Відмінності між версіями «Каскет»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Каскет, -та, '''''м. ''Фуражка. ''Плаче жовнір, плаче, каскет в руках носить. ''Желех. [[Категор...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Каскет, -та, '''''м. ''Фуражка. ''Плаче жовнір, плаче, каскет в руках носить. ''Желех.  
 
'''Каскет, -та, '''''м. ''Фуражка. ''Плаче жовнір, плаче, каскет в руках носить. ''Желех.  
 
[[Категорія:Ка]]
 
[[Категорія:Ка]]
 +
==Сучасні словники==
 +
легкий чоловічий головний убір начебто кашкети ◆ Приступимо: зверху почнемо. Чи ти бачиш цю каскетку? - Почав він, виймаючи з вузла досить гарненьку, але в той же час дуже звичайну і дешеву кашкет. Ф. М. Достоєвський, «Злочин і кара», 1866 р ◆ Одягнений у плюшевий, з розлученнями, френч, в сіру каскетку.
 +
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
Кашке́т — чоловічий формений головний убір з околичкою і твердим козирком. Як правило носиться начальницьким (генеральським та офіцерським) складом.
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:800px-Фуражка.JPG|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:668281320.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Tovar-3424099.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:612 large.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube| zXTJsVeqiYo}}
 +
https://www.youtube.com/watch?v=zXTJsVeqiYo
 +
{{#ev:youtube| LqZ9wVhY3RM}}
 +
https://www.youtube.com/watch?v=LqZ9wVhY3RM
 +
 +
==Див. також==
 +
Основні елементи й аксесуари Каскета
 +
Кокарда з емблемою і емблема (у даної кашкети називається «технічний знак»).
 +
Рант - ремінець (на польових кашкетах, наприклад, він називається також «Підборідний ремінцем»). В даному випадку рант - кручений шнур-Філігран.
 +
Піддашок.
 +
кант -
 +
околиші -
 +
тулія -
 +
Кашкети часто мають армуючі вставки - сталевий обруч для підтримки форми тулії і додання їй (при необхідності) вигину, матерчаті (ватяні) валики для наповнення тулії, а також ущільнювачі околиша (з картону) для збереження форми.
 +
 +
Окремі види кашкетів можуть мати змінні чохли (наприклад, річний білий чохол для морських кашкетів).
 +
Різновиди
 +
Картуз - громадянська різновид кашкети. Літній чоловічий головний убір. Від кашкета відрізняється високим околишем.
 +
Польова кашкет (польове кепі) - виготовляється з камуфльованої (захисної) тканини, без армуючих вставок, служить головним убором в польових умовах. Носиться з кокардою захисного кольору.
 +
Безкозирка - від кашкета відрізняється відсутністю козирка. Класичний приклад - форма одягу матросів і старшин Військово-морського флоту Росії.
 +
 +
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут мистецтв]]

Поточна версія на 22:29, 24 листопада 2015

Каскет, -та, м. Фуражка. Плаче жовнір, плаче, каскет в руках носить. Желех.

Сучасні словники

легкий чоловічий головний убір начебто кашкети ◆ Приступимо: зверху почнемо. Чи ти бачиш цю каскетку? - Почав він, виймаючи з вузла досить гарненьку, але в той же час дуже звичайну і дешеву кашкет. Ф. М. Достоєвський, «Злочин і кара», 1866 р ◆ Одягнений у плюшевий, з розлученнями, френч, в сіру каскетку. Тлумачення слова у сучасних словниках Кашке́т — чоловічий формений головний убір з околичкою і твердим козирком. Як правило носиться начальницьким (генеральським та офіцерським) складом.

Ілюстрації

800px-Фуражка.JPG 668281320.jpg Tovar-3424099.jpg 612 large.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=zXTJsVeqiYo

https://www.youtube.com/watch?v=LqZ9wVhY3RM

Див. також

Основні елементи й аксесуари Каскета Кокарда з емблемою і емблема (у даної кашкети називається «технічний знак»). Рант - ремінець (на польових кашкетах, наприклад, він називається також «Підборідний ремінцем»). В даному випадку рант - кручений шнур-Філігран. Піддашок. кант - околиші - тулія - Кашкети часто мають армуючі вставки - сталевий обруч для підтримки форми тулії і додання їй (при необхідності) вигину, матерчаті (ватяні) валики для наповнення тулії, а також ущільнювачі околиша (з картону) для збереження форми.

Окремі види кашкетів можуть мати змінні чохли (наприклад, річний білий чохол для морських кашкетів). Різновиди Картуз - громадянська різновид кашкети. Літній чоловічий головний убір. Від кашкета відрізняється високим околишем. Польова кашкет (польове кепі) - виготовляється з камуфльованої (захисної) тканини, без армуючих вставок, служить головним убором в польових умовах. Носиться з кокардою захисного кольору. Безкозирка - від кашкета відрізняється відсутністю козирка. Класичний приклад - форма одягу матросів і старшин Військово-морського флоту Росії.