Джеджелуха

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Джеджелуха, -хи, ж. = Дженджеруха. Е, у неї в хаті там так чисто та славно. Вона така джеджелуха, шо на все село. Мирг. у. Слов. Д. Эварн.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках Те саме, що Домашня господарка, жінка, яка слідкує за порядком вдома, тримає все в чистоті, охайна та дбайлива.

Хто така джеджелуха

Ми часто чуємо словосполучення «хороша господиня», під яким, мабуть, мається на увазі вправність у будь-якій справі, порядок в домі, смачна їжа, охайний вигляд самої жінки і її домочадців. Непогано б додати в список і ощадливість. У гарної господині ніщо не пропадає дарма, розтрати економні та розумні, а все придбане використовується дбайливо і доцільно.

Часто буває, що будучи обмеженими в засобах деякі сім’ї примудряються жити в достатку. А інші, навпаки, маючи хороший дохід, знаходять постійні дірки в бюджеті. Виходить, що бути гарною і, головне, економною господинею, справа досить непроста, якому непогано б і повчитися.

Перш за все, господиня повинна знати потреби своєї сім’ї в продуктах. Вміти приготувати рівно стільки, скільки потрібно, зробити запаси, завжди мати під рукою кришки для консервування, нехитрі рецепти і трохи фантазії, яка дозволить приготувати навіть «обід з сокири». Будь-яка жінка, наскільки безтурботним вона б не була, часто відчуває жалість, коли доводиться викидати старі речі. Вони, здавалося б не потрібні, але завжди можна продовжити термін їх життя. Досить прикласти руки і трохи уяви. Можна заощадити і на миючих засобах. Згадайте своїх бабусь. Адже, як же вони без них обходилися? Якщо річ на ваш погляд, безнадійно зіпсована, не поспішайте її викидати. Завжди знайдеться спосіб відновлення. Варто лише пошукати. Ну і, звичайно, намагайтеся бути дбайливіше, дбайливо ставитеся до речей, а до продуктів економно. Постарайтеся налагодити в будинку затишок усіма можливими підручними засобами. Прислухайтеся до себе. Хай все стане індивідуальним і неповторним. Погодьтеся, таке ви не купите ні за які гроші. Все це допоможе заощадити не тільки сімейний бюджет, але і час, а також сили на те, щоб подбати ще й про спілкування з рідними.

Лайфхаки для економії простору на кухні для джеджелух

Важливо мати на кухні достатню кількість простору, щоб розмістити всю необхідну техніку, при цьому залишити місце під готування.

- Щоб розмістити кухонне приладдя, використовуйте спеціальний стенд для інструментів.

- Якщо не вистачає робочої поверхні, то задійте раковину, поставивши на неї обробну дошку.

- Замість ящика в тумбі, яким ви рідко користуєтеся, додайте тримач для паперових рушників.

- Закріпіть на стіні магнітну смугу для ножів, вона значно звільнить місце без ремонту.

- На зворотний бік дверей шафок повісьте невеликі пластикові корзини для зберігання дрібниць.

- Під стелею спорудіть полиці і розмістіть там приладдя, яке рідко використовується.

- Розмістіть на кухні сервірувальні тарілки, які обертаються, це значно економить простір.

Лайфхаки під час приготування їжі

Є безліч хитрощів, що дозволяють, наприклад, швидко очистити, порізати продукти, розм’якшити різні жири та ін.

- Перевіряйте свіжість яєць ось так: опустіть продукт в ємність з водою, свіже яйце буде лежати на дні, тижневої давності – спливе нагору тупим кінцем, яйце у віці 2-3 тижні стане перпендикулярно дну, старе – спливе на поверхню.

- Щоб витягти з лимона максимальну кількість соку, прокатайте його рукою по твердій поверхні.

- Щоб келих з вином став прохолодним, при цьому нерозбавленим, замість льоду покладіть кілька заморожених виноградинок.

- За допомогою столової ложки почистіть химерний за формою імбир.

- Складіть часник в ємність, щільно закрийте, добре струсіть – велика частина лушпиння відпаде сама при цій маніпуляції.

- Щоб не втекло молоко, покладіть на каструлю дерев’яну ложку.

- Одночасно розріжте кілька помідорів черрі за допомогою двох кришок або двох тарілок. Овочі покладіть між ними, легко притисніть і розріжте поперек.

Ілюстрації

F037cbd70c51.jpg Господиня 02.jpg Господиня 03.jpg

Медіа