Рябошапка Віра Віталіївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Середня загальноосвітня школа №12 (Солом'янський район, вулю Зелена, 12)

великийpx

Інформація про школу

Школа № 12 м.Києва почала працювати за адресою вул..Зелена 12 з 1 вересня 1967 року. До цього вона розташовувалася по вул.. Суздальській у одному приміщенні зі школою № 22. В одній споруді уживалася російська (№12), українська (№22) та вечірня школа робітничої молоді.

Зі слів очевидців, до війни 1941- 1945 рр. школа №12 розташовувалась по вул.. Леніна (Б.Хмельницького). В роки лихоліть зазнала значних руйнувань і за новим планом повоєнного міста була перенесена з центра до околиць міста. У 50-х рр. ХХ ст. на паралелі в школі працювало до 4 класів (А, Б, В, Г). Навчалися діти не лише жителів мікрорайону, а й навколишніх міст, зокрема Вишневого. В 60-х рр. ХХ ст. заселяється район Нових Караваєвих дач, зростає потреба в нових площах і для учнів. У 1963-1964 навчальному році школа відкрила свої двері для 2-х перших класів, наповнюваністю більше 40-а учнів.

Вчителі, учні, батьки з нетерпінням спостерігали за тим, як росла нова школа. Екскурсійні маршрути пролягали обов’язково повз новобудову. Сьогодні з гордістю згадують випускники про свій вклад і наближення роботи нового закладу освіти. І ось настало 1 вересня 1967 року – школа прийняла близько 800 школярів… Сьогодні мало хто здогадується, що наприкінці 70-х- на початку 80-х рр. минулого століття заклад працював у дві зміни, маючи більше 1200 учнів.

Керівництво закладу

Фото

Чорна Валентина Володимирівна - директор школи

Фото

Гасило Алла Володимирівна - заступник директора з НВР

Фото

Шевченко Світлана Семенівна - заступник директора з НВР

Фото

Хілінська Тетяна Вікторівна - заступник директора з ВР

Адреса

Адреса школи: 03061 Україна, м.Київ, вул.Зелена, 12.

E-mail: zelena12@gmail.com

Директор школи (факс): (044)408-04-78

Секретар: (044)408-33-37

Учительська: (044)408-22-66

zelena12@gmail.com

Впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

Завдяки швидкому розвитку програмно-технічних засобів інформаційно-комунікаційних технологій активно входять у всі сфери нашого життя, не оминаючи й освіту. Інформатизація освіти спрямовується на формування та розвиток інтелектуального потенціалу нації, удосконалення форм і змісту навчального процесу, впровадження комп'ютерних методів навчання. У зв’язку з цим особливого значення набуває переорієнтація мислення сучасного вчителя і введення нових форм та методів навчання, в тому числі й ІКТ. Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в закладі освіти - це підготовка підростаючого покоління до повноцінної життєдіяльності в інформаційному суспільстві, підвищення якості, доступності та ефективності навчально-виховного процесу. Вже сьогодні неможливо уявити навчальний процес у школі без використання інформаційних технологій і засобів навчання. Сучасні інформаційні технології зробили навчальний матеріал більш доступним та цікавим для учнів, а також надали доступ вчителям до величезної кількості різних видів інформації.

У школі ІКТ найчастіше використовують як мультимедійні засоби навчання, що дозволяє зробити навчальний процес більш цікавим, різноманітним, інтенсивним. Вчителі школи активно застосовують засоби мультимедіа в навчальному процесі, а саме:

 • використання електронних тренажерів, підручників, енциклопедій;
 • розробка ситуаційно-рольових та інтелектуальних ігор;
 • забезпечення дистанційної форми навчання;
 • проведення інтерактивних освітніх веб-конференцій;
 • побудова систем контролю й перевірки знань і умінь;
 • створення і підтримка сайтів педагогів, учнів;
 • створення презентацій навчального матеріалу;
 • здійснення проектної та дослідницької діяльності учнів та педагогів тощо.

Також проведення засідань педради, методичної ради школи, засідань творчих та проблемних груп, методоб’єднань та інших заходів ми не уявляємо без мультимедійних презентацій, у яких представлені аналітичні дослідження, результати психологічних тестувань і тренінгів, індивідуальний досвід учителів.

Комплексне впровадження ІКТ технологій в школі якісно підвищило результати освітнього процесу, методичної та управлінської діяльності. Рівень успішності учнів школи за підсумками річного оцінювання та результатами ДПА стабільно зростає, про що свідчить позитивна динаміка якісного показника. Організація освітнього процесу у школі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій сприяє успішній адаптації учнів до життя в інформаційному суспільстві.

Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступником

Інтерв’ю із заступником директора з навчально-виховної роботи Шевченко Світланою Семенівною

- На Вашу думку, чи потрібні інновації сучасній освіті, а саме, впровадження ІКТ?

- Звичайно потрібні, адже в нас час неможливо обійтись без ІКТ у навчанні.

- Чи забезпечена школа усім необхідним для використання ІКТ?

- Наша школа активно працює у цьому напрямку. Всі класи забезпечені телевізорами, у багатьох класах наявні SMART-дошки, проектори, ноутбуки, і щороку ми їх докуповуємо. Цього року забезпечили доступ до WI-FI по всій школі.

- Як Ви вважаєте, у нашій школі достатньо розвинене використання ІКТ вчителями?

- Усі вчителі нашої школи використовують ІКТ. Деякі вчителі кожного уроку їх застосовують, а деякі – кілька разів на тиждень. Звичайно, молодим вчителям легше дається освоювати роботу з технікою, але вони й іншим допомагають це освоїти. Ми проводимо тренінги, семінари де обмінюємося досвідом, новою інформацією та навчаємося працювати з ІКТ. Адже в наш час без цього не можливо.

- Які технології інформаційної комунікації використовують у нашій школі та де їх застосовують?

- Під час проведення уроків найчастіше використовують мультимедійні засоби. Це показ різних відео, прослуховування аудіо, презентації, інтерактивні ігри. Вчителі також використовують ці засоби для проведення педрад, семінарів. Проведення свят та виховних заходів не обходиться без ІКТ.

- Чого, на Вашу думку, не вистачає школі, для повноцінного впровадження ІКТ?

- По-перше, це звичайно матеріального забезпечення. Ще не всі класи мають хоча б комп’ютери, щоб мати змогу повноцінно використовувати телевізор. Адже без комп’ютера презентацію там не покажеш, можна дивитися тільки відео та прослуховувати аудіо. По-друге, це знання. Ще не всі вчителі добре обізнані у роботі з технікою, але вони активно займають самоосвітою та навчаються.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів

Анкета ІК-компетентність вчителя

11.10.2020.jpg

Результати анкетування

Висновки: проаналізувавши дані анкет, можна зробити висновки, що впровадження ІКТ в освітню діяльність є сучасною необхідністю і вчителі підтримують це та намагаються освоїти ІКТ. Проте, у них виникають труднощі з опануванням нових технологій та недостатньою забезпеченістю шкіл необхідним обладнанням.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладy

Апаратне забезпечення

 • 2 комп'ютерних класи (28 комп'ютерів);
 • 12 smart-дошок;
 • 16 плазмових телевізорів;
 • 20 ноутбуків;
 • 15 принтерів 3в1.

Програмне забезпечення

 • Windows;
 • Microsoft Office;
 • Антивірусні програми;
 • Браузери;
 • Програми для вчителів та учнів.

Інформаційне забезпечення

Інформаційно-освітнє середовище школи представлено сайтом школи.

http://kiev-school12.at.ua/

Навчання інформатики починається з 2 класу.

Навчально-наукове забезпечення

 • державний стандарт освіти;
 • навчальні плани;
 • підручники та навчальні посібники;
 • навчальні програми з навчальних дисциплін.

Створення Е-ресурсу

Сайт-форум школи для обговорень, оголошень та обміну інформацією.

0-02-05-a9984c24c57ee7147a60ae4fff261d57ca58d68696d2b161a77a8cfebafa560f 1760f66.jpg

На форумі колектив школи може розміщувати оголошення у відповідних темах, створювати теми для обговорень та вирішення питань. Розподіл по темах дозволяє швидко відшукати необхідну інформацію.

12.102237.JPG

Також на сайті є сторінка блогу, де педагоги зможуть розміщувати свої статті, або знайден корисну інформацію та коментувати їх.

Записсмимсати.JPG

Семінар (тренінг) для вчителів з використання ІКТ у освітньому процесі

Семінар для вчителів на тему: Використання сервісу інтерактивного навчання LearningАpps.

LearningApps.org – це сервіс для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. 

Сервіс дозволяє розробляти власні вправи та використовувати вже наявні.

Під час семінару вчителі ознайомилися з сервісом LearningApps та його функціями. Переглянули можливості викристання раніше створених вправ та способи створення і використання власних.

Презентація до семінару

Методичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

Інформаційне освітнє середовища — це система, в якій на інформаційному рівні задіяно та пов’язано між собою всіх учасників освітнього процесу: «адміністрація — вчителі — учні — батьки»:

 • під час формування інформаційного освітнього середовища необхідно розв’язати проблему змісту освіти на сучасному етапі, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій, нових взаємин учня, учителя й освітнього середовища;
 • інформаційне освітнє середовище містить технологічні, інформаційні й організаційні ресурси;
 • під час створення інформаційного освітнього середовища навчального закладу зростає значущість ІКТ-компетентності педагогів, які працюють за умов широкого застосування засобів інформаційних і комунікаційних технологій в освітньому процесі школи.

Для формування інформаційного освітнього середовища СЗШ №12 необхідно:

 • створення єдиного ІОС в закладі освіти;
 • забезпечення закладу освіти необхідними технічними та програмними ресурсами;
 • навчання комп’ютерної грамотності педагогів та учнів;
 • коригування змісту освіти, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій.

Модернізація ІТ інфраструктури

Школа активно працює над розвитком ІТ інфраструктури, проте, поки що, вона на середньому рівні. Для кращого функціонування ІОС необхідно:

 • закупити технічне обладнання для облаштування всіх класів комп’ютерами, SMART-дошками, проекторами;
 • вдосконалити роботу WI-FI мережі;
 • підтримувати та розвивати сайт школи та групу у Facebook;
 • формувати ІК-компетентність педагогів.

Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Однією зі складових професійної компетентності вчителя є компетентність у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Учителі повинні вміти орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства. Виділення ІК-компетентності як окремої складової професійної компетентності педагога обумовлено активним використання ІКТ у всіх сферах людської діяльності, у тому числі і в освіті.

ІКТ-компетенції вчителя визначають як здатність педагога розв’язувати професійні завдання з використанням засобів і методів інформатики й ІКТ, а саме:

 • здійснювати інформаційну діяльність зі збору, обробки, передавання, зберігання інформаційного ресурсу, з продукування інформації з метою автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення;
 • оцінювати і реалізовувати можливості електронних видань освітнього призначення і розподіленого в мережі Інтернет інформаційного ресурсу освітнього призначення;
 • організовувати інформаційну взаємодію між учасниками навчального процесу й інтерактивним засобом, який функціонує на базі засобів ІКТ;
 • створювати і використовувати психолого-педагогічні методики контролю і оцінювання рівня знань учнів, їх просування в навчанні;
 • здійснювати навчальну діяльність з використанням засобів ІКТ в аспектах, що відображають особливості конкретного навчального предмета.

Методичні рекомендації щодо формування ІК-компетентності вчителів:

 • проходження курсів комп'ютерної грамотності, підвищення кваліфікації з ІКТ;
 • участь у семінарах, тренінгах з ІКТ;
 • самоосвіта (онлайн курси, інформаційні статті, навчальні відео).