Акварелист

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 22:42, 22 червня 2023; I.yakovleva (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Словник Грінченка

Акварели́ст, -та, м. Акварелистъ. Тут треба маляра акварелиста. Шевч. О. 1862. III. 4.

Сучасний український словник

Акварели́ст - (нім. Maler - живописець) - робочий, фахівець, що займається фарбуванням будівель, споруд, обладнання, інструменту та інших предметів інтер'єру. Зазвичай маляр - професія, пов'язана тільки з фарбуванням або іншими подібними роботами на підприємствах або приватному будівництві.

Ілюстрації

Акваралист.JPG В Геническе.jpg М.В. Добужинського.jpg Маляр за работой.JPG

Відомі акварелісти

Усе́нко Іва́н — акварелист(маляр-портретист) I половини 19 ст., родом з м. Яготина. Кріпак княгині Рєпніної. Малярства вчився у придворних малярів графів Розумовських у Батурині. Малював акварельні портрети родини Рєпніних та їхніх знайомих. 1837 р. на виставці у Полтаві виставляв вдалі копії з картин Рембрандта й Тіциана.

Аполлодор з Афін (грец. Ἀπολλόδωρος ὁ σκιαγράφος, друга половина 5 століття до н. е.) — давньогрецький маляр, першим із художників античності вивчив і застосував ефект світлотіні, запровадив до живопису елементи просторової перспективи. Картини, які дійшли до нашого часу: "Жрець, що молиться перед ідолом" "Аякс, вражений блискавкою"

Jack Tia Kee Woon 

Сінгапурський художник-аквареліст Jack Tia Kee Woon, 1964 року народження, дуже популярний у себе в Сінгапурі. Багато художні критики стверджують, що він заново відкрив акварель в акрилової середовищі. Його роботи захоплюють своєю позитивністю, наповненістю кольором і сонцем. На його картини можна милуватися знову і знову, вони самі випромінюють позитивну енергію і дивлячись на них мимоволі починаєш сам посміхатися і на душі стає легко. Jack Tia Kee Woon своєю чарівною пензлем пише прекрасні, яскраві і ніжні акварелі. У своїх роботах Jack Tia Kee Woon яскравими, соковитими кольорами акрилу підкреслює ніжну прозорість акварелі, і створює відчуття якоїсь легкості, легкості, весняної свіжості кожної роботи. Улюблений жанр Jack Tia - пейзажі: легкі, повітряні, сонячні, наповнені повітрям.

Boat Quay Singapore River Художник працює в якоїсь псевдоимпрессионистической техніці, його роботи виходять дуже живими і теплими, причому особливо гарні у нього пейзажі та міські замальовки: вузькі міські вулички, кручені ковані ліхтарі та вивіски, старовинні затишні дворики. У роботах Jack Tia Kee Woon можна без праці вловити вплив китайської та японської традиційної техніки малюнка: мазки фарби прозорі, передається тільки контур зображення, багато легких, стрімких ліній ...

Jack Tia Kee Woon особливий не лише тим, що працює сумішшю акрилових і акварельних фарб, а й формою картин: вони у нього в основному квадратні.

Джерела та література

Усенко Іван