Варка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Словник Грінченка

Словарь української мови Борис Грінченко

Варка, -ки, ж. Рыбья голова. МУЕ. І. 48. (Добруджа).

Сучасні словники

Варка, -ки, ж. 1.Варка, варення - один з найпоширеніших видів термічної обробки харчових продуктів шляхом нагрівання в киплячій рідини (наприклад, у воді, молоці, бульйоні) або в атмосфері насиченої пари.

Л. А. Маслов виділяє кілька способів варіння: -в великій кількості рідини, що покриває оброблювану продукт (найбільш часто вживаний спосіб); -пріпусканіе, коли рідина не повністю покриває продукт. Припускание проводиться в посуді із закритою кришкою, і непокриті частини продукту відчувають вплив пара; -гасіння - припускание з додаванням приправ; -припускание «у власному соку», без додавання рідини - використовує вологу, вже наявну в самому продукті; -припускание з додаванням олії аналогічно приготуванню у власному соку, але з невеликим додаванням жирів; -варіння парою. Також уваривание - випарювання на повільному вогні зайвої рідини (як приспускання «у власному соку»); зазвичай, з плодів або ягід; часто в цукрі або меду.

При варінні виходять

харчові продукти, які можна використовувати в інших стравах; готові страви: супи, каші.

Географія

Варка - місто в Польщі. Варка - городище в Іраку на місці давнього шумерського міста Урук. Варка - селище в Іраку на місці давнього шумерського міста Урук. Варка - гміна (повіт) в Польщі.

Термічна обробка

Варка - різновид термічної обробки продуктів, в якій робочим тілом (теплоносієм) є вода. Варка - процес отварки шкіри або тканин в текстильній промисловості.

Ілюстрації

43.jpg В в в(1).jpg Brew.jpg

Медіа