Маслянка Альона Миколаївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика (27.09.2021 р. по 24.10.2021 р.)


Pngwing.com (6).png
База практики
Скандинавська гімназія
Ckandi.jpg

Структура навчального закладу включає в себе школи І-ІІІ ступенів:

  • початкова школа (1-4 класи);
  • основна школа (5-9 класи): поглиблене вивчення англійської мови, другої іноземної мови (данська, норвезька, фінська, шведська, німецька);
  • старша школа (10-11 класи): профільне вивчення предметів гуманітарного циклу, додаткові предмети та спецкурси, факультативні та індивідуальні заняття (англійська література, технічний переклад, країнознавство Великої Британії та інші).

Контакти:

Pngwing.com (7).png
Моніторинг впровадження цифрових технологій в освітній установі

1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ)

Провівши детальний аналіз було виявлено, що гімназія зацікавлена впровадженням цифрових технологій в освіті. Технічна база постійно вдосконалюється, на даний час забезпечення гімназії на високому рівні. Постійно проходить навчання педагогічних працівників з використання ІКТ технологій.

2. Інтерв’ю з керівником закладу чи його заступниками

Коломієць Надія Леонідівна

Для більш детального розуміння даної проблеми, я запропонувала заступнику директора з навчально-виховної роботи у початкових класах – Коломієць Надії Леонідівні, відповісти на декілька питань.

Для зручності було обрано Google Forms, посилання на інтерв'ю додається → Інтерв'ю.

Відповіді

3. Цифрові компетентності педагогічних працівників

Технічна база гімназії на високому рівні, тому було проведено анкетування для вчителів, щоб дізнатись чи вміють вони користуватись даними технологіями в повній мірі. Мною було створено анкетування "Рівень ІКТ компетеноності вчителів" → Опитування. Після проведення анкетування було проаналізовано відповіді → Результати. Тож можу сказати, що рівень володіння ІКТ вчителями гімназії досить високий. Педагоги користуються різноманітними технологіями на уроках, в повній мірі використовують девайси якими забезпечена школа, постійно вдоскогналюють свої знання. Звичайно є вчителі які краще розуміються на ІКТ, в більшості це молоді працівнки, але досвідчені колеги зацікавлені в тому, щоб покращувати свої знання в даному напрямку.

4. Аналіз ІТ інфраструктури закладу

AZ.png
Мережева інфраструктура.

В якості точки доступу до Інтернет використовується роутер виробництва компанії TP-Link. Він забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. Крім того, він забезпечує включення всіх робочих місць. Це дає можливість користувачам цих ПК, наприклад, спільного використання загальнодоступних робочих файлів. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії 5, характеристик якого цілком достатньо для побудови локальної мережі такого обсягу.

Програмне забезпечення.

Персональні системи працюють під керівництвом операційної системи Windows 10. Крім того, на ПК встановлено типові пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat для роботи з різного виду (формату) документами. Для роботи в Internet – встановлено браузери Google Chromе.

Інформаційне забезпечення.

Офіційний сайт школи Сторінка Фейсбук Сторінка Інстаграм

Аналіз ІТ інфрастуктури закладу показав, що гімназія забезпечена на високому рівні. Як діти, так і вчителі повноцінно користуються всією технічною базою гімназії.


Pngwing.com (8).png
Блог
PROF_SCANDY
Сн.png

PROF_SCANDY - блог, створений для педагогів які прагнуть до розвитку. На цьому порталі розміщені рекомендації, поради та ідеї з використання ІКТ технологій в сучасній освіті.


Pngwing.com (9).png
Семінар (тренінг)
Тр100.jpg
Тр1.jpg

В сучасній освіті, вчитель повинен вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації. ІКТ дають змогу вчителю краще подати матеріал, зробити його більш цікавим, швидко перевірити знання учнів та підвищити їхній інтерес до навчання. Вчитель має можливість активно спілкуватися з колегами, учнями та батьками. Збільшення цифрової техніки та подальше її вдосконалення поширює можливості викладачів використовувати комп’ютерні технології не тільки при вивченні інформатики, але й поєднанні викладання інших дисциплін із використанням ІКТ. Новітні розробки в цій галузі змінюють спосіб їх застосування при вивченні різних дисциплін у процесі навчання. Мною було проведено семінар для вчителів перших класів → Використання цифрових технологій в освіті.

Застосування інформаційних технологій на уроках і в позаурочній діяльності розширює можливості творчості як вчителів, так і учнів, підвищує інтерес до предмета, стимулює засвоєння учнями досить серйозних тем, що у підсумку підвищує якість навчання.


Pngwing.com (10).png
Методичні рекомендації
Рекомендации-png-7.png

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

  • покращити дизайн та контент офіційних сторінок закладу освіти
  • удосконалювати персональні блоги/сайти із особистими розробками вчителів

Модернізація ІТ інфраструктури

  • збільшити кількість необхідної техніки та оновити її стан
  • встановити та оплатити необхідні навчальні комп’ютерні програми
  • покращити швидкість та якість інтернету

Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

  • залучати педагогічних працівників до різних форм підвищення кваліфікації у галузі ІКТ
  • використовувати мультимедійні засоби та електронні освітні ресурси в усіх сферах педагогічного процесу
  • підвищення мотивації для використання ІКТ у професійній діяльності
  • самоосвіта (онлайн курси, інформаційні статті, навчальні відео)