Гребінець

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 13:54, 30 листопада 2013; Тетяна Тафінцева (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Гребінець, -нця, м. Гребенка, гребень, гребешокъ. Вас. 164. Стояла Мар’я під вінцем, розчесала русу косу гребінцем. Чуб. ІІІ. 207.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ГРЕБІНЕЦЬ, нця, чол.

1. Довгаста пластинка з зубцями (з одного чи двох боків) для розчісування або скріплення волосся і прикрашення жіночої зачіски. Дістала [Софія] .. штучний гребінець і всадила собі у волосся (Леся Українка, III, 1952, 541); Мати сиділа на полу, в самій сорочці й спідниці, розчісувала гребінцем сиве рідке волосся (Олександр Копиленко, Вибр., 1953, 28).

2. Зменш.-пестл. до гребінь 3—5. Харчовими відходами.. свійської птиці є голівки, гребінці, шийки, крильця, ніжки (Технологія приготування їжі, 1957, 64); Зелені хвилі з білими гребінцями поспішали назустріч пароплаву (Олесь Донченко, III, 1956, 203).

Ілюстрації

18481717.jpg

Ezer 04.jpg

News 93 foto 1.jpg

Медіа

Див. також

Як вибрати гребінець для волосся

При виборі гребінця потрібно звертати увагу на безліч факторів - матеріал, з якого він виготовлений, тип волосся, і для чого він призначений.

Матеріал виробу з якого він зроблений - це перше на що потрібно звертати увагу. Звичайно, краще всього вибирати гребінці з натуральних матеріалів. Так як вони дуже добре і дбайливо доглядають за вашими кісьми. Вважається, що березові гребінці активізують вплив поживних і цілющих речовин масок і настоїв.

Дубові гребінці - заспокоюють коси. Також при розчісуванні вони не електризуються. Гребінець не повинен мати гострих країв. Всі краї повинні бути закруглені, відполіровані і Розчісування-волосся-Rozchisuvannya-volossya відшліфовані. Так як гострі кути можуть порвати волосся і пошкодити шкіру голови.

Також варто звертати увагу не тільки на те з чого зроблений сам гребінець, але і на те з чого зроблена його ручка. Краще вибирати з гумовими або силіконовими ручками, так як при сушінні кіс феном вони не будуть вислизати з рук.

Дуже важливо звертати увагу і на якість щетини. Найкраще вибирати гребінці з натуральною щетиною. Так як така щітка не травмує шкіру голови і не пошкоджує волосся. Такою щетиною також дуже добре розплутувати коси. Але коштує такий предмет набагато дорожче звичайного.

Для жорсткого, довгого волосся підійде широкий і жорсткий гребінець. Для укладання феном краще використовувати круглий гребінець з металевими зубчиками. А для довгих, кучерявих кіс підійдуть гребінці з рідкими пластмасовими зубчиками. Такі гребінці потрібно частіше мити і міняти кожні три місяці.

Але Вам потрібно пам'ятати, що коли ви самостійно в домашніх умовах захотіли пофарбувати коси, то металевим користуватися заборонено, тому як метал може вступати в реакцію із хімічними барвниками, і все це негативно може позначиться на косах.

Зовнішні посилання

1. Академічний тлумачний словник (1970—1980)

2. Догляд за волоссям