Блискітка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Блискітка, -ки, ж. Блестка.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

БЛИ́СКІТКА, и, жін. Блискуча платівка, лусочка, цятка і т. ін. Схвильована вода загорілась незчисленною кількістю блискіток (Микола Трублаїні, I, 1955, 186); Вранці сніг заблищав так, ніби зима жменями понасипала блискіток (Оксана Іваненко, Ліс. казки, 1954, 83); * Образно. Мені захотілося до хвилі радісного піднесення.. додати ще й блискітку чужого щастя (Ірина Вільде, Ти мене не любив, 1958, 19).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 200.

Ілюстрації

Блискітка 13 04 24 1258.jpg Блискітка 13 04 24 1259.jpg Блискітка 13 04 24 1301.jpg Блискітка 13 04 24 1302.jpg

Див. також

Слово «блискітка» може описувати маленьку блискучу платівку, лусочку, або цятку, яка використовується для декору одягу, аксесуарів, а також у виробництві іграшок та прикрас.

Етимологічно слово «блискітка» походить від слова «блиск» ― явище відбиття світла від гладкої поверхні, що сприймається як яскраве світіння. Суфікс «-ітка» надає слову зменшувально-пестливий відтінок, підкреслюючи маленький розмір.

У сучасній українській мові слово «блискітка» може використовуватися в різних контекстах. Воно може бути частиною опису вечірнього вбрання, де блискітки додають наряду святковості та елегантності. У дитячій літературі «блискітка» може символізувати щось чарівне та казкове. Також слово може вживатися в переносному значенні, описуючи яскраву особистість або ідею.

Синоніми до слова «блискітка»:

• Блищик;

• Лелітка;

• Цяцька;

• Іскра (у переносному значенні);

• Осуга (у переносному значенні).

Джерела та література

Блискітка ― значення слова у словнику

Блищик

Лелітка

Цяцька

Зовнішні посилання