але я вважаю, що кожен кабінет має бути обладнаний інтерактивними дошками та технікою, у кожного вчителя має бути персональний ноутбук для написання планів, підготовки до уроків та створення наочного матеріалу.

Чи готові Ви й далі розвивати ІКТ?

- Так, звичайно. Адже сучасної української школи не можна уявити без інформаційно-комунікаційних технологій. Тому ми працюємо над тим, щоб кожен клас був забезпечений проекторами, інтерактивними дошками, комп'ютерами, доступом до мережі Інтернет тощо. Прагнемо, щоб кожен вчитель та вихователь був компетентний з питань ІКТ і розумів важливість їх використання в своїй професійній діяльності. Прагнемо підняти навчально-виховний процес на новий якісний рівень.

Заступник директора з навчально-виховної роботи
Назарівська Тетяна Миколаївна

Як саме використовують ІКТ в вашій школі ?

- ІКТ успішно використовують під час проведення уроків та занять, різноманітних конкурсів, свят, інших заходів. Це і доступ до бібліотечних матеріалів, і користування різноманітними навчальними програмами, відвідування величезної кількості закладів, які мають власні акаунти в Інтернеті, участь у оффлайнових та онлайнових семінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проектах, дистанційне навчання, створення власних презентацій, віртуальні екскурсії музеями і виставковими залами, можливість інтерактивного спілкування з мешканцями будь-якого куточка планети, ефективна обробка та збереження інформації тощо.Різноманітні збори проводяться з використанням мультимедійної техніки. Адміністрація закладу документообіг веде в електронному вигляді. Вихователі використовують мультимедійний супровід на заняттях.Працюючи з комп’ютером як інформаційний засобом навчання, дитина вчиться шукати, аналізувати, оцінювати, використовувати інформацію в різних навчальних, а згодом і життєвих ситуаціях, чим збагачує свій власний досвід.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу

На даний час в школі:

 1. чотири предметних кабінети інформатики
 2. мультимедійні кабінети на базі електронної інтерактивної демонстраційно-навчальної дошки, електронного проектора, комп’ютерного модуля,сенсорні дошки
 3. клас, обладнаний нетбуками , ноутбуками
 4. діють девять автоматизованих точок доступу wi-fi
 5. школу обладнано системою цілодобового відео-спостереження
 6. за допомогою шкільного інформаційного сервера всі комп'ютери об'єднані в локальну шкільну мережу, мають доступ один до одного та через оптоволоконну лінію до мережі Інтернет.

Це надає можливість вільного доступу вчителів та учнів школи до Інтернету з метою отримання результатів у навчальній та науково-дослідницькій діяльності
сайт школи: www.school194.edukit.kiev.ua
електронна адреса школи: obolon194@i.ua

Програмне забезпечення навчального закладу

 • Операційна система Windows 10,8,7;
 • Microsoft Office.

Інформаційно-освітнє забезпечення навчального закладу:

 • Офіційний сайт навчального закладу;
 • Сторінка школи в соціальній мережі Facebook.

Навчально-наукове забезпечення навчального закладу:

 • Сервіси Google;
 • Microsoft Оffice.

Школа працює в системі Єдина школа:

 • Електронний журнал
 • Електронний щоденник


Mcaticon.png
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCyB-TpUER5236cpmbRveCAlooyRPVsjgthozXgKKx7HUPUw/viewform

Результати

Опитування проходили вчителі 194 школи "ПЕРСПЕКТИВА", а семе вчителі початкових класів, вчителі придметники та адміністрація школи. З підсумків результатів ми бачимо: найбільш часто педагоги, у своїй ІКТ діяльності, використовують інструменти для введення текстових даних. Анкетування показало, що вчителі мають середній рівень ІК компетентності. Результати моніторингового дослідження дають підстави зробити такі висновки:

 1. Аналіз результатів дослідження показав, що вчителі мають в основному середній та достатній рівні сформованості ІКТкомпетентностей.
 2. Моніторингове дослідження зумовило посилення мотивації вчителів щодо використання ІКТ у навчальний процес.
 3. Мотивація щодо оволодіння ІКТ стимулювала у вчителів до самовдосконалення та саморозвитку

https://drive.google.com/file/d/1wYq4WAhOzv9eQDcw3zuQZGr_wKN3fW0M/view?usp=sharing

Завдання 2

Mcaticon.png
Завдання на вибір

Проаналізувавши отримані результати анкетування вчителів було зроблено висновок про те, що більшість опитаних вчителів хотіли б більше дізнатися про існуючі програми.Перевагу в школі надають різним видам роботи, використовуючи різні інструменти. Але для більшого результату вміти користуватися цими інструментами мають не лише вчителі , а і батьки та учні. Тому виходячи з цієї думки було створено блог "Цікаве про онлайн навчання ".

[ https://interestingaboutonlinelearning.blogspot.com/ можна переглянути тут.]

А також було створено навчальне відео для вчителів "Ресурс для підвищення кваліфікації"

https://youtu.be/4TRbekL4hA4

Завдання 3

Mcaticon.png
Семінар-тренінг

https://drive.google.com/file/d/11aZkwFq5g_wfHphepO-wuSpZK75TlbVu/view?usp=sharing - Презентація до тренінгу

https://drive.google.com/file/d/13Ao0FshtCU-rWkaOVTTfH_8gFRbRXIux/view?usp=drivesdk- п план

Завдання 4

Mcaticon.png
Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи.

Якщо врахувати всі можливості , ща на даний момент має наша школа, то доцільно було б створити :

 1. Електронну бібліотеку для учнів, аби вони мали доступ до інформації в будь якому місці
 2. Групу в соціальній мережі , де б вчителі могли б ділитися своїм досвідом ( напрацювання, відео , аудіо , фото, презкнтації)
 3. Корпоративний гугл календар ( відображення всіх важливих дат, час консультування вчителів та адміністрації)
 4. Створити онлайн -приймальню
 5. Організувати психолого-педагогічні консультації онлайн.

Модернізація ІТ інфраструктури.

Модернізувати ІТ-інфраструктуру можна так: 
 1. Накопичення, апробація та використання програмного забезпечення, технічних засобів, інформаційно-методичних матеріалів, які сприяють впровадженню комп’ютерних технологій;
 2. Накопичення інформаційно-методичних матеріалів, апробація методик, які сприяють розвитку комунікативних компетенцій;
 3. Підтримка діючого прикладного програмного забезпечення і функціонування локальної комп’ютерної мережі у навчальному закладі;
 4. Проведення практичних занять для педагогічних працівників щодо оволодіння навичками роботи з персональним комп’ютером та роботи в мережі Інтернет;проведення серії курсів та семінарів-практикумів для всіх категорій учасників навчально-виховного процесу з використання комп’ютерної техніки та інформаційних технологій, розвитку комунікаційних здібностей;
 5. Розробка засобів діагностики (таблиць, графіків, діаграм щодо розвитку освіти тощо);
 6. Формування баз даних дітей;
 7. Відслідковування результатів атестації педпрацівників;
 8. Залучення учасників навчально-виховного процесу до участі в Інтернет-конференціях;
 9. Залучення учасників навчально-виховного процесу до участі у міжрегіональних та міжнародних інтернет-проектах.
 10. Електронне навчання.

Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

 1. підготувати педагогів до використання онлайн інструментів для створення сучасного уроку та супроводу учнівської проєктної діяльності;
 2. розвинути вміння і навички створення цифрового контенту;
 3. ознайомити з можливостями застосування онлайн інструментів інтерактивного навчання для реалізації навчального співробітництва;
 4. розширити уявлення педагогів про можливості глобальної мережі Інтернет та правила безпечної роботи в ній.
 5. сформувати базові правила поводження з персональною інформацією в умовах інформаційного суспільства.
 6. розуміння авторського права у мережі Інтернет,
 7. основи етичного поводження в мережі Інтернет (нетикет) та академічної доброчесності.
 8. сформувати уявлення педагогів про електронне та дистанційне навчання та про способи його організації;
 9. підготувати вчителів до впровадження електронного та дистанційного навчання на базі розробленої власної дисципліни у хмарному освітньо-орієнтованому середовищі;
 10. розвинути уміння і навички використання ресурсів мережі Інтернет в освітньому процесі.

План заходів щодо оволодіння вчителями основ інформаційно-комунікаційних технологій

 1. Курси ІКТ – грамотності на базі кабінету інформатики.
 2. Індивідуальні консультації для вчителів з питань ІКТ грамотності.
 3. Самоосвітня діяльність з опрацювання дистанційного курсу «Цифрові технології».
 4. Самоосвітня діяльність з опрацювання навчального мультимедійного відеокурсу з основ ІКТ.
 5. Майстер –класи, відкриті уроки з використанням ІКТ.
 6. Навчально-методичнй семінар «ІКТ в системі освіти».
 7. Сертифікація вчителів.

Завдання 5

Mcaticon.png
Презентація виконання

Презентація результатів практики на Вікі-порталі.

====