Відріз

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 14:34, 17 листопада 2016; L.varchenko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Відріз, -зу, м. Мѣра земли: участокъ въ три десятины. Миргор. у. Вас. 197.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ВІДРІ́З, чол. 1. род. у. Дія за значенням відрізати 1—3. Водій Цюпа пояснив комісару по карті, в якій точно місцевості трапився одріз танкової частини (Юрій Яновський, I, 1954, 52). ♦ Голову (руку) давати на відріз — уживається для запевнення когось у правдивості, правильності сказаного. Голову свою дає вона на відріз, що воно так, а не інакше (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 562). 2. род. а. Кілька метрів тканини на костюм, плаття тощо. Я привіз на радість їй.. сукна відріз Та нову чумарочку(Степан Олійник, Вибр., 1959, 193); Соломія.. одімкнула скриню й витягла з неї.. папірця, що лежав на самому споді, під горою білизни, одежі й відрізів на костюми (Василь Кучер, Трудна любов, 1960, 339). 3. род. а. Гвинтівка з відрізаною частиною дула; обріз, утинок. [Сироватка:] 3 рушниці тільки горобців добре бити. Одріз — той не зрадить... (Іван Микитенко, I, 1957, 89).

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Відріз, -зу, м. Мѣра земли: участокъ въ три десятины. Миргор. у. Вас. 197.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ВІДРІ́З, ч. 1. род. у. Дія за знач. відрі́зати 1-3. Водій Пюпа пояснив комісару по карті, в якій точно місцевості трапився одріз танкової частини (Ю. Янов., І, 1954, 52). ◊ Го́лову (ру́ку) дава́ти на відрі́з — уживається для запевнення когось у правдивості, правильності сказаного. Голову свою дає вона на відріз, що воно так, а не інакше (Вільде, Сестри.., 1958, 562). 2. род. а. Кілька метрів тканини на костюм, плаття тощо. Я привіз на радість їй сукна відріз Та нову чумарочку (С. Ол., Вибр., 1959, 193); Соломія.. одімкнула скриню й витягла з неї.. папірця, що лежав на самому споді, під горою білизни, одежі й відрізів на костюми (Кучер, Трудна любов, 1960, 339). 3. род. а. Гвинтівка з відрізаною частиною дула; обріз, утинок. [Сироватка:] З рушниці тільки горобців добре бити. Одріз — той не зрадить… (Мик., І, 1957, 89).

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

• 1відріз ч 1) лінія відрізу — line of the cut; (пробита) perforated line 2) (про тканину на костюм) length, piece of cloth відріз на сукню — dress length Українсько-англійський словник • 2відріз -у отре́з Українсько-російський словник • 3відріз техн. отре́з, уре́з (отрез - ещё) Українсько-російський політехнічний словник • 4відрізан -у обре́з Українсько-російський словник

Ілюстрації

Відріз.jpg Відріз1.jpg Відріз2.jpg

Медіа

[1]

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

Відрізок — частина прямої, обмежена двома точками. Визначення Якщо векторний простір над або , і це підмножина тоді відрізок якщо може бути заданий як для деякого вектора , в такому випадку вектори та називаються кінцевими точками відрізка.

Іноді нам потрібно розрізняти "відкриті" та "закриті" відрізки. Тоді закритий відрізок визначається як було вказано вище, а відкритий відрізок як підмножина , параметризована як для деяких векторів.

Альтернативне визначення таке: Відрізок (замкнутий) це опукла оболонка двох точок.

Відрізок числової прямої

Відрізок числової (координатної) прямої (числовій відрізок, сегмент) — множина дійсних чисел , таких що задовільняють нерівності , де заздалегідь завдані дійсні числа і називаються кінцями (граничними точками) відрізка. На противагу до них, інші числа , що задовільняють нерівності , називаються внутрішніми точками відрізка. Відрізок є замкнутим проміжком. Число називається довжиною числового відрізка . Стяжна система сегментів

Система сегментів — нескінченна послідовність елементів множини відрізків на числовій прямій.

Система сегментів позначається . Мається на увазі, що кожному натуральному числу співставлен у відповідність відрізок.

Система сегментів називається стяжною, якщо

  • кожний наступний відрізок міститься в попередньому;
  • відповідна послідовність довжин відрізків нескінченно мала.

В будь-якій стяжній системі сегментів існує єдіна точка, що належить всім сегментам системи.

Цей факт випливає з властивостей монотонної послідовності.

[2]