Конкурсні вимоги

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 15:54, 13 травня 2024; A.tiutiunnyk (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Головна Положення Конкурсні вимоги Критерії оцінювання Реєстрація учасників Лауреати-2024 Архів

Фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проводиться у двох категоріях – «Професіонали» та «Аматори» за номінаціями:

Народ-герой ЛОГО.png
 • живопис (олія, акварель, гуаш, змішана техніка, авторська техніка);
 • графіка (малюнок, ілюстрація, друковані зображення: гравюра, літографія, екслібрис, монотипія, пастель).

Конкурсні вимоги

Учасники надсилають фото творчої роботи патріотичного спрямування у цифровому форматі JPEG із супровідним листом у форматі документу Microsoft Word із зазначенням назви твору, дати виконання, матеріалу, техніки виконання, розмірів.

На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО ТА ХУДОЖНІ РЕМЕСЛА:

 • декоративно-прикладне мистецтво;
 • художні ремесла.

Конкурсні вимоги

Учасники надсилають фото творчої роботи патріотичного спрямування (художня вишивка, писанкарство, ткацтво, кераміка, декоративний розпис, батик, витинанка, гончарство, одяг, прикраси, народна і сувенірна іграшка, вироби з бісеру, ліплення та паперова пластика тощо) у цифровому форматі JPЕG із супровідним листом у форматі документу Microsoft Word із зазначенням назви твору, дати виконання, матеріалу, техніки виконання, розмірів. На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ВОКАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО:

 • академічний вокал (солісти, малі форми, ансамблі/колективи);
 • естрадний вокал (солісти, малі форми, ансамблі/колективи);
 • народний спів, фольклорні колективи (солісти, малі форми, ансамблі/колективи);
 • патріотична українська пісня, авторська пісня.

Конкурсні вимоги

Учасники надсилають відеозапис творчої інтерпретації вокального твору патріотичної тематики. Вокальні твори виконуються українською мовою. Відеозапис вокального номеру може бути зроблено у будь-якому форматі, але обов’язково з «живим» звуком без обробки: виступ під час концерту, запис у навчальному кабінеті чи в актовій залі або home-відео. Під час запису відео використовуються фонограми (-1) або живий інструментальний акомпанемент. Не допускається використання фонограм, в яких інструментально або у бек-вокалі звучить основна вокальна партія твору, а також підкладених під відео професійних студійних записів конкурсантів. Тривалість відеороботи – до 4 хвилин. На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ХОРОВЕ МИСТЕЦТВО:


Конкурсні вимоги

Учасники надсилають відеозапис хорового твору патріотичної тематики українською мовою загальною тривалістю до 4 хв. Роботи можуть включати елементи відеомонтажу. На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ІНСТРУМЕНТАЛЬНЕ ВИКОНАВСТВО:

 • обробка та варіації на теми українських пісень і танців, колаж на теми сучасних українських пісень;
 • твори українських композиторів патріотичної тематики;
 • авторські програмні твори патріотичної тематики;
 • джазові імпровізації на теми українських мелодій.

Конкурсні вимоги

Учасники надсилають відеозапис творчої інтерпретації інструментальної мініатюри тривалістю до 4-х хв. У Фестивалі-конкурсі можуть брати участь солісти, ансамблі, оркестри.

Відеозаписи сольних номерів мають здійснюватися без вимикання та зупинки відеокамери, з початку до кінця виконання твору, без зупинок під час виконання і монтажу, на відеозаписі повинно бути чітко видно виконавця, його ігровий апарат, музичний інструмент тощо.

На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО:

 • класичний танець;
 • народно-сценічний танець;
 • бальний танець;
 • сучасна хореографія.

Конкурсні вимоги

Учасники надсилають відеозапис одного довільного твору патріотичної тематики загальною тривалістю до 3 хв. У Фестивалі-конкурсі можуть брати участь солісти, дуети, ансамблі.

На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ДИЗАЙН:

 • графічний дизайн (плакат);
 • арт-дизайн.

Конкурсні вимоги

Учасники надсилають одне фото дизайнерської роботи патріотичної тематики у цифровому форматі JPЕG із супровідним листом у форматі документу MicrosoftWord із зазначенням назви твору, дати виконання.

На конкурс подаються роботи, які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ЛІТЕРАТУРНА ТВОРЧІСТЬ:

 • поезія;
 • художня проза (оповідання, новели, есе)

Конкурсні вимоги

До участі у конкурсі приймаються твори патріотичної та воєнної тематики (поезія, мала проза) українською мовою, які не друкувалися раніше.

Рукописи (добірку віршів, новел або есе) подавати як текстовий файл формату doc., docх. обсягом до 10 сторінок, які відповідають темі та обраному жанру.

Зміст творів має бути оригінальним, вирізнятися лексичним багатством, художньою довершеністю літературної форми, глибиною розкриття теми.

Подані твори мають бути написані з дотриманням правописних норм української мови, самобутнім використанням риторичних фігур і тропів.

На конкурс подаються роботи, які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ХУДОЖНЄ СЛОВО:

 • літературно-музична композиція;
 • моновистава.

Конкурсні вимоги

Авторську декламацію оригінальних прозових чи поетичних творів патріотичної та воєнної тематики обов’язково подавати у вигляді відео формату МР.4 тривалістю від 5 до 20 хвилин.

На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО:

 • драма;
 • музичний театр;
 • театр пантоміми;
 • ляльковий театр;
 • театральна мініатюра.

Конкурсні вимоги

Всі види робіт на конкурс за напрямом «Театральне мистецтво» приймаються у вигляді відео, завантаженого на будь-яку платформу (Youtube, Vimeo тощо) з посиланням на роботу або надісланого відео у форматі MP.4 або у будь якому стандартному форматі, який підтримується Microsoft Windows. Тривалість відео – 20-30 хв.

На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ФОТОМИСТЕЦТВО:

 • документальне фото;
 • художня фотографія;
 • прикладне фото (плакати, оформлення книг тощо);
 • репродукція;
 • реклама.

Конкурсні вимоги

До участі у конкурсі допускаються роботи, які раніше ніде не використовувались у мас-медіа друкованих або інтернет виданнях і зроблені протягом 2021-2022 років. Якщо автор бере участь у конкурсі, то автоматично погоджується на використання своїх робіт в інтернет-просторі для реклами та популяризації фестивалю-конкурсу.

Фотознімки потрібно надіслати у цифровому форматі:

 • формат знімків повинен бути з розширенням JPEG;
 • розмір фотознімків не менше 1000 DPI по вузькій стороні, але не більше 3000 DPI;
 • обов’язково потрібно вказати авторство, назву роботи, можна за бажанням прикріпити коротке текстове пояснення (не більше 2-3 речень).

На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

ЖУРНАЛІСТИКА:

 • інформаційно-аналітичні жанри (інформаційний паблік; інтерв'ю; репортаж; стаття; огляд);
 • художньо-публіцистичні жанри (експеримент; зарисовка; стаття; есе; нарис; історія).

Конкурсні вимоги

Текстовий документ повинен містити назву твору, автора (співавтора), список використаних джерел (посилання). Шрифт тексту – Times New Roman, міжрядковий інтервал – полуторний. Розмір шрифту (кегль) основного тексту – 14 пунктів. Текстові документи можуть містити ілюстрації (фото, малюнки), таблиці, інфографіку. Сторінки текстового документа слід нумерувати арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації впродовж усього тексту. Назва текстового твору (файлу) повинна містити прізвище автора англійською мовою та номінацію.

Відео повинне мати назву, автора (авторів), 90% використаного матеріалу у ролику повинно бути авторським відео. Відеоролик може бути відзнятий будь-якими доступними засобами (за допомогою професійної або непрофесійної відеокамери, фотоапарату, смартфону). Якщо відео супроводжується музичним оформленням, потрібно вказати авторство або надати згоду автора. Обов’язкове титрування відео (прикінцеві титри з вказанням джерел та прізвищ авторів, титрування осіб у кадрі). Тривалість ролика: від 30 сек. до 2 хвилини. Відео завантажується на YouTube, посилання з відкритим доступом на ролик надається у анкеті-заявці. Назва відеоролика повинна містити прізвище автора англійською мовою та номінацію. За бажанням до відеоролика можна надати авторські пояснення щодо ідеї (текстовий опис).

Відеоролики та текстові матеріали повинні відповідати нормам моралі та етики. Не допускаються до участі у конкурсі матеріали, які:

 1. мають комерційний характер;
 2. містять елементи еротичного характеру, расової, майнової, релігійної та будь-якої іншої дискримінації, елементи жорстокості, насилля;
 3. містять елементи символіки, гасла будь-якої політичної партії;
 4. відтворюють процес вживання алкогольних напоїв, наркотичних чи психотропних засобів, паління цигарок;
 5. перевищують вимоги до тривалості відео.

На конкурс подаються роботи, які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.


KUBG UA konkurs.png

МЕДІАМИСТЕЦТВО:

 • графічно-візуальні роботи: комп’ютерне мистецтво (кібер-арт, медіа-арт, медіаінсталяція, анімація);

Конкурсні вимоги

Цифровий малюнок або відео. Тривалість – без обмежень. Малюнок надсилається в форматі JPEG або PDF. Відео завантажується на YouTube, надається посилання у анкеті-заявці. Обов’язкове титрування відео (прикінцеві титри із зазначенням прізвищ авторів).


 • саунд

Конкурсні вимоги

Авторська обробка музичного, патріотичного твору або міксування звукового ряду, тексту, шумів, музики тощо. Тривалість треку – до 3 хвилин. Формат WAV, бажано 24 bit. Трек має бути завантажений на Google-диск з відкритим посиланням.


 • відеоролик:
 • музичне відео (кліп) (тривалість до 3 хвилин);
 • соціальна реклама (тривалість до 1 хвилини);
 • буктрейлер (тривалість від 1 до 1,5 хвилини);
 • відеопоезія (тривалість від 1 до 1,5 хвилини).

Конкурсні вимоги

Відео повинне мати назву, автора (авторів), у відео допускається 15 % позичених кадрів з визначенням відкритих джерел або згоди автора. Відеоролик може бути відзнятий будь-якими доступними засобами (за допомогою професійної або непрофесійної відеокамери, фотоапарату, смартфону). Якщо відео супроводжується музичним оформленням, потрібно вказати авторство або надати згоду автора. Обов’язкове титрування відео (прикінцеві титри з вказанням джерел та прізвищ авторів). Відео завантажується на YouTube, посилання з відкритим доступом на ролик надається у анкеті-заявці. Назва відеоролика повинна містити прізвище автора англійською мовою та номінацію.

Відеоролики та графічні матеріали повинні відповідати нормам моралі та етики. Не допускаються до участі у конкурсі матеріали, які:

 1. мають комерційний характер;
 2. містять елементи еротичного характеру, расової, майнової, релігійної та будь-якої іншої дискримінації, елементи жорстокості, насилля;
 3. містять елементи символіки, гасла будь-якої політичної партії;
 4. відтворюють процес вживання алкогольних напоїв, наркотичних чи психотропних засобів, паління цигарок;
 5. перевищують тривалість.

На конкурс подаються роботи, які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.