Штани
Штани, -нів, м. Панталоны, брюки, шаровары. Чуб. VII. 416. Здається і пан, а штанів нема. Ном. № 1181. Штани до паска — застегиваются на пуговицу, штани до очкурні́ — держатся на очкурі́ (веревочка или ремешокъ), вдернутомъ въ поясъ штановъ и завязывающемся спереди. Чуб. VII. 416. До́вбані штани. Родъ штановъ на очкурні. Гол. Од. 66. Ум. Штанці.
Зміст
Сучасні словники
Сучасні класичні штани за довжиною повинні закривати половину підбора мештів. Короткі штани називають шортами. Популярні також штани довжиною нижче колін, котрі часто називають бриджі. За покроєм розрізняють такі типи штанів: класичні — частина класичного чоловічого костюму шаровари — азійські широкі штани хакама — японські широкі штани (англ. buggy-pants) — частина вбрання прихильників культури хіп-хопу, особливо широкий покрій та носяться на стегнах дуже низько (англ. Hipster) — штани з низькою талією, сидять на стегнах, на відміну від класичних не закривають пупа (англ. Bondage pants) — штани з великою кількістю ремінців, замків та кишень, особливо популярні серед прихильників панк-культури бриджі (від англ. Breeches) — частина одягу чоловіків від кінця 16 століття до початку 19, а також частина вбрання прислуги — лівреї банани — спочатку покрій штанів для жінок, проте у 80-х роках були популярними і серед чоловіків. Вирізняються знизу звуженими штанинами За матеріалом розрізняють такі типи штанів: шкіряні вельветові джинси гумові За призначенням розрізняють такі типи штанів: спецодяг: робочі (спецівка) термостійкі (у пожежників) спортивні: для їзди на велосипеді для бігу для їзди верхи
Ілюстрації
Медіа
Див. також
http://www.ukrfolk.kiev.ua/BERVY/index.html-lang=0&r=vbranniy.htm
Джерела та література
Чугуєнко М. В. Моя Україна. Ілюстрована енциклопедія для дітей. — Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2006. — 128 с. іл.