Таврія

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Таврія, -рії, ж. Таврическая губернія. Щовесни йдуть було з нашого села у Таврію. Грин. І. 109.

Сучасні словники

УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

ТАВРІЯ історична назва Кримського півост.; походить від назви племені таврів; у XIX - на поч. ХХ Т. називали тільки Таврійську губернію, створену 1802 (центр м. Сімферополь).

Ілюстрації

Таврія.jpg Таврія1.jpg Таврія2.jpg Таврія.png

Медіа

Див. також

Таврія

Герби міст Таврії

Джерела та література

ВИНИКНЕННЯ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ У ТАВРІЙСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ

Цікаві факти

На півдні Криму жили племена таврів. Вони займалися у долинах землеробством, в горах – скотарством, а на узбережжі – рибальством. Таври дали назву своєму рідному краю – Таврида (Таврія), що дійшла і до наших днів.

Протягом XIX століття Таврійська губернія поділялася на вісім повітів: Сімферопольський, Бердянський, Дніпровський (із центром у місті Олешки), Євпаторійський, Мелітопольський, Перекопський, Феодосійський та Ялтинський. Портові міста-фортеці Керч та Севастополь мали тоді статус "градоначальств". Окрім того, в губернії налічувалося шість заштатних міст; у Сімферопольському повіті - Бахчисарай та Карасубазар (сучасний Білогірськ), у Бердянському - Ногайськ та Оріхів, у Феодосійському - Старий Крим, у Ялтинському - Балаклава.

Найпершим за часом виникнення у ряді гербів міст Таврійської губернії був герб Феодосії, затверджений 11 травня 1811 року.