Альтовий

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 01:00, 5 грудня 2016; Марченко (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Альто́вий, -а, -е. Альтовый. Її альтовий дзвінкий голос. Левиц. Пов. 218.

АЛЬТОВИЙ КЛЮЧ

АЛЬТОВИЙ КЛЮЧ ключ з групи до (C): означає, що нота до першої октави (c1) розташована на третій лінійці нотного стану; вживається для запису партій альта та віолончелі (з родини скрипкових), а також тромбона (див. Ключ).

Альтовий гобой

Альтовий гобой, англійський ріжок (спотворене переведення франц.(французький) cor anglé, буквально — зігнутий під кутом ріг), духовий інструмент з подвійною тростиною. Різновид гобоя, звучить на квінту нижче. Винахід А. р. відносять до 1-ої половини 18 ст Сучасний А. р. має форму прямої трубки з металевою зігнутою втулочкой вгорі для вставки тростини. А. р. — що транспонує інструмент (зазвичай в тоні фа) і звучить на чисту квінту нижче, ніж нотується. Діапазон по звучанню:

Альтовий голос

— второй по высоте голос в музыке многоголосного склада; иначе — альт.

Ілюстрації

Learn-ut3-clef-doremi2.jpg Anglijskij-rozhok.jpg Englishhorn3.jpg

Медіа

[1]

[2]

Цікаві факти

Коли ключ До розміщується на третій лінійці нотного стану, такий ключ називається альтовим. Цей ключ в даний час використовується для запису партій наступних інструментів: альт, віола да гамба, альтовий тромбон і мандоліна. У цій грі ноти будуть з'являтися випадковим чином на нотному стані в альтовому ключі; натисніть на правильну ноту і ви навчитеся читати ноти в цьому ключі. Більше читайте тут: [3]