Відригати

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Відригати, аю, єш, сов. в. відригнути, у, еш, гл. Отрыгивать, отрыгнуть.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ВІДРИГА́ТИ = відригувати.

ВІДРИ́ГУВАТИ, ую, уєш і ВІДРИГА́ТИ, аю, аєш, недок., ВІДРИГНУ́ТИ, ну, неш, док., перех. і неперех. Виділяти через рот із стравоходу або шлунка повітря, їжу. Тепер Параска не злазила з ліжка, просто витріщала очі в стелю, ліниво відригувала їдло (Яків Качура, II, 1958, 142); Повертаючись до вулика, бджоли відригують змінений у медовому шлуночку нектар у воскові комірки (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 63).

Словник української мови за редакцією Б. Д. Грінченка

ВІДРИГА́ТИ, аю, єш, сов. в. відригнути, у, еш, гл. Отрыгивать, отрыгнуть. Так хтось згадав, що вчорашній борщ відригнувся.

Українсько-англійський словник

ВІДРИГА́ТИ; недок. відригати, відригувати, док. відригнути — to belch, to eructate.

Українсько-російський словник

ВІДРИГА́ТИ; несов. — відригати, відригувати, сов. — відригнути; отрыгать, отрыгивать, отрыгнуть.

Іноземні словники

Большой украинско-русский словарь

ВІДРИГА́ТИ(СЯ); дієсл. недокон. виду (що робити?). Дієприслівникова форма: відригавши. Видiляти через рот iз стравоходу або шлунка повiтря, їжу. Отрыгивать. Деепричастная форма: отрыгивая.

Ілюстрації

Відригувати1.jpg Відригувати2.jpg Відригувати3.jpg

Медіа

Цікаві факти

Стаття від Українського медіа

Відрижка в космосі — не найкраща ідея. Колишній астронавт і льотчик-випробувач Крістофер Хедфілд часто любить розповідати про цікаві моменти з життя в космосі.

«Відрижку в космосі робити не можна, тому що повітря, їжа та рідина в шлунку плавають разом, — написав якось він у «Твіттері». — Якщо ви відригуєте, ви робите це в свій рот. Вгадайте, куди потрапляє повітря?»

Отже, правда, що не можна відригувати в космосі, принаймні так, як ви це робите на Землі, і все це із-за тяжкості або її відсутності.