Гребня

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 22:20, 13 жовтня 2018; Dikyslukho.fpmv18 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Гребня, -ні, ж. Дѣйствіе гребущаго весломъ, гребля. Веслування Така вже з тебе і гребня: сідай краще на правило. - перегони на човнах, в яких спортсмени сидять спиною вперед, гребки веслами здійснюються за допомогою ніг, спини і рук. Перегони проводяться на морі, річках, озерах, природних чи штучних каналах.

Один з найстаріших олімпійських видів спорту: академічне веслування включене в програму Олімпійських ігор з 1900 року (у жінок з 1976 року). Крім Олімпійських ігор щороку проводяться Чемпіонат світу, Кубок світу, Кубок Націй, Чемпіонат світу серед студентів, Чемпіонат світу серед юнаків.

Найбільш поширене і популярне в країнах Західної Європи, Росії, США, Австралії, Нової Зеландії і Румунії.

Ілюстрації

Веслування.jpg Веслування1.jpg Веслування2.jpg

Міжнародна федерація веслування

Міжнародна федерація веслувального спорту (ФІСА) - організовує і проводить змагання з академічного веслування у програмі Олімпійських ігор, удосконалює систему проведення змагань, проводить чемпіонати світу, курирує міжнародні змагання і проводить роботу з розвитку виду спорту, розширення географії, вдосконалення правил змагань, методики підготовки веслувального інвентарю та розвитку водного туризму. Цю роботу виконують відповідні комісії у складі ФІСА.

Основи гребні

Ідеальної техніки веслування не існує, кожен «академіст» має свою власну техніку, засновану на різних почуттях і уявленнях про веслування. Завданням тренера є максимальна адаптація індивідуальної техніки веслування спортсмена до різних умов.

Гребок

Є два основних моменти в техніці гребка - початок (також «зацеп» або «захоплення») і кінець гребка. Обидва вони впливають на баланс, швидкість руху і траєкторію (як горизонтальну, так і вертикальну) руху човна. Зі збільшенням екіпажу (тобто веслярів у човні), значення цих двох моментів зростає, оскільки в «ідеалі» момент початку і кінця гребка всіх членів екіпажу повинен бути однаковий, насправді ж різниця між веслярами (для професійних веслярів) в одному екіпажі на момент початку (або кінця) гребка становить кілька сотих, а іноді й десятих часток секунди.

Види академічної гребні

Змагання з академічного веслування проводяться серед чоловіків і жінок. Академічне веслування поділяється на парне і розпашне веслування. Парне веслування виконується двома веслами, розпашне веслування - одним веслом. Команда човна буває з одного, двох, чотирьох або восьми веслярів. У ряді класів вага спортсмена обмежена.

Змагання за олімпійською програмою проводяться в 14 класах:

 • Одиночки - чоловічі та жіночі;
 • Двійки парні - чоловічі та жіночі;
 • Двійки розпашні - чоловічі та жіночі;
 • Двійки парні легкої ваги - чоловічі та жіночі;
 • Четвірки розпашні - чоловічі і чоловічі легкої ваги;
 • Четвірки - парні чоловічі і жіночі;
 • Вісімки - чоловічі та жіночі;

Класи човнів в академічному веслуванні, що не входять до програми Олімпійських Ігор, але беруть участь у програмі чемпіонатів світу:

 • Одиночки - чоловічі та жіночі легкої ваги;
 • Двійки - чоловічі розпашні з рульовим; двійки чоловічі розпашні легкої ваги;
 • Четвірки - чоловічі розпашні з рульовим; четвірки - розпашні жіночі, четвірки - чоловічі та жіночі парні легкої ваги;
 • Вісімки - чоловічі легкої ваги;

Вага стернового обмежена (якщо вона не досягає норми, то в човен кладуть баласт), а його стать не залежить від статі членів екіпажу. У жіночому екіпажі може бути стерновий-чоловік, і навпаки. Виняток - Олімпійські ігри (всі спортсмени в екіпажі повинні бути однієї статі).

Зрідка на комерційних турнірах проводяться також змагання змішаних четвірок і вісімок, які наполовину складаються з жінок і чоловіків.

Особливості академічного веслування

Академічне веслування дуже сильно відрізняється від веслування на байдарках чи на каное: як за способом руху, так і за навантаженнями на спортсмена. Академічне веслування - один з небагатьох видів спорту, в якому спортсмен використовує близько 95% м'язів всього тіла. Основні відмінності від веслування на байдарках і каное такі:

 • Довжина проходження дистанції;

Варіюється від 500 метрів до 160 кілометрів, в залежності від характеру гонок: У юніорів «Б» (молодших за 16 років) - 500-1000 метрів, у юніорів «А» (16-18 років) від 1000 до 2000 метрів, у «U -23 »і старших стандарт 2000 метрів. Заїзд на дистанцію понад 2000 метрів вважається марафоном.

 • Спосіб руху;

Для «академістів» характерний рух спиною вперед, причому корекція руху човна здійснюється по спеціальних доріжках, позначених буйками

 • Інвентар;
 • Швидкість руху;

До 20 км/год (середньо-ходова для 8+) і до 30 км / год (на «ривках» (старт / фініш)), про це можна судити за показаним часом проходження дистанції (2000 м). Найшвидкіснішими човнами вважаються 8+

 • Техніка самого веслування.

Медіа

Посилання