Відсіль

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Відсіль, відсіля, нар. Отсюда. Комусь буде тяжко важко, як я піду відсіль. Нп. Недалеко відсіля спасається пустельник. Стор. І. 106.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ВІДСІЛЯ, ВІДСІЛЬ, присл. З цього місця, від цього місця; звідси. Тебе прогонять відсіля (Іван Котляревський, І, 1952, 219); — Але слухай, старий, поки я не вернуся, не смій мені відсіля рушитися (Іван Франко, II, 1950, 31); // З цього боку, по цей бік. І відтіль гора, і відсіль гора; Поміж тими крутими горами Сходила ясная зоря (Павло Чубинський, V, 1874, 120); Відсіль обзір який гарний, подивіться! (Микола Шеремет, В партиз. загонах, 1947, 48). ♦ Ні відсіль [і] ні відтіль — невідомо з чого (на що), невідомо звідки. Та ні відсіль і ні відтіль На ту сирітську копійчину Купив садочок і хатину (Тарас Шевченко, II, 1953, 50). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 638.

"Словопедія"

відсі́ль прислівник незмінювана словникова одиниця

ВІДСІЛЬ

ні відсі́ль (і) ні відті́ль. 1. Невідомо звідки; несподівано. Ростуть Піски й багатіють... Не вряди-годи, дивись!Ні відсіль ні відтіль, та й вирветься який захожий (Панас Мирний). ні ві́дси ні ві́дти. Сам господар сидів понурий коло вікна і оком слідив за властю, що ні відси ні відти впала, як вихор, і .. ціла родина як стій стала вдвоє бідніша і зовсім безпомічна (Іван Франко). 2. Якось так, таким чином. Та ні відсіль і ні відтіль На ту сирітську копійчину Купив садочок і хатину (Т. Шевченко).

[1]

ВІДСІ́ЛЬ див. відсіля́. Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 1. — С. 638. Відсіль, відсіля, нар. Отсюда. Комусь буде тяжко важко, як я піду відсіль. Н. п. Недалеко відсіля спасається пустельник. Стор. І. 106. Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 1. — С. 228.


України on-line»

      відсі́ль - прислівник

________________________________________ незмінювана словникова одиниця


Іноземні словники

Словник

Переклад на англійська:

from here Автоматичний переклад:

from here Подібні фрази в словнику українська англійська. (1) геть звідси! get lost

словари

 Наречие

1. нар. отсюда; отсель, отселе


Словари и энциклопедии на Академике

• 1відсіль — прислівник незмінювана словникова одиниця … Орфографічний словник української мови • 2відсіль — див. відсіля … Український тлумачний словник • 3відсіля — відсі/ль, присл. З цього місця, від цього місця; звідси. || З цього боку, по цей бік. •• Ні відсі/ль ні відті/ль невідомо з чого (на що), невідомо звідки … Український тлумачний словник • 4Спорт в Запорожье — Содержание 1 Баскетбол 2 Волейбол 3 Гандбол … Википедия • 5звідси — присл. (з цього місця), (з)відсіля, (з)відсіль … Словник синонімів української мови

Ілюстрації

Відсіль 1.jpg Відсіль 2.jpg Відсіль 3.jpg Відсіль 4.jpg Відсіль 5.jpg

Медіа

[2]

[3]

Цікаві факти

Фразеологізм

ні відсіль і ні відтіль

Ні відсіль і ні відтіль — невідомо звідки; непомітно для стороннього ока. Придбав сірома грошенят. Та ні відсіль і ні відтіль На ту сирітську копійчину Купив садочок і хатину... (Шевченко, Тєори, т. II, 1939, стор. 50).

Рими

Рими до слова «відсіль»

Знайдені у віршах вірогідні рими: відсій висока вірогідність Сто слів із поезії з подібними закінченнями: звідсіль, весіль, кисіль, звідусіль, ізвідусіль

Більше читайте тут [4]