Відмінності між версіями «Вергун»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Вергун, -на, '''''м. ''Сладкое печеніе: хворость, хрусты. Сим. 192. Ум. '''Вергунець, вергунчик. '''...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Вергун, -на, '''''м. ''Сладкое печеніе: хворость, хрусты. Сим. 192. Ум. '''Вергунець, вергунчик. '''
 
'''Вергун, -на, '''''м. ''Сладкое печеніе: хворость, хрусты. Сим. 192. Ум. '''Вергунець, вергунчик. '''
 +
[[Файл:Вергун.jpg|міні|ліворуч]]
 +
Вергун — український кондитерський виріб з бездріжджового тіста, куди входять борошно, масло, яйця, цукор і як обов'язкова добавка спирт (ром, коньяк, горілка) або, в крайньому разі, оцет (іноді разом з алкоголем). Як замінник масла, а частіше як додатковий компонент у вергун додають трохи молочних продуктів — молока, сметани або вершків. Тісто для вергунів роблять круте, зазвичай у такому порядку: яйця розтирають з цукром, після цього додають масло (та/або інші молочні продукти), спиртні або ароматичні компоненти, і в цю масу поступово всипають борошно, замішуючи досить круте тісто.
 +
Тісто розкатують у пласт завтовшки до 2–3 мм і нарізають смужками шириною 2,5 см і довжиною 10–12 см. Ці смужки складують навпіл, переплітають у косицю, а кінці зліплюють.
 +
Після цього вергун поміщають в киплячий смалець на 1–2 хвилини, поки у нього не з'явиться золотисте забарвлення.
 +
Обсмажені вергуни посипають цукровою пудрою. Їдять як гарячими, так і холодними.
 +
Від «хвороста», що готують в Росії, вергуни відрізняються набагато більшим вмістом яєць, меншим вмістом цукру і тим, що смажать їх тільки на смальці.
 
[[Категорія:Ве]]
 
[[Категорія:Ве]]

Версія за 19:35, 18 жовтня 2016

Вергун, -на, м. Сладкое печеніе: хворость, хрусты. Сим. 192. Ум. Вергунець, вергунчик.

Вергун.jpg

Вергун — український кондитерський виріб з бездріжджового тіста, куди входять борошно, масло, яйця, цукор і як обов'язкова добавка спирт (ром, коньяк, горілка) або, в крайньому разі, оцет (іноді разом з алкоголем). Як замінник масла, а частіше як додатковий компонент у вергун додають трохи молочних продуктів — молока, сметани або вершків. Тісто для вергунів роблять круте, зазвичай у такому порядку: яйця розтирають з цукром, після цього додають масло (та/або інші молочні продукти), спиртні або ароматичні компоненти, і в цю масу поступово всипають борошно, замішуючи досить круте тісто. Тісто розкатують у пласт завтовшки до 2–3 мм і нарізають смужками шириною 2,5 см і довжиною 10–12 см. Ці смужки складують навпіл, переплітають у косицю, а кінці зліплюють. Після цього вергун поміщають в киплячий смалець на 1–2 хвилини, поки у нього не з'явиться золотисте забарвлення. Обсмажені вергуни посипають цукровою пудрою. Їдять як гарячими, так і холодними. Від «хвороста», що готують в Росії, вергуни відрізняються набагато більшим вмістом яєць, меншим вмістом цукру і тим, що смажать їх тільки на смальці.