Автопілот

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Версія від 15:04, 22 червня 2023; I.yakovleva (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

АВТОПІЛО́Т, а, чол. Пристрій для автоматичного керування літаком.


Сучасні словники

Автопіло́т (грец. αυτος — сам і фр. pilote — лоцман) — пристрій автоматичного керування польотом літака, ракети або іншого літального апарата. Пристрій було винайдено американцем Лоуренсом Сперрі в 1912. Автопілот складається з кількох гіроскопів, які перевіряють курс літака. Датчики повідомляють, коли літак відхиляється від свого курсу, і посилають сигнали поверхням управління — елеронам, штурвалам висоти та напрямку для відповідної корекції курсу. Зараз з'являються автомобілі з функцією автопілота.Безпілотний автомобіль (самокерований автомобіль, автономний автомобіль роботизований автомобіль) — це транспортний засіб, що здатен отримувати дані про своє середовище і здійснювати навігацію без участі людини, яка б ним керувала.

Автономний автомобіль здатен орієнтуватися використовуючи різні прилади і методи, такі як радар, лідар, GPS, одометри і комп'ютерний зір. Сучасні системи керування здатні інтерпретувати інформацію з сенсорів аби визначити правильний напрямок руху, а також ідентифікувати перешкоди і відповідні покажчики. Автономні автомобілі мають системи керування, які здатні аналізувати сенсорні дані і розрізняти інші транспортні засоби на дорозі, що є дуже корисним при плануванні маршруту до бажаної точки призначення.

Ілюстрації

АВТОПИЛОТ 2.jpg АВТОПИЛОТ.jpg АВТОПИЛОТ 3.jpg Автопілот в літаку.jpg

Джерела та література

«Now — The Automatic Pilot» Popular Science Monthly, February 1930, p. 22.

«Robot Air Pilot Keeps Plane on True Course» Popular Mechanics, Грудень 1930, стор. 950.
Stevens, Brian; Lewis, Frank (1992). Aircraft Control and Simulation. New York: Wiley. ISBN 0-471-61397-5.
Flightglobal/Archive [1] [2] [3] [4]
Дивіться, як літак вперше провів повністю автоматичну посадку. Tokar.ua. 2019-07-22. Процитовано 2019-07-23.
Rockwell Collins AFDS-770 Autopilot Flight Director System. Rockwell Collins. 3 February 2010. Архів оригіналу за 22 серпень 2010. Процитовано 14 July 2010.
Aeronautical Information manual. http://www.faa.gov/. FAA. Процитовано 16 June 2014

Зовнішні посилання

https://auto.24tv.ua/avtopilot_otsiniuiemo_riven_samostiinosti_avtomobilia_n2355 https://hromadske.ua/posts/avtopilot-vpershe-posadiv-litak-bez-uchasti-lyudini https://news.finance.ua/ua/news/-/452562/avtopilot-litaka-vpershe-samostijno-zdijsnyv-posadku