Безголосий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 18:21, 18 жовтня 2019; Avvu.fpmv19 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Безголосий, -а, -е. 1) Не имѣющій голоса, безголосый. О. 1862. V. 26. Де там йому співати — він зовсім безголосий. 2) Безгласный.

Сучасні словники

Тлумачний словник української мови у 20-ти томах [1]

1. Який втратив голос.

Від сарайчика загавкав древній і вже майже безголосий від старості пес. (А. Головко)

Де там йому співати – він зовсім безголосий. (Сл. Гр.)

Я пам'ятаю надзвичайну манеру співу майже безголосого тенора Нодена. (з мемуарної літ.)

Нерон був майже безголосий, але змушував усіх слухати свій жахливий спів під гру на кіфарі. (з наук.-попул. літ.)

Засміявся [Панталаха] коротким, безголосим, грудним сміхом. (І. Франко)

2. Беззвучний, тихий.

А слово Писання, що його він читав, було це: Як вівцю на заріз Його [Ісуса] ведено, і як ягня супроти стрижія безголосе, так Він не відкрив Своїх уст! (Біблія. Пер. І. Огієнка) Працівників у полі не чути. Одчайдушний безголосий сум обгорнув усе. (Ю. Яновський)

І кружеляє безголоса осіння крижана земля. (В. Стус)''

3. Безсловесний.

Лис поважно докладає: “Великий господар! Се безголоса твар [риби] Пред королем своїм ликує, Радіє і танцює...”. (Л. Глібов)

Ілюстрації

Безголосий 2.jpg Безголосий 1.jpg Безголосий 3.jpg Безголосий 4.jpg

Медіа

Як відновити голос?

Вокальні хаки за хвилину

Див. також

Факти про голос:

 • У старій Італії в паспорті (в числі інших прикмет людини) вказувався і тембр її голосу. Вважалося, що тембр голосу є природною властивістю людини і його змінити не можна.
 • Голос - візитна картка людини, саме тому в найбільших банках світу деякі сейфи запрограмовані на голос власника.Якщо тільки якийсь найменший тон відхилився в сторону, все заповітні дверцята ні за що не відкриються.
 • Чим нижче голос чоловіка, тим сильніше і надійніше він виглядає в очах жінки. До речі, статистика підтверджує вплив голосу на успіх у протилежної статі.
 • У США, Англії та Італії запис голосу вважається незаперечним юридичним документом, підробити який неможливо (як вважає правосуддя).
 • Жінки, що працюють в чоловічому колективі, починають говорити більш низьким голосом, причому це відбувається несвідомо.
 • Вважається, що голос часто не збігається в уявленнях людини із зовнішністю. Але в наш час експерти практично безпомилково визначають по голосу: стать, зріст, вагу і вік невидимого співрозмовника. До чого дійшов прогрес!
 • Голос людини абсолютно унікальний, як відбитки пальців. Фахівці стверджують, що голос має більшу силу, ніж музичний інструмент.
 • Дослідження американських вчених показали, що спів не тільки розвиває легені, грудну мускулатуру, але і зміцнює серцевий м'яз. Не дивно, що тривалість життя переважної більшості професійних співаків значно вище середньої.
 • Психологи виявили основні реакції людини на різні висоти і тембр голосу співрозмовника:
 • Високий і дзвінкий голос асоціюється з юністю, енергійністю і, на жаль, з недосвідченістю. За статистикою, жінок і (особливо) чоловіків з таким голосом значно рідше призначають на солідні посади. Зроблено цікаве спостереження, чим вище голос, тим нижча посада. Володарям низького голосу пощастило значно більше: він асоціюється з самодостатністю, впевненістю, інтелектом. Людину з таким голосом оточуючі сприймають як знаючу, а, отже, більш авторитетну.
 • Низький голос виникає через підвищений вміст чоловічих статевих гормонів в крові, отже, володар такого голосу більш темпераментний.
 • "Золотий голос Росії" Микола Басков став першим представником російського шоу-бізнесу, хто застрахував свій голос. Якщо Басков втратить свій голос, то страхова компанія виплатить йому 2 млн. доларів. До речі, першою в світі застрахувала свій голос легендарна співачка Марлен Дітріх.
 • Нещодавно японським вченим вдалося відтворити голос Мони Лізи. Для того, щоб змоделювати голос, ученим довелося вивчити будову кісток обличчя жінки за її всесвітньо відомим портретом. Потім ці дані були оцифровані і поміщені в комп'ютер. З'ясувалося, що у Джаконди був низький спокійний голос.
 • Голос Вітаса застрахований в американській компанії на 2,5 мільйона доларів.
 • Кішка реагує краще на жінок, ніж на чоловіків, тому, що жіночий голос вище по тональності, ніж чоловічий.
 • Професійна хвороба музикантів - це голосові зв'язки. Справа в тому, що граючи на інструменті вони інстинктивно програють мелодію на зв'язках.

Зовнішні посилання

Ларингіт. Як відновити голос?

Пропав голос. Як лікувати?

Якщо пропав голос