Автентичний

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Автенти́чний, -а, -е. Достовѣрный, подлинный. Що більш довідуватимемось про неї (старовину українську) з аутентичних джерел, то все виразніш стоятиме вона перед очима нашого духа. К. Досв. [изд. 1876]. 3.Орфографічний словник

Автентичний

Словник іншомовних слів

Автентичний (гр., справжній) дійсний, вірний, той, що грунтується на першоджерелі, оригіналі. А. тексти - тексти документів, викладені кількома мовами, що розглядаються як однаково достовірні.

Економічна енциклопедія

Автентичний (від грец. authentilos — справжній) — дійсний, рівнозначний, той, що ґрунтується на першоджерелі

Словник синонімів

Автентичний (документ) справжній, правдивий, справдешній, непідробний; (текст) оригінальний, першоджерельний.

Словник іншомовних слів Мельничука

Автентичний автенти́чний (від грец. αύθεντικός – справжній) дійсний, вірний, той, що грунтується на першоджерелі.

Словники України on-line

Автентичний СПРАВЖНІЙ (не фальшивий або який не є копією чи підробкою чого-небудь), НЕПІДРОБНИЙ, НЕПІДРОБЛЕНИЙ, СПРАВДЕШНІЙ, СПРАВДІШНІЙ розм., СУТИЙ рідше; АВТЕНТИЧНИЙ книжн. (про текст, документ і т. ін.); ОРИГІНАЛЬНИЙ (який не є копією або підробкою чого-небудь); ЧИСТИЙ, ЩИРИЙ (про метали та вироби з них). Сумніву не було: це було справжнє кам'яневугілля (З. Тулуб); Обличчя його виявило непідроблену радість (В. Собко); Я не бачив і не знаю, чи є у вас справдешній список переробленого в думу "Слова" (Панас Мирний); Писав [Шульга] доноси на "Просвіту" і то найпідлішого ґатунку. Тепер усе виявилось і автентичні документи в руках у нас (М. Коцюбинський); В день вінчання надіслала [пані] молодій парі коштовну.. оригінальну японську вазу (Ірина Вільде); Чисте срібло; Чисті червінці; Щире золото.