Аґент

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 21:22, 4 грудня 2016; Tvdeineko.uk15 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Аґе́нт, -та, м. Агентъ. Аґенти нас подурили. ЕЗ. V. 239. Зачали аґенти тут фалшиво писати, взяли в Галичині народ бунтувати. ЕЗ. V. 73.

Сучасні словник

[ http://sum.in.ua/s/aghent Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]

АГЕНТ 1, а, чол. 1. Представник, довірена особа організації, установи і т. ін., що виконує різні доручення, завдання. Тобі посилку принесуть в хату, ..ти тільки покажи квитанцію агентові і кажи при собі розкрити ящик, чи не поломили чого (Леся Українка, V, 1956, 209). 2. Особа, що є чиїмсь ставлеником, служить чиїмсь інтересам. Вони стали його помагачами й агентами (Нечуй-Левицький, II, 1956, 85); На нью-йоркській біржі ще з весни агенти Мак-Келлі скуповують для свого шефа акції на донецькі шахти (Олесь Гончар, Таврія.., 1957, 584). 3. Таємний співробітник органів розвідки якої-небудь держави, організації; шпигун. Ну, що тут довго: він тайний агент. Служить в поліції... (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 242); Був у нас у батальйоні командир третьої роти поручик Деркач. Нічого не помічали за ним. А виявилось — звичайнісінький петлюрівський агент (Андрій Головко, II, 1957, 460). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 15. АГЕНТ 2, а, чол., книжн. Причина, що викликає ті або інші явища в природі, в організмі людини і т. ін.; чинник. Туберкульозні палички.., відомі своєю стійкістю проти більшості фізичних агентів, руйнуються ультразвуком (Наука і життя, 11, 1956, 20). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 15.

[ http://slovopedia.org.ua/35/53392/34322.html "Словопедія" ]

АГЕНТ аге́нт 1 іменник чоловічого роду, істота особа аге́нт 2 іменник чоловічого роду, істота чинник

Синоніми

«Словники України on-line»

ПРЕДСТАВНИ́К кого, чого, від кого-чого, РЕ́ЧНИК, РЕПРЕЗЕНТА́НТ заст.; ПОВПРЕ́Д розм.; АГЕ́НТ (перев. довірена особа організації, установи, що має певні повноваження). Врангель у супроводі представників іноземних військових місій інспектував укріплення Турецького валу на Перекопі (О. Гончар); В історичному романі ти виступаєш суддею минулого, речником сучасного і провісником майбутнього (Ю. Смолич); Глибоке відчування і розуміння краси свого народу та його високого покликання, вміння відбирати кращих його репрезентантів для зображення сучасного чи минулого.., - ось неодмінні риси режисера (О. Довженко); Стулка не міг не завважити високого військового професіоналізму партизанського повпреда (І. Головченко та О. Мусієнко); Говорив він, ніби з книжки вичитував, не гірше від агентів, які вербували нас за океан (І. Муратов). - Пор. 1. представля́ти.


РОЗВІ́ДНИК (той, хто займається розвідкою, перебуває в розвідці тощо), РОЗВІ́ДУВАЧ, РОЗВІ́ДАЧ розм., ВИВІ́ДАЧ розм.; АГЕ́НТ (офіційна назва таємного співробітника іноземної розвідки); ШПИГУ́Н (особа, яка займається шпигунством, працює на іноземну розвідку); ШПИГ розм., ШПИК розм. (поліцейський агент); РЕЗИДЕ́НТ (представник іноземної розвідки, який осів у межах якоїсь держави). Самієв, вислуховуючи розвідника, тут же віддає офіцерам бойові накази (О. Гончар); - Ну, а як у вас із шляхтою? - спитав він по хвилі, зважуючи кожне цехмістрове слово як відомості розвідувача перед боєм (З. Тулуб); [Долон:] Се правда, я піду в непевну путь... та тільки щит розвідачу завада... (Леся Українка); - Ти горлав сьогодні на все поле, що йдеш на той бік. А є ж на світі й зрадники, і шпигуни, вивідачі, підслухачі! (О. Ільченко); В головному штабі дещо знали про армію Наполеона. В цьому була заслуга Чернишова та інших агентів, що сиділи в Парижі, Берліні, Варшаві (П. Кочура); Ми день і ніч стерегли.. Де який диверсант з'явиться, чи шпигун, чи парашутист - всіх побачимо (Ю. Яновський); Моя пам'ять перебирала цілу галерею шпигів, яких я знав у багатьох городах, але не могла згадати, де й коли я бачив цього добродія (М. Коцюбинський); [Михайлов:] В квартирі Трігоні шпики засіли. Вони його самого узяли І засідку зробили (С. Голованівський); Я пізно помітив, що Василь не вірив в Оскара як у кмітливого, з мужнім характером резидента (П. Автомонов).

ЧИ́ННИК (умова, рушійна сила, причина якогось процесу, що визначає його характер), ФА́КТОР, АГЕ́НТ. - На літературу звертаю лиш остільки увагу, оскільки вона мала вплив на політику, виступала як свідомий чинник громадського життя (І. Франко); Добрива є одним з вирішальних факторів боротьби за врожай (з журналу); Вплив атмосферних агентів.


Іноземні словники

[ http://translate.academic.ru/%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%82/uk/xx/ Словари и энциклопедии на Академике]

1. агент - (представник) agent; canvasser; (посередник) agent, broker, mediator; (біржовий маклер) broker, dealer

біржовий агент — stock exchange agent, stockbroker

агент з нерухомості — real estate agent, real estate broker; амер. realtor

Українсько-англійський словник

2. агент - assignee, emissary, medium

Українсько-англійський юридичний словник

3. агент - agent

Українсько-англійський словник з аналітичної хімії

4. агент I -а -(лицо) аге́нт

II -а - (действующая причина) аге́нт

Українсько-російський словник

5. агент - აგენტი

Українсько-грузинський словник

Ілюстрації

Агент1.jpg

Агент2.jpg

Агент3.jpg

Медіа

[1]


Цікаві факти

Цікаві факти про професію агента з нерухомості(ріелтор)

Ріелтор по праву вважається порівняно молодою професією в нашій країні. Причому величезна кількість угод в плані нерухомості відбувається саме завдяки допомозі спеціалістів представленої професії.

Така професія як ріелтор по праву вважається досить складною, а якщо врахувати, що заробіток тут повністю залежить від продажу, то це складність збільшується вдвічі.

Щоб зрозуміти суть даної професії, необхідно мати хоч якесь уявлення про тонкощі цієї роботи.

Перші професійні фахівці в сфері нерухомості з’явилися в Україні приблизно в 90-х роках, після затвердження закону «Про приватизацію житлового фонду».

Дуже часто крім термінології слова ріелтор застосовуються такі слова як маклер, брокер, агент з нерухомості. Всі ці поняття по праву можна вважати рівнозначними.

В якості ще одного цікавого факту виступає і те, що, власне, професії ріелтор не існує, а 80% зайнятих тут працівників — жінки.

Дохід ріелтора повністю залежить від її ділової хватки, а конкретніше від того, наскільки добре працює агент і яку кількість об’єктів здасть в оренду або продасть. Безумовно, що в цьому випадку заробіток досить великий, адже в більшості випадків зароблена сума становить близько 6% від вартості об’єкта. Однак, при цьому такий дохід відрізняється вкрай несатбільностью.

До числа відмінних рис даного роду професії можна віднести і те, що ріелтори можуть здійснювати свою діяльність без надання або ж наявності ліцензії в цілому. Тобто, якщо говорити більш зрозуміло, то ліцензувати на сьогодні ріелтерську діяльність абсолютно не потрібно, для цього можна обійтися і добровільної сертифікацією.

Загалом, якщо підвести підсумки, така професія як ріелтор, досить цікава і своєрідна. Тому в тому випадку, якщо людина має намір віддати перевагу даного роду діяльності, то йому доведеться величезна кількість часу витратити не тільки на вивчення ринку нерухомості, але і осягнути всі тонкощі психології.

Матеріал з Вікіпедії