Бобирь

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 12:19, 16 листопада 2015; L.varchenko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Бобирь, -ря, м. Рыба: Acerina rossica Pall, ершъ. Шейк. Вх. Пч. II. 18. Ум. Бобирець, бобирчик. Бобирь, -ря, м. багатозначний термін ,Рыба: Acerina rossica Pall, ершъ. Шейк. Вх. Пч. II. 18. Ум. Бобирець, бобирчик.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

БОБИ́Р, я, чол., діал. Дрібна прісноводна риба з великими колючими плавцями; йорж. Тут [у басейні Дніпра] водяться:., верховодка, щипавка, бобир тощо (Наука і життя, 10, 1960, 31).

"Словопедія"

БОБИР боби́р -іменник чоловічого роду, істота ,риба ,діал.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Бобирь, ря, м. Рыба: Acerina rossica Pall, ершъ. Шейк. Вх. Пч. II. 18. Ум. Бобирець, бобирчик

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Бобирь, -ря, м. Рыба: Acerina rossica Pall, ершъ. Шейк. Вх. Пч. II. 18. Ум. бобирець, бобирчик.

«Словники України on-line»

боби́р – іменник чоловічого роду, істота

(риба) відмінок	 однина	 множина
називний	 боби́р	 бобирі́
родовий	 бобиря́	 бобирі́в
давальний	 бобирю́, бобире́ві	 бобиря́м
знахідний	 бобиря́	 бобирі́, бобирі́в
орудний	 бобире́м	 бобиря́ми
місцевий	 на/у бобирі́, бобире́ві, бобирю́	 на/у бобиря́х
кличний 	 боби́рю	 бобирі́

Майдикшионари русскоязычный словарь

БОБЫРЬ м. вор. рыбка пескарь, Cyprinus gobio. | Вид ерша, калман, ногтик, кострик, Acerina rossica. Бобырец, рыба из рода головлей, Squalius boristhenicus.

Словаь русских фамилий

Бобырь БОБЫРЕВ Бобырём в разных областях именуются некоторые виды рыб: пескарь, ерш, калман и др. (Ф).

Словарь Даля

Бобырь -м. вор. рыбка пескарь, Cyprinus gobio. | Вид ерша, калман, ногтик, кострик, Acerina rossica. Бобырец, рыба из рода головлей, Squalius boristhenicus.

Іноземні словники

українська-англійська Словник

бобир англійська-Автоматичний переклад:Bobyr

ЯНДЕКС словари

бобирь перевод с русского на английский-Существительное,м.beaver fur

Словари Е-слово

Бобыри - дворянский род, ведущий начало от войскового товарища, а ранее полковника запорожского войска польской службы (1686), Данилы Федоровича Бобыря. Правнук его, Иван Романович Бобырь, был прокурором Черниговской верхней расправы (1799); другой внук, Степан Романович (умер в 1815 г.), генерал-майор, участник ряда походов в конце XVIII и начале XIX веков. Род Бобырей внесен в III часть родословной книги Черниговской губернии по непредставлению достаточных доказательств. В. Р-в.Транскрипция слова: [bobyiri]

Словари и энциклопедии на Академике

БОБЫРЬ муж., вор. рыбка пескарь, Cyprinus gobio. | Вид ерша, калман, ногтик, кострик, Acerina rossica. Бобырец, рыба из рода головлей, Squalius boristhenicus.

Ілюстрації

Бобирь.jpg Бобирь 1.jpg Бобирь2.jpg Бобирь3.jpg

Медіа

Цікаві факти

Як ловити бобиря

Свою назву ця маленька риба родини окуневих отримала за здатність сильно взъерошивать свої плавці, коли її витягують з води. Звичайний розмір йоржа — 7-15 см в довжину при вазі 20-35 р. Лише поодинокі особини досягають довжини до 25-30 см і ваги до 200 р. Тіло йоржа довгасте, строкато-коричневе, з пазеленню. У верхньому плавці є гострі колючки, уколи яких болючі. Мешкає йорж в північній і середній частині Росії та сусідніх країнах СНД повсюдно. Віддає перевагу переважно глибокі затоки, ями, вири, затінені місця, одним словом, це типово донна риба, не любить світла. Тому йорж майже ніколи не піднімається за приманкою, яка розташована в 40-60 см від дна. Якщо ви маєте намір ловити плотву, а біля лунок з'явилися йоржі, то можна спробувати підняти снасть. Нереститься йорж в кінці квітня — травні, живиться черв'яками, молюсками, личинками комах, у величезній кількості поїдає ікру раніше отнерестившихся риб, тому з-за свого малого розміру і ненажерливості вважається смітної рибою і шкідником. Недарма кажуть: «Якщо ершу дати волю, всіх би зі світу зжив...» Ловлять бобиря без прикормки, поплавковими і донними вудками, на мормишку. Як правило, йоржі але гребують ніякої рослинної приманкою. Вудка зазвичай оснащується двома мормышками або гачками. Бобирь — хороша приманка для лову миня, окуня, судака і щуки. Чудова юшка на відварі з бобиря, причому* луску з них знімати не слід. Більше читайте тут: [посилання http://vlfish.narod.ru/ersh.htm]

Як ловити бобиря-бичка

Хіба це бобирі? Та це ж воши! Саме така фраза згадується багатьом з класики радянського кіно при назві цього знаменитого виду риби. Чорноморський бичок - завоював популярність завдяки, в першу чергу, своїм смаковим якостям і легкого способу лову. Але при цьому зловити його не так вже і легко, потрібно, як і в будь-якому іншому вигляді риболовлі, посидючість і знання місць в яких може водитися велика риба. Сам по собі чорноморський бичок - це порівняно невелика риба, окремі екземпляри якої можуть досягати 30 см в довжину і ваги близько 300-350 грамів, але такі трапляються досить рідко. Тому основна маса чорноморського бичка яку прийнято вважати непоганими для улову це рибки довжиною близько 16-20 див. Сам по собі бичок - це риба хижак полює на більш дрібну рибу, вид налічує понад 50 підвидів, але тут будуть розглянуті найбільш поширені в прибережних водах особини. Батіг - називають його за найбільш значних розмірів яких може досягати особина, і порівняно з іншими видами, довгу хвостову частину тулуба, в якійсь мірі схожу на батіг. Голова у батога плеската і сильно сплющена зверху, а тіло має коричнево рожеве забарвлення. В основному живе В глибині, але іноді підходить і до берега, особливо активний в нічний час доби. Зловити на вудку батога з берега вважається досить рідкісним явищем. Муляр - поширений вид чорноморського бобиря, що мешкає в прибережних каменях (від чого і отримав таке прізвисько серед рибалок), відрізняється забарвленням, яка в нього може варіюватися від світло до темно-коричневої і більш коротким тулубом. Цей вид заселяє всі прибережні камені і живе в норах під ними, територія навколо каменів є ареалом годування. Бобир, або як його ще називають - черниш. Бичок вугільно-чорного кольору, іноді з яскраво жовтими підпалинами на кінчиках плавників, може досягати значних розмірів. В основному веде нічний спосіб життя, а вдень сидить у норах.

Більше читайте тут: [посилання http://fishing.web-3.ru/osoben/?act=full&id_article=16600]