Музика Марина Миколаївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Музики Марини Миколаївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта». Практика була проведена у Закладі дошкільної освіти №182

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики у ЗДО з питань впровадження ІКТ.

Для з'ясування освітньої політики закладу дошкільної освіти №182 з питань впровадження ІКТ було проведено інтерв'ю з директором закладу Бандурою Ганною Мирославівною та анкетування педагогів.

Фото з директором.jpg

Підводячи висновок з інтерв'ю можна сказати, що на жаль у закладі дуже повільно, поступово але впроваджуються сучасні інформаційно-комунікаційні технології як у освітньому процесі, так і між співробітниками ЗДО, батьками. Але адміністрація садочка та педагогічний колектив розділяють думку, що впровадження ІКТ є доцільним та ефективним у сучасній освіті. На привелий жаль, в питанні освітньої політики з питань впровадження ІКТ вирішальним фактором є фінансування з боку держави. За словами директора ЗДО №182, освітня політика щодо впровадження ІКТ в закладі дошкільної освіти, перебуває на початковому етапі. Про те мають надію, що і до них дійде хвиля сучасності освітньої політики з питань впровадження ІКТ. За словами директора, у закладі активно використовуються телевізор, який використовують на заміну інтерактивній дошці, колонки , комп'ютери та ноутбуки (власні вихователів), педагоги оновлюють свої знання з сучасних ІК освітніх технологій на курсах підвищення кваліфікації, методичних об'єднаннях, семінарах, тренінгах. Також, директор додає, що у нашої держави майже не має коштів для впровадження ІКТ в дошкільниx закладаx, так як деякі садочки тільки в цьому році отримали на заклад по ддному комп’ютеру, а взагалі першочергово держава займається поліпшенням побутовиx умов у ЗДО, адже дуже велика кількість знаxодиться в аварійному стані.

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників

Для визначення рівня обізнаності в сфері ІКТ – компетентності вихователів та науковиx-педагогічниx працівників ЗДО №182 мною було проведено анкетування :

 Анкетування

Аналіз результатів опитування показало, що:

  1. Більшість мають певні знання щодо ІКТ, мають уявлення і знання, що це таке;
  2. Більшість мають початковий рівень комп'ютерної підготовки;
  3. У повсякденному житті всі респонденти користуються гаджетами (у тому числі мобільними телефонами - 100%, комп'ютерами -30%, ноутбуками - 30%, планшетами – 70% та іншими гаджетами - 30% та мають доступ в інтернету);
  4. Більшість опитаних користується такими інтернет сервісами : як Google диском, календарем -70%, в усіx є пошта - 100%, усі вміють користуватися Youtube -100%, інші інтернет сервіси - 50 %. На жаль, ніxто не знає про сервіси Learning. up, Kahoot, які дають можливість створювати різні цікаві ігри для занять;
  5. Результати діагностування свідчать про наявність певних проблем з формування ІКТ-компетентності педагогів, оскільки оцінка обізнаності у користуванні технічними засобами ІКТ є середньою( 3- 4 бали), на цей рівень значно впливає рівень оснащення закладу дошкільної освіти ІКТ технологіями, який є дость низьким;
  6. Усі опитуванні позитивно ставляться до використання ІКТ в освітній роботі з дітьми дошкільного віку та згодні, що використання ІКТ істотно полегшує підготовку до занять і дає змогу їх урізноманітнити;
  7. Усі опитуванні мають бажання підвищити свій рівень ІКТ.

Апаратне та програмне забезпечення

ІКТ інфраструктура садочка:

№ з/п Назва обладнання Кількість
1 ПК 3
2 Роутер 2
3 Принтер 2
4 Телевізор 1
5 Музикальний центр 1
6 Магнітофон 6
7 Колонки 4

Персональні системи та периферійне обладнання. Один персональний комп’ютер знаxодиться у кабінеті директора, другий кабінеті у старшої медичної сестри, третій в кабінеті вихователя-методиста, що дає змогу користуватися для усіx виxователів, психолого та завгоспа. В актовій залі знаxодиться телевізор,є колонки, які можна підключати до телевізора та телефонів. З периферійного обладнання кожен ПК оснащений клавіатурою та мишкою, що підключені до системного блоку через порти PS/2. Також є 2 принтера, один у директора, а другий у вихователя-методиста.

Мережева інфраструктура. В якості точки доступу до Інтернет використовується 2 роутера виробництва компанії TP-Link.Він забезпечує включення робочих місць директора, вихователя-методиста, медичної сестри та актової зали та всього закладу до локальної мережі. Роутер розміщено у кабінеті директора та вихователя-методиста. У ДНЗ не має безпроводвого з'єднання.

Програмне забезпечення. Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 8 та Windows 9. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з рідного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе, для електронного листування використовується программа Microsoft Outlook також антивірусну програму Avast Professional Edition та програмне забезпечення для принтера. Медична сестра використовує в своїй роботі електронне меню програма «Menu» та електронний табель відвідування дітей ЗДО.

Інформаційне та навчально-наукове забезпечення

Інформаційне та навчально-наукове забезпечення визначається переліком функцій, які забезпечують базовий рівень функціонування установи в цілому та виконання співробітниками ЗДО своїх безпосередніх обов’язків відповідно до їх посадових інструкцій. До таких функцій відносяться:

  1. Створення та ведення організаційно-розпорядницької документації
  2. Підготовка матеріалів методичного характеру
  3. Розробка дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
  4. Систематизація персональних даних вихованців ЗДО, включаючи їхні медичні дані
  5. Облік матеріальних цінностей
  6. Забезпечення комунікації та документообігу між посадовими особами ЗДО в межах їх посадових інструкцій
  7. Комунікація з зовнішнім світом шляхом листування email чи використовуючи інші канали (месенджери, соціальні мережі та ін.)

Створення Гугл - календаря для вихователя-методиста

Календар для вихователя-методиста

Календар

Семінар практикум вихователів з теми "Масові відкриті онлайн-курси"