Відро

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Відро, -ра, с. Ведро. Пішла по воду, відра побила. Мет. 5. Чи три відрі, чи чотирі відрі про празники горілки взято? Екатериносл. у. Ум. Відерце, відерочко, відерко.

Відро́, конівка, коновка, діал. кі́нва — ємність для зберігання рідин, дрібних і середніх ягід та овочів, сипучих матеріалів чи сміття.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ВІДРО́, а, сер. 1. Металева або дерев'яна посудина з дужкою для носіння й зберігання води тощо. От Мелашка ухопить відра і йде по воду (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 430); Назустріч нам ішов молодий робітник з відром, зеленої фарби (Леся Українка, III, 1952, 605); Виходить Надія з квартою і рушником, за нею Батура з відром в руках (Олександр Корнійчук, II, 1955, 210).

"Словопедія" 

Як (мов, наче і т. ін.) з відра [лити] — про великий дощ. Дощ як з відра лив (Панас Мирний, IV, 1955, 238); Дощ лив мов з відра (Василь Земляк, Гнівний Стратіон, 1960, 474). 2. заст. Міра, що дорівнює вмісту відра (близько 12 літрів). А всім вкупі — червоного вина з Цареграду Відер з троє у барилі.. Всього везе (Тарас Шевченко, I, 1951, 322); Старий Джеря і собі готувався до весілля. Він купив десять відер горілки (Нечуй-Левицький, II, 1956, 181); Сеньків має прекрасні природні умови: річка Оскіл, високий її берег, чудесне на горі ожерело води, що дає до сімдесяти тисяч відер чудової води на добу (Остап Вишня, I, 1956, 359).


УКРЛІТ.ORG_Cловник

ВІДРО́, а, с. 1. Металева або дерев’яна посудина з дужкою для носіння й зберігання води тощо. От Мелашка ухопить відра і йде по воду (Кв.-Осн., II, 1956, 430); Назустріч нам ішов молодий робітник з відром зеленої фарби (Л. Укр., ІІІ, 1952, 605); Виходить Надія з квартою і рушником, за нею Батура з відром в руках (Корн., ІІ, 1955, 210).

Культурологічний словник

2. заст. Міра, що дорівнює вмісту відра (близько 12 літрів). А всім вкупі — червоного вина з Цареграду Відер з троє у барилі.. Всього везе (Шевч., І, 1951, 322); Старий Джеря і собі готувався до весілля. Він купив десять відер горілки (Н.-Лев., II, 1956, 181); Сеньків має прекрасні природні умови: річка Оскіл, високий її берег, чудесне на горі джерело води, що дає до сімдесяти тисяч відер чудової води на добу (Вишня, І, 1956, 359).

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Відро, -ра, с. Ведро. Пішла по воду, відра побила. Мет. 5. Чи три відрі, чи чотирі відрі про празники горілки взято? Екатер. у. Ум. відерце, відерочко, відерко

«Словники України on-line»

відро́ – іменник середнього роду

відмінок однина множина називний відро́ ві́дра родовий відра́ ві́дер давальний відру́ ві́драм знахідний відро́ ві́дра орудний відро́м ві́драми місцевий на/у відрі́ на/у ві́драх кличний відро́* ві́дра*


Іноземні словники

українська-англійська Словник

Переклад на англійська:

bucket (noun )

container

ЯНДЕКС словари

bucket, pail 3 источника полное ведро — a bucketful of4 ведро для зачерпывания воды — dip-bucket2 ведро для мусора, мусорное ведро — garbage can, waste-bin, bin2

Orange-books

Bucket

Google Перекладач

имя существительное Сосуд цилиндрической формы с ручкой в виде дужки для ношения жидкостей, сыпучего. Русская мера жидкостей, равная 1/40 бочки. имя существительное Летняя сухая погода. Похожие слова мусорное ведро, ведро воды ведро: варианты перевода имя существительное bucket ведро, бадья, черпак, грейфер, ковш экскаватора, лопатка pail ведро, ведерко, бак, бадья, кадка bucketful ведро


Перекладач з української на французьку

seau

Ілюстрації

Ведро1.jpg Ведрро2.jpg Ведро3.jpg Ведро4.jpg

Медіа

Див. також

Зроби відро сам

Матеріал з Вікіпедії

Материал из Википедии