Відмінності між версіями «Бахмацький ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2 (Чернігівська обл., с. Бахмач, вул. Лесі Українки, 1)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ Методичні рекомендації щодо проектуван...)
 
 
(не показано 6 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
                                          МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
+
[[Файл:HAkCchQZsDc.jpg|700px|праворуч]]
Методичні рекомендації щодо проектування інформаційного освітнього середовища установи
+
Важливими є основні принципи проектуванняінформаційно-освітньогосередовищасучасногонавчального закладу:
+
  
 +
'''Директор школи''' ─  Протащук  Сергій Миколайович
  
• інноваційний характер, відповідність принципам педагогічноїдоцільності, цілісності, індивідуалізації, пізнавальноїактивності й самостійності;
+
'''Контакти''' тел.: 4-66-90, 4-64-31
• відкритістьосвітніхпослуг, віртуалізаціяоб’єктівнавчання, наявністьінформаційнихобмінів;
+
 
• системна побудова, створенняновихорганізаційних структур, якізабезпечуютьфункціонуванняскладовихкомпонентів і технологійсередовища (адміністратори, тьюторитощо);
+
'''поштова адреса''' 16506  Чернігівська область Бахмацький  район с. Бахмач -1 вулиця Лесі Українки 1
• варіативністьорганізаційноїструктуривідповідно до освітніхзавданьпозашкільногонавчального закладу, освітніхзапитівадміністрації, методичноїслужби, педагогічнихпрацівників, вихованців і їхніхбатьків, політикидержави в галузіпозашкільноїосвіти;
+
 
• презентаціясучаснихтенденційрозвиткупозашкільноїосвіти та сучасної психолого-педагогічної науки.
+
'''email''' bakhmach_shkola_2@mail.ru
Відповідно ІОС сучасногонавчального закладу маєзабезпечитиреалізаціюнаступних завдань:
+
 
• сформуватиінформаційну культуру та компетентністькерівних, методичних, педагогічнихкадрів, вихованцівгуртків, творчихоб’єднань, батьків, сприятиїхінтеграції в інформаційнийпростірдержави та світу;
+
'''Коротка історична довідка'''
• забезпечитимодернізацію та інтенсифікаціюнавчально-виховногопроцесу за рахуноквикористаннясучаснихзасобівінформаційно-комунікаційнихтехнологій;
+
 
• удосконалити систему управлінського контролю, методичноїроботи, науково-методичного забезпеченняосвітньоїдіяльностігуртків, творчихоб’єднань і закладу в цілому;
+
Перша державна світська школа в селі Бахмачі, що є родоначальником нинішньої Бахмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2, була збудована Конотопським повітовим земством, до якого належав Бахмач, в 1873 році. Це був дерев’яний будинок з коридором посередині, з південної сторони розташовувалися два великі класи, а з протилежної – квартири для вчителів. Пізніше, у післяреволюційні часи, із збільшенням потреби у класних приміщеннях, дві квартирні кімнати були пристосовані під класи, а в 30-х роках одна із них стала канцелярією школи. Такого типу школи існували до 1917 року, строк навчання в них – чотирирічний.
• запропонувативихованцямгуртків, творчихоб’єднаньновітехнології, форми й методинавчально-виховноїдіяльності;
+
 
• забезпечитидіалог та мережевувзаємодію з батьківськоюгромадськістю, сусіднімиосвітнімиустановами, органами влади.
+
Як видно із доповіді Конотопської повітової земської управи повітовим земським зборам від 26 вересня 1903 року, у Бахмачі-Вознесенському школа була побудована у 1875 році із купленого сімейного будинку на «попечительскиесредства».
Визначаємотакі функції інформаційно-освітньогосередовищапозашкільногонавчального закладу:
+
 
• комунікаційна – різнорівневевіртуальнеспілкуваннявсіхучасниківосвітньоїдіяльності закладу (адміністрації, педагогічногоколективу, вихованців, батьків, громади);
+
У 1902 році жителі приходу Вознесенської церкви вирішили будувати нове шкільне приміщення, яке на їх прохання у 1903-1908 роках і було збудоване земством.
• інформаційна – наданнявідкритого доступу до навчальної, методичної, дозвіллєвої, фінансовоїінформації, обмін нею;
+
 
• розвивальна – розвитоксуб’єктівосвітньоїдіяльності у процесі активного використаннязасобівінформаційно-комунікаційнихтехнологій, інноваційних форм і методівнавчання на їхоснові;
+
Ішли роки. Прагнення народу до освіти все ширилося. Кількість учнів по селу зростала. Так, у 1908 році, як видно із шкільної мережі на цей рік по містечку Бахмач, їх уже було до 450, і тому Конотопське земство у 1912 році біля старих шкільних будинків збудувало іще по одному дерев’яному, обкладеному цеглою. На цей час у селі працювало 7 учителів. Навчання проводилося в релігійному дусі. Метою школи було виховати покірну, релігійну людину. Основним навчальним предметом був Закон Божий. Із загальноосвітніх предметів уже вивчались арифметика, геометрія, російська мова, історія та географія в загальних відомостях. Рідна українська мова не вивчалася.
• творча – процес і результат створення нового інтелектуального продукту (ідеї, технологійїїреалізації, творчоговиробуабо заходу), йоговіртуалізація та популяризаціязасобами ІКТ;
+
 
• управлінська – відкритість і публічністьуправлінськоїдіяльності, перехід до адміністративного-громадськогоуправління закладом;
+
Матеріальна база була бідна. Опалення і ремонт здійснювалися, в основному, за рахунок громадян. В обо’язок батьків було введено за свого школяра приносити певну кількість солом’яних кулів для опалення в зимовий час.
• контрольно-аналітична – діагностика, статистика, аналітикакількісних і якіснихпоказниківосвітньоїдіяльності закладу за допомогоюінформаційних систем та технологійтощо.
+
 
Інформаційно-освітнєсередовищенавчального закладу маєзабезпечити:
+
У 1917-1918 навчальному році на базі початкової школи в селі Бахмачі була відкрита Вища початкова школа з п’ятирічним строком навчання, яка так називалася до 1922 року. Першим керівником нововідкритої школи, що звався інспектором, був Клунний П.М. У 1922 році школи зробила свій перший випуск. Випускників було 12. Згодом п’ятирічка була перетворена на семирічку.
• створення та поширенняелектроннихнавчальнихматеріалів – навчальнихпрограм,
+
 
• розвитокперсоніфікованогокомп’ютерно-інтегрованогонавчальногосередовища, у якому б забезпечувалосягнучкеналаштуваннясервісів і технологійвідповідно до індивідуальних потреб учасниківнавчально-виховногопроцесу;
+
У перші місяці окупації німецькі власті робили спроби організувати навчання в школі, але фактично його не було. Під страхом бомбардувань, жорстоких репресій радянських громадян німецькими властями та поліцаями діти або зовсім залишали школу, або ходили з великими перебоями. Нарешті шкільні приміщення були зовсім зайняті під потреби окупантів.
• напрацюваннями з вітчизняними й зарубіжнимиколегами, щосприятимепідвищеннюякостінавчання та виховання;
+
 
• забезпеченняпрозорості й відкритостіданих про функціонуваннянавчального закладу для споживачівосвітніхпослуг, громади, органівмісцевогосамоврядування.
+
Частина вчителів пішла на фронт, найбільш активні вчителі та піонервожаті стали жертвами фашистської окупації – були спалені живими разом з іншими активістами села.
Методичнірекомендаціїщодомодернізації ІТ інфраструктури
+
 
• здійснюватиорганізаціюнавчально-виховногопроцесу в навчальних закладах міставідповідно до завданьКонцепції «Нова українська школа».
+
9 вересня 1943 року село було звільнено від окупантів, але умови роботи школи були надзвичайно тяжкі. У цей рік випускного класу не було.
• прогнозуватирозвитокдошкільної, загальноїсередньої та позашкільноїосвіти, мережінавчальнихзакладіввідповідно до освітніх потреб громадиміста.
+
 
• сприятиупровадженнюновихуправлінськихтехнологій.
+
У післявоєнні роки кількість учнів постійно зростала. Так, у 1949-1950 навчальному році у школі навчалося 617 учнів.
• сприятимодернізаціїдошкільноїосвіти з метою розвиткуфізичного, психічного, духовного потенціалудитинидошкільноговіку.
+
 
• запроваджуватикомпетентнісненавчання, щовизначаєставленнядо себе, інших людей, суспільства, Батьківщини, світузагалом.
+
У 1961-1962 навчальному році неповна середня школа з семирічним строком навчання була реорганізована у восьмирічну, з  1963 – в 11-річну, пізніше – в 10-річну.
• сприятирозвиткумережізагальноосвітніхнавчальнихзакладів з інклюзивнимнавчаннямізурахуванням контингенту дітей з особливимиосвітніми потребами.
+
 
• здійснюватиапробаціюрізнихнововведень, узагальненнядосвіду й виробленняпрактичнихрекомендаційщодоїхподальшоговпровадження.
+
Школа славиться своїми випускниками. Бережний Василь Павлович – український радянський письменник, Жила Федір Микитович – генерал, Герой Радянського Союзу, Данько Михайло Васильович – заслужений учитель республіки, нагороджений медаллю ім. А.С. Макаренка та значком «Відмінник народної освіти», Різун Володимир Володимирович – професор, директор інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
• забезпечуватинауково-методичнийсупровідорганізаціїнавчально-виховногопроцесу в школі за новимипрограмами.
+
 
• формуватиготовністьпедагогів до впровадження в освітнійпроцесінноваційнихтехнологій на основікомпетентнісногопідходу та особистісноїорієнтації.
+
У 2002 році було завершено будівництво нового приміщення школи. На сьогоднішній день у школі навчається 207 учнів. Більшість учнів проживають на території села Бахмач. Педагогічний колектив складається з 28 учителів, з них 26 мають вищу освіту, 2 – середню спеціальну. Школа повністю забезпечена педагогічними кадрами, усі навчальні предмети викладають фахівці. Із 28 педпрацівників11учителів мають вищу категорію, 9 – І категорію, 4– ІІ категорію, 4 – спеціалістів.
• опрацюватирезультати ЗНО-2018, вжити заходи щодоуспішногозасвоєннянавчальнихпрограм та підготовкивипускників до державноїпідсумковоїатестації у формізовнішньогонезалежногооцінювання.
+
 
• вибудовувати систему виховноїроботи в навчальних закладах на основіКонцепціїнаціонально-патріотичноговихованнядітей та молоді.
+
У школі функціонують 2 комп’ютерні класи (21 персональний комп’ютер), 2 майстерні, бібліотека оснащена комп’ютером , їдальня, кімната  бойової та трудової слави, українська світлиця, спортзал, актовий зал, стадіон (спортивний майданчик, футбольне поле з біговою доріжкою, волейбольний та баскетбольний майданчик).
• підтримуватиствореннянавчальними закладами волонтерськихпроектів, спрямованих на реалізаціюблагодійних, соціальних, інтелектуальних та творчихініціатив.
+
 
• сприятивпровадженнюгуртківізнеформальної ІТ-освіти.
+
Педагогічний колектив працює над проблемою ,,Розвиток комунікативних інформаційних, професійних інтересів та компетентностей учнів шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій ”.
• Забезпечуватизахист прав і свобод дітей, створюватиналежнісоціально-психологічніумови для комфортного освітньогосередовища та захистучесті й гідностіучнів, вихованців.
+
 
• здійснюватипрофілактикунасилля та булінгу в освітньомусередовищі.
+
Для розвитку матеріальної бази школа використовує як бюджетні кошти, так і кошти спонсорів. За кошти спонсорів придбано спортивний інвентар та обладнання, комп’ютерну техніку. У 2008 ріці підключена система Інтернет. У перспективі планується дообладнання навчальних кабінетів, майстерень.
• продовжуватинаданняпсихологічноїдопомогидітям і сім’ямучасників АТО, постраждалим, внутрішньопереміщеним особам в адаптації до нових умов проживання й навчання.
+
• координуватидіяльністьрозвиткуорганівучнівськогосамоврядування як осередкуформуваннягромадянської й соціальноїактивностіособистості.
+
• здійснювати заходи з метою забезпеченнярівного доступу до отриманнядітьмиякісноїпозашкільноїосвіти.
+
• активно залучатипідлітківіз «групиризику» до різних форм позашкільноїосвіти для запобіганнязбільшеннюасоціальнихвчинків у дитячому та підлітковомусередовищі.
+
Методичні рекомендації щодо формування ІК- компетентності вчителів, вихователів установи
+
• застосування ІКТ в навчанні та повсякденномужитті;
+
• оцінкупроцесу й досягнутихрезультатівдіяльності.
+
• правила проведення занять з використаннямкомп'ютерноїтехніки;
+
• правила користуванняелектроннимипедагогічнимипрограмнимизасобами;
+
• правилавикористаннякомунікаційнихтехнологій;
+
• основніформиорганізаціїнавчальногопроцесунавчання з використанням ІКТ;
+
• правила користуванняконтролюючимипрограмами для перевіркизнань;
+
• правиластвореннятестів;
+
• правила використанняінформаційнихтехнологій при проведеннінавчальних занять;
+
• особливостівикористання комплексу навчально–розвиваючихпрограм  на  уроках;
+
• правила створення та демонстраціїпрезентацій;
+
• правила створенняпублікацій та веб-сторінок;
+
''
+

Поточна версія на 00:43, 12 жовтня 2019

HAkCchQZsDc.jpg

Директор школи ─ Протащук Сергій Миколайович

Контакти тел.: 4-66-90, 4-64-31

поштова адреса 16506 Чернігівська область Бахмацький район с. Бахмач -1 вулиця Лесі Українки 1

email bakhmach_shkola_2@mail.ru

Коротка історична довідка

Перша державна світська школа в селі Бахмачі, що є родоначальником нинішньої Бахмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2, була збудована Конотопським повітовим земством, до якого належав Бахмач, в 1873 році. Це був дерев’яний будинок з коридором посередині, з південної сторони розташовувалися два великі класи, а з протилежної – квартири для вчителів. Пізніше, у післяреволюційні часи, із збільшенням потреби у класних приміщеннях, дві квартирні кімнати були пристосовані під класи, а в 30-х роках одна із них стала канцелярією школи. Такого типу школи існували до 1917 року, строк навчання в них – чотирирічний.

Як видно із доповіді Конотопської повітової земської управи повітовим земським зборам від 26 вересня 1903 року, у Бахмачі-Вознесенському школа була побудована у 1875 році із купленого сімейного будинку на «попечительскиесредства».

У 1902 році жителі приходу Вознесенської церкви вирішили будувати нове шкільне приміщення, яке на їх прохання у 1903-1908 роках і було збудоване земством.

Ішли роки. Прагнення народу до освіти все ширилося. Кількість учнів по селу зростала. Так, у 1908 році, як видно із шкільної мережі на цей рік по містечку Бахмач, їх уже було до 450, і тому Конотопське земство у 1912 році біля старих шкільних будинків збудувало іще по одному дерев’яному, обкладеному цеглою. На цей час у селі працювало 7 учителів. Навчання проводилося в релігійному дусі. Метою школи було виховати покірну, релігійну людину. Основним навчальним предметом був Закон Божий. Із загальноосвітніх предметів уже вивчались арифметика, геометрія, російська мова, історія та географія в загальних відомостях. Рідна українська мова не вивчалася.

Матеріальна база була бідна. Опалення і ремонт здійснювалися, в основному, за рахунок громадян. В обо’язок батьків було введено за свого школяра приносити певну кількість солом’яних кулів для опалення в зимовий час.

У 1917-1918 навчальному році на базі початкової школи в селі Бахмачі була відкрита Вища початкова школа з п’ятирічним строком навчання, яка так називалася до 1922 року. Першим керівником нововідкритої школи, що звався інспектором, був Клунний П.М. У 1922 році школи зробила свій перший випуск. Випускників було 12. Згодом п’ятирічка була перетворена на семирічку.

У перші місяці окупації німецькі власті робили спроби організувати навчання в школі, але фактично його не було. Під страхом бомбардувань, жорстоких репресій радянських громадян німецькими властями та поліцаями діти або зовсім залишали школу, або ходили з великими перебоями. Нарешті шкільні приміщення були зовсім зайняті під потреби окупантів.

Частина вчителів пішла на фронт, найбільш активні вчителі та піонервожаті стали жертвами фашистської окупації – були спалені живими разом з іншими активістами села.

9 вересня 1943 року село було звільнено від окупантів, але умови роботи школи були надзвичайно тяжкі. У цей рік випускного класу не було.

У післявоєнні роки кількість учнів постійно зростала. Так, у 1949-1950 навчальному році у школі навчалося 617 учнів.

У 1961-1962 навчальному році неповна середня школа з семирічним строком навчання була реорганізована у восьмирічну, з 1963 – в 11-річну, пізніше – в 10-річну.

Школа славиться своїми випускниками. Бережний Василь Павлович – український радянський письменник, Жила Федір Микитович – генерал, Герой Радянського Союзу, Данько Михайло Васильович – заслужений учитель республіки, нагороджений медаллю ім. А.С. Макаренка та значком «Відмінник народної освіти», Різун Володимир Володимирович – професор, директор інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

У 2002 році було завершено будівництво нового приміщення школи. На сьогоднішній день у школі навчається 207 учнів. Більшість учнів проживають на території села Бахмач. Педагогічний колектив складається з 28 учителів, з них 26 мають вищу освіту, 2 – середню спеціальну. Школа повністю забезпечена педагогічними кадрами, усі навчальні предмети викладають фахівці. Із 28 педпрацівників11учителів мають вищу категорію, 9 – І категорію, 4– ІІ категорію, 4 – спеціалістів.

У школі функціонують 2 комп’ютерні класи (21 персональний комп’ютер), 2 майстерні, бібліотека оснащена комп’ютером , їдальня, кімната бойової та трудової слави, українська світлиця, спортзал, актовий зал, стадіон (спортивний майданчик, футбольне поле з біговою доріжкою, волейбольний та баскетбольний майданчик).

Педагогічний колектив працює над проблемою ,,Розвиток комунікативних інформаційних, професійних інтересів та компетентностей учнів шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій ”.

Для розвитку матеріальної бази школа використовує як бюджетні кошти, так і кошти спонсорів. За кошти спонсорів придбано спортивний інвентар та обладнання, комп’ютерну техніку. У 2008 ріці підключена система Інтернет. У перспективі планується дообладнання навчальних кабінетів, майстерень.